0
zpět
 

diskuze k tématu: První auto pro ženu s dětmi do 100 tis. Poraďte...

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, francouzská vozidla
Sobol Petr
počet příspěvků4
datum registrace14.05.2012
Úterý 09.06.2015 22:55, První auto pro ženu s dětmi do 100 tis. Poraďte...
Zdravím všechny, děkuji předem za odpovědi a teď k dané věci :

Vlastním faceliftovany superb 2, máme dvě malé děti a chtěl bych poradit s výběrem vozidla pro svou ženu která si dělá řidičský průkaz... Rozpočet do 100 tis.

Vozidlo bych chtěl aby bylo k užívání cca 2 roky, než nabere zkušenosti a aby bylo alespoň velikostně k dlouhému superbu 2 co máme,aby po přechodu na nové neměla tolik stresu. Provoz druhého auta převážně město a okresky,řízení manuál a klimatizace nájezd 10 tis/rok.

Uvažuji mezi těmito modely:

Focus kombi, mondeo, Fabia 1 a 2 Combi, superb 1, Octavia 1. 207 sw

Nejde mi o velikost kufru, jen o délku auta, případně prosím o jiné vhodnější adepty...
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 10.06.2015 13:18, RE: První auto pro ženu s dětmi do 100 tis. Poraďte...
Sobol Petr napsal:
Zdravím všechny, děkuji předem za odpovědi a teď k dané věci : Vlastním faceliftovany superb 2, máme dvě malé děti a chtěl bych poradit s výběrem vozidla pro svou ženu která si dělá řidičský průkaz... Rozpočet do 100 tis. Vozidlo bych chtěl aby bylo k užívání cca 2 roky, než nabere zkušenosti a aby bylo alespoň velikostně k dlouhému superbu 2 co máme,aby po přechodu na nové neměla tolik stresu. Provoz druhého auta převážně město a okresky,řízení manuál a klimatizace nájezd 10 tis/rok. Uvažuji mezi těmito modely: Focus kombi, mondeo, Fabia 1 a 2 Combi, superb 1, Octavia 1. 207 sw Nejde mi o velikost kufru, jen o délku auta, případně prosím o jiné vhodnější adepty...


Jestli má Superb parkovací senzory je délka momentálně poptávaného vozu irelevantní. Jestli je nemá, tak je délka irelevantní také, protože z mé zkušenosti nezáleží tolik na délce auta, ale na výhledu z něj. Řídil jsem krátká i dlouhá auta a nejlépe se mi vždy parkovalo s autem, co mělo senzory, byť to bylo to nejdelší.
Pokud je na Superbu nemáte, investujte cca 2000 a namontujte je. Tím ušetříte stres všem.
K vybíraným autům: pokud nepotřebujete kufr, tak krátký Focus nebo Astra s benzínem pod kapotou bude do města příjemnější. Astra je nezáludná a podvozkově celkem pohodlná, zatímco Focus dovoluje i ostřejší jízdu. U Astry bych hledal 1.4 16V a u Focuse 1.6 16V. O Peugeot nebo případně Renault bych se nezajímal, ale nemám proti nim vlastní zkušenosti, jen sdílené.
reagovat
Sobol Petr
počet příspěvků4
datum registrace14.05.2012
Středa 10.06.2015 13:28, Senzory superb odpověď
Senzory superb samozřejmě má.. Peugeot 207 jsem měl v krátké variantě jako nový v 1.6 vti a problémy jsem neměl... Proto jsem ho tu napsal jako jednu z možností...
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 10.06.2015 13:58, RE: Senzory superb odpověď
Sobol Petr napsal:
Senzory superb samozřejmě má.. Peugeot 207 jsem měl v krátké variantě jako nový v 1.6 vti a problémy jsem neměl... Proto jsem ho tu napsal jako jednu z možností...


No, za 100 tisíc moc nových aut nebude...
reagovat
Sobol Petr
počet příspěvků4
datum registrace14.05.2012
Středa 10.06.2015 14:45, Re nový nikdo nemyslel
Jsem nohama pevně na zemi, vím že za 100 nebude nové... Špatně jste mě pochopil, i tak děkuji za názor na Focus a Astru
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Středa 10.06.2015 19:14, RE: Re nový nikdo nemyslel
Sobol Petr napsal:
Jsem nohama pevně na zemi, vím že za 100 nebude nové... Špatně jste mě pochopil, i tak děkuji za názor na Focus a Astru


Za sebe doporučuji Fabii 1 combi 1,4 16V 55-63 kW. Auto je to bytelné, za ty peníze se dá sehnat pěkná, 2 roky určitě vydrží a pak se pořád prodá za rozumné peníze. Jen podotýkám, že max. interval pro výměnu rozvodů je 10 let/ 150 000 km, tak bacha na to. Nebo nějaký kvalitní sedan s řetězovým motorem. Taková Toyota Corolla sedan je dobrá volba a většinou po soukromníkovi - dědovi.
reagovat
eTeflon
počet příspěvků173
datum registrace04.11.2008
Čtvrtek 11.06.2015 02:35, Škodovka
Před cca měsícem jsem kamarádově manželce přivezl Fabii 1 Combi 1,4 74kW Elegance, auto opravdu slušně jede, ve výbavě jsou i vyhřívané sedačky, parkovací senzory (pokud by nebyly, každý mechanik je za pár stokorun dodělá a opravdu do usnadní život ). Auto se postavilo na originál 15"ALU, vyčistilo, vyleštilo. Paní má 2 děti, auto má na podobné účely jako Vy a je maximálně spokojená. Z Fabky je dobře vidět, elektricky posilovač řízení mají ženy rády, nahradní díly stojí opravdu pár korun, opraví ji každý a za cca 100.000,- najdete krásný zachovalý kus, s málo kilometrama. Vzhledem k tomu, že Vám nejde o výkon, klidně bych šel do slabší 1,4 55kW. Paní bude jezdit mezi 5-7L a bude spokojená A jak píše kolega přede mnou, u těchto aut je opravdu malý propad ceny, takže ji prodáte ještě za dost po těch cca 2 letech Ale myslím si, že jak si Vaše paní zvykne na "vlastní" auto, už ho nedá (vlastní zkušenost se sestrou, která chtěla také jen na naučení a už se ho nevzdala ) Přeji šťastnou ruku při koupi.
reagovat
Sobol Petr
počet příspěvků4
datum registrace14.05.2012
Čtvrtek 11.06.2015 04:53, Re děkuji za odpověď
Děkuji za odpověď, již jsem procházel inzeráty a s výbavou elegance by žena mohla být opravdu spokojená.. Postacovat bude 1,4rka.. S výhledem následného prodeje se Fabie jeví jako nejlepší volba...
reagovat
zeneva
počet příspěvků75
datum registrace24.08.2009
Čtvrtek 11.06.2015 10:07, Tohle jsem take resil
Dobrý den, tohle jsem pred par lety take resil a vyber auta jsem nechal na exmanzelce... Zenskym jde o jine veci nez je vykon, ale spis, jak z auta vidi, jak se jim libi (vcetne barvy ) a jak se ji tam budou nakladat deti, kocarek, .... Nakonec si vybrala 5dv. focus (kratky, ne kombi) a je s nim spokojena. Spotrebu neresit, zensky mivaji vetsinou tezsi nohu, navic pri popojizdeni po meste to asi neni nejdulezitejsi kriterium.
Ja tenkrat chtel Mazdu 323, ale nelibila se ji.
Focus OK, nahradni dily levne, spotreba akceptovatelna, a musim rict, ze svezeni take fajn az na ty debilne kratky sedaky, ze kterych me po 3 hodinach boli nohy...
Pro inspiraci jsme tenkrat sli do AAA - velky vyber ruznych aut na jednom miste. Nakonec samozrejme nakup od soukromé osoby za jine penize a kvalitu...
U focusu bacha na korozi - soudruzi udelali chybu a hnijou dvere - spatne ukonceni lemu, kde vypadava a droli se tesneni. Staci seskrabat a hammerite udela na dva roky svoji praci
Drzim palce s vyberem.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 16.06.2015 08:35, RE: První auto pro ženu s dětmi do 100 tis. Poraďte...
Sobol Petr napsal:
Zdravím všechny, děkuji předem za odpovědi a teď k dané věci :Vlastním faceliftovany superb 2, máme dvě malé děti a chtěl bych poradit s výběrem vozidla pro svou ženu která si dělá řidičský průkaz... Rozpočet do 100 tis. Vozidlo bych chtěl aby bylo k užívání cca 2 roky, než nabere zkušenosti a aby bylo alespoň velikostně k dlouhému superbu 2 co máme,aby po přechodu na nové neměla tolik stresu. Provoz druhého auta převážně město a okresky,řízení manuál a klimatizace nájezd 10 tis/rok. Uvažuji mezi těmito modely:Focus kombi, mondeo, Fabia 1 a 2 Combi, superb 1, Octavia 1. 207 swNejde mi o velikost kufru, jen o délku auta, případně prosím o jiné vhodnější adepty...


Dobrý den, prosím podělte se se zkušenostmi s Vaším vozem. http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.