0
zpět

diskuze k tématu: reklamace ojetého auta

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 11.11.2014 20:44, reklamace ojetého auta
Dobrý den, cca před 4měsíci jsem si ve společnosti ESA koupila ojeté BMW X5. Nedojela jsem s ním ani domů a odešel mi startér.Po výměně startéru, jsem opět nedojela domu a odešel mi alternátor.To již mé nervy nevydrželi, a komunikovala jsem s auto ESA a ti mi nakonec opravu alternátoru proplatili. Avšak za dalších 14dní, opět odešel startér. Opět oprava a ESA od toho dali ruce pryč. Nebylo to naposledy co odešel startér, dnes mi odešel 4 v pořadí. Už jsem zoufalá a nevím co s tím. Vždy cca 14dní jezdím, poté odejde startér a už ani opravář neví čím to je. Už toho mám skutečně dost a nevím jak se auta zbavit. ESA tvrdí, že na výměnu či reklamaci nemám nárok, protože bohužel je auto ještě ke všemu koupeno na splátky. Můžete mi prosím někdo poradit, zda mohu uplatňovat \"skrytou vadu\", či nějakou reklamaci u ESA? Viditelně, bylo auto prodáváno kvůli tomuto problému, protože již při jeho koupi bylo vidět, že je tam nový startér. Děkuji moc za pomoc.
Hana
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Úterý 11.11.2014 23:43, Bez šance
Evidentně nemáte dost peněz na to, abyste si koupila auto jiné a toto prodala a soudila se s autobazarem. Obávám se, že máte prostě smůlu. Snažil bych se vyřešit problém s autem a nikoliv pouze neustále měnit zničené startéry. Něco je asi ničí, že...
reagovat
David V
počet příspěvků1863
datum registrace16.05.2007
Středa 12.11.2014 09:12, Budu trochu tvrdý
Takže jste si v bazaru na splátky koupila auto, na které jste neměla peníze na jeho pořízení, natož na servis. To, že to muselo být ausgerechnet BMW X5, už ani nebudu komentovat.
Na autu neustéle odchází 1 komponenta, takže závada bude asi v nějakém souvisejícím zařízení a ne přímo v komponentě, čili měnit neustále tu komponentu je nesmysl. Zavezte to do BMW nebo někam, kde jim rozumí a kde dostanete záruku na správnou diagnostiku a odstranění závady a připravte se a to, že ta závada může být třeba na převodovce (nebo kam se montuje startér u aut s automatem). Asi to bude chtít další půjčku na její opravu...
Ale poučení do budoucna bude k nezaplacení!
Ojetá auta se kupují v takové relaci, co jsem schopen vysázet na dřevo a ještě mi zbyde!
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Středa 12.11.2014 10:54, RE: Budu trochu tvrdý
David V napsal:
Takže jste si v bazaru na splátky koupila auto, na které jste neměla peníze na jeho pořízení, natož na servis. To, že to muselo být ausgerechnet BMW X5, už ani nebudu komentovat. Na autu neustéle odchází 1 komponenta, takže závada bude asi v nějakém souvisejícím zařízení a ne přímo v komponentě, čili měnit neustále tu komponentu je nesmysl. Zavezte to do BMW nebo někam, kde jim rozumí a kde dostanete záruku na správnou diagnostiku a odstranění závady a připravte se a to, že ta závada může být třeba na převodovce (nebo kam se montuje startér u aut s automatem). Asi to bude chtít další půjčku na její opravu... Ale poučení do budoucna bude k nezaplacení! Ojetá auta se kupují v takové relaci, co jsem schopen vysázet na dřevo a ještě mi zbyde!

Mě bylo také divné, že když tam dám po sobě 4 startéry a všechny odejdou, že to nikomu nepřijde divný. Že mít paní peníze koupí 5, 6 a další startéry.
Co třeba neléčit následek, ale zapátrat nad příčinou? A nedokáže li to současný "měnič startérů", tak ať se zkusí zamyslet někdo jiný.
Ne ale tak, že tam zkusíme dát startér č. 5 a budeme čekat co se stane. Následně pak budeme překvapení ouuu opět po 14 dnech odešel!
Chce se to zamyslet a na základě vyhodnocení neustále se opakujícího poškození zjistit pravou příčinu problému. Např. zjistit, zda ten startér není při prvním použítí natrvalo zaseknut do toho velkého ozubeného kola, kam má zapadnout při startování jeho pastorek. Jestli ano, tak ho to samozřejmě zničí. Jenže to ten mechanik nesmí být debil a musí trošinku myslet.
reagovat
Karel - TipCars.com
počet příspěvků1089
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 13.11.2014 21:47, RE:
Dobrý den. V tomto případě by se mohlo jednat o případ, v němž prodejce nabízel vozidlo se skrytou vadou. Tato situace je řešitelná, ze zákona máte nárok vůz reklamovat a vytknout prodejci vady na vozidle až půl roku po jeho koupi. Máte také právo odstoupit od kupní smlouvy, pokud se závadu nepodaří odstranit do 30 dnů. Taková závada se považuje za neodstranitelnou.
reagovat
NHPN
počet příspěvků1
datum registrace14.11.2014
Pátek 14.11.2014 11:51, oprava reklamace ojetého auta
Jen jsem chtěla dodat k mé stížnosti, že auto ESA se k celému mému problému postavilo dobře a finančně mi s opravou pomůžou. DÍKY JIM. Bez jejich pomoci bych už byla "v háji".
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Sobota 15.11.2014 09:56, RE: oprava reklamace ojetého auta
NHPN napsal:
Jen jsem chtěla dodat k mé stížnosti, že auto ESA se k celému mému problému postavilo dobře a finančně mi s opravou pomůžou. DÍKY JIM. Bez jejich pomoci bych už byla "v háji".

v háji jste byla od chvíle kdy jste si na splátky koupila ojetinu jakou je X5 bez jakékoliv finanční rezervy na opravy a předpokládám i údržbu. jestli se k tomu v ESA postavili čelem pochybuji, jestli ano berte to jako výhru v loterii.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Sobota 15.11.2014 10:47, stará x5
Mě vždy rozesmějě jak si lidi kupují auta na jejíchž provoz nemají. Ono sice jeté x5 už nestojí dvě mega, ale provozní náklady jsou prakticky stále stejné a pořádně vysoké. To v kombinaci s tím kdo auto vclastní jako nové a kdo jako ojetinu je v mnoha případech ekonomická sebevražda. Jsem zvědav co bude slečna dělat až nastane čas nových pneu (a x5 je doslova žere), "doživotní" náplně automatu a i obyčejný olej v motoru.
Odejít mi startrér 2x za 14 dní asi už mi trkne že něco neni tak uplně košer. Ale je pravda že jestli narazila na nějakého měniče co viděl snadné prachy nebylo v jeho zájmu a asi ani schopnostech problém opravdu řešit.

Kamarád si před týdnem přivezl z Belgie Rolls z roku 1982 za cenu nové dacie. Jen prvních pár servisních úkonů kolem motoru a karoserie ho bude stát skoro stejně jako stálo auto, přitom normálně dojelo po ose. On s tím ale počítal tak nebrečí nikde v poradnách.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Sobota 15.11.2014 11:29, RE: oprava reklamace ojetého auta
tomaskrtek napsal:
NHPN napsal:
v háji jste byla od chvíle kdy jste si na splátky koupila ojetinu jakou je X5 bez jakékoliv finanční rezervy na opravy a předpokládám i údržbu. jestli se k tomu v ESA postavili čelem pochybuji, jestli ano berte to jako výhru v loterii.

Kamarádka si v ESA koupila megana který se začal hned sypat a k prvním dvěma opravám se v ESA postavili čelem a faktury proplatili. Bylo to cca. 10% z ceny auta tak jsem sám čuměl. Nijak jim nevyhrožovala, prostě jen řešila reklamaci.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků651
datum registrace23.11.2007
Neděle 16.11.2014 21:37, hogo fogo
budu trochu offtopic,ale moc mi to hlava nebere.Tazatelka nemá na nové BMW,tak si jej koupí jako ojeté,a jelikož ji nestačí normální kombi,tak si vezme servisně a provozně daleko náročnější SUV a to ještě na splátky.Nerozumím především tomu co bude dělat,až přijde (běžná) oprava,kterou nikde reklamovat nebude moct a bude ji muset řešit: co tak výměna vstříku,kdy jeden stojí min.20 000kč a budou se měnit všechny = vezme si další půjčku? a co teprve např.dvojhmoty ? no kdo chce kam pomozme mu tam...
myslím,že za vylítanou X5ku by měla krásné nove kombi s x letou zárukou
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Středa 19.11.2014 09:00, RE: hogo fogo
stréc od piva napsal:
budu trochu offtopic,ale moc mi to hlava nebere.Tazatelka nemá na nové BMW,tak si jej koupí jako ojeté,a jelikož ji nestačí normální kombi,tak si vezme servisně a provozně daleko náročnější SUV a to ještě na splátky.Nerozumím především tomu co bude dělat,až přijde (běžná) oprava,kterou nikde reklamovat nebude moct a bude ji muset řešit: co tak výměna vstříku,kdy jeden stojí min.20 000kč a budou se měnit všechny = vezme si další půjčku? a co teprve např.dvojhmoty ? no kdo chce kam pomozme mu tam... myslím,že za vylítanou X5ku by měla krásné nove kombi s x letou zárukou

To vůbec není offtopic, tyhle případy se začínají množit - jak s tím ojetým Range Roverem nedávno, to samé v bledě modrém. Blbka si vybere z nějakého absurdního důvodu prémiové SUV (líbí se jí barva a dostane na to v bazaru hypotéku), nejlépe ještě bez konzultace s nezávislým odborníkem i když by za to mohla mít i nové auto a pak ejhle - začíná se to kazit a ona neví co s tím. Tohle by se mělo vysílat v hlavních zprávách aby už lidi začali myslet, když je to samotné nenapadne. Chápu že se každý v autech nevyzná a proto někoho, kdo si s dobrým úmyslem koupil třeba Megana s 1,5 dci, nebo Citroena s THP, je mi i líto. Ale auto co stálo nové 2,5 mega a najednou je za pár set tisíc v bazaru a 1 guma na něj stojí tolik co sada na oktávku, už by mohlo trochu napovědět.
reagovat
BMW528i
počet příspěvků372
datum registrace07.01.2013
Středa 19.11.2014 13:00, RE: hogo fogo
Paul napsal:
stréc od piva napsal:
budu trochu offtopic,ale moc mi to hlava nebere.Tazatelka nemá na nové BMW,tak si jej koupí jako ojeté,a jelikož ji nestačí normální kombi,tak si vezme servisně a provozně daleko náročnější SUV a to ještě na splátky.Nerozumím především tomu co bude dělat,až přijde (běžná) oprava,kterou nikde reklamovat nebude moct a bude ji muset řešit: co tak výměna vstříku,kdy jeden stojí min.20 000kč a budou se měnit všechny = vezme si další půjčku? a co teprve např.dvojhmoty ? no kdo chce kam pomozme mu tam... myslím,že za vylítanou X5ku by měla krásné nove kombi s x letou zárukou
To vůbec není offtopic, tyhle případy se začínají množit - jak s tím ojetým Range Roverem nedávno, to samé v bledě modrém. Blbka si vybere z nějakého absurdního důvodu prémiové SUV (líbí se jí barva a dostane na to v bazaru hypotéku), nejlépe ještě bez konzultace s nezávislým odborníkem i když by za to mohla mít i nové auto a pak ejhle - začíná se to kazit a ona neví co s tím. Tohle by se mělo vysílat v hlavních zprávách aby už lidi začali myslet, když je to samotné nenapadne. Chápu že se každý v autech nevyzná a proto někoho, kdo si s dobrým úmyslem koupil třeba Megana s 1,5 dci, nebo Citroena s THP, je mi i líto. Ale auto co stálo nové 2,5 mega a najednou je za pár set tisíc v bazaru a 1 guma na něj stojí tolik co sada na oktávku, už by mohlo trochu napovědět.

taky podle toho ty auta vypadají a fungují, témeř všechny před investicema a o výměnu oleje se nejedná... každý dojede auto až se začne sypat pod rukama, dá tam nejlevnější díly a rychle stočit na 150tkm a prodat. nehledě na to že tyhle auta jezdí běžně 50-100tis ročně, to auto za 2,5 mega si většina lidí nekupuje na parádu, ale tady kažý chce oněch 150tkm u 10 letého auta a pak se diví, že se sype, lepší je koupit auto od majitele. co měl na jeho provoz a má najeto 400tkm a také to s těmato km prodává a je si vědom ztráty.
reagovat
LtMahony
počet příspěvků12
datum registrace07.11.2014
Pátek 21.11.2014 12:50, No nevim nevim
Tomu se mi nechce verit, ten prispevek psal anonym,takze je podle me vymyysleny a ceka se na reakci nazlobenejch pisatelu jak si blbka koupila X5 a nema na to nebo je to skryta reklama na zlodeje z auto ESA.... Takze asi tak
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.