zpět

diskuze k tématu: reklamační protokol

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy
Pepan
počet příspěvků6
datum registrace24.08.2016
Čtvrtek 25.08.2016 13:38, reklamační protokol
Zdravím všechny, potřebuji poradit jestli už máte někdo zkušenost s reklamací auta. (auto koupeno v bazaru, naznána skrytá závada odešlo turbo, které bylo měněno původním majitelem a celkem na něj bylo najeto pouze 30 000 km, já osobně jsem na něj najel pouze 1 000 km). Co napsat do předmětu závady,popis závady a co do požadavku na řešení reklamace. Děkuji za info
reagovat
Valnoha
počet příspěvků283
datum registrace03.01.2011
Čtvrtek 25.08.2016 14:20, RE: reklamační protokol
Pepan napsal:
Zdravím všechny, potřebuji poradit jestli už máte někdo zkušenost s reklamací auta. (auto koupeno v bazaru, naznána skrytá závada odešlo turbo, které bylo měněno původním majitelem a celkem na něj bylo najeto pouze 30 000 km, já osobně jsem na něj najel pouze 1 000 km). Co napsat do předmětu závady,popis závady a co do požadavku na řešení reklamace. Děkuji za info

a to chces reklamovat tomu bazaru nebo tomu servisu/prodejci kde měnili to turbo?

reagovat
driver111
počet příspěvků516
datum registrace13.03.2013
Čtvrtek 25.08.2016 15:22, ?
není jednodušší vyměnit turbo, než se s někým hádat? Vyměníš si co je potřeba budeš mít klid. Stejně ti nikdo nic neuzná jako skrytou vadu a po 30 tisích jak jsi psal že tam to turbo je s tebou vůbec nikdo bavit nebude. A auto ti mezitím bude stát a nakonec stejně po všech peripetiích zjistíš, že jsi to měl udělat na začátku a vyšlo by tě to mnohem levněji. Co čekáš, že to auto bude bezúdržbové?
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Čtvrtek 25.08.2016 17:43, co napsat
Napsat je tam možno cokoliv. Je to totiž jedno. Pokud šlo závadu odhalit za použití přiměřeného úsilí, nejedná se o skrytou vadu. To ti již bylo v minulém dotazu sděleno. Turbo je navíc díl podléhající opotřebení, tak úspěch nevidím moc růžově. Dále ještě dodám, pokud cena vozu v bazaru je nižší než 10 procent ceny nového vozu, bere se v případě soudních sporů auto jen jako set dílů. Nevyreklamuješ nic.
Na druhou stranu, líná huba hotové neštěstí, tak by bylo dobré to aspoň zkusit. Třeba se stane zázrak. Ale pravděpodobnost výskytu zázraků je malá.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.