0
zpět
 

diskuze k tématu: Průzkum: Kdo zastaví nejdříve?

kategorie zařazení tématu:
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pátek 11.09.2015 12:12, Ad motorka
Četl jsem nějaký odborný článek na téma brzdění, kde psali, že opravdu zkušený motocyklista dokáže brzdit se stejným zpomalením, jako dosahuje automobil. Ty hodnoty nejvyšších zpomalení se pohybovaly kolem 10 m/s2, což odpovídá výsledkům v článku.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Pátek 11.09.2015 16:44, ..
co se týká rozdílu auta motorky, je to tak, že 4 kola vždycky budou brzdit lépe než 2.
Ale, když má člověk na moto dobrý obutí a brzdy, zvlášť ve předu a je zkušenej, tak se dá podle mne s motorkou na rovným úseku zastavit i rychlejc než s autem. Má to ale dvě důležitý podmínky. Jsou to:
1) okolní podmínky, vlhkost, prašnost, kvalita asfaltu atd... u motorky jsou zhoršený podmínky o dost víc znát
2) řidič musí brzdit na hraně - to dost motorkářů nedává - tj. bejt "trochu magor" a v tu chvíli nezazmatkovat.
reagovat
xtrox
počet příspěvků233
datum registrace01.11.2012
Pátek 18.09.2015 17:11, RE: Ad motorka
David V napsal:
Četl jsem nějaký odborný článek na téma brzdění, kde psali, že opravdu zkušený motocyklista dokáže brzdit se stejným zpomalením, jako dosahuje automobil. Ty hodnoty nejvyšších zpomalení se pohybovaly kolem 10 m/s2, což odpovídá výsledkům v článku.


opravdu zkušený motocyklista, který je připravený brzdit a zná dobře asfalt, na kterém brzdit bude. v praxi málokdo s motorkou při prímé jízdě na suchu, v místě, které nemá mnohokrát prochozeno/projeto brzdí s vyššími hodnotami než 8 m/s2

reagovat
xtrox
počet příspěvků233
datum registrace01.11.2012
Pátek 18.09.2015 17:16, RE: ..
Zvirak napsal:
co se týká rozdílu auta motorky, je to tak, že 4 kola vždycky budou brzdit lépe než 2.Ale, když má člověk na moto dobrý obutí a brzdy, zvlášť ve předu a je zkušenej, tak se dá podle mne s motorkou na rovným úseku zastavit i rychlejc než s autem. Má to ale dvě důležitý podmínky. Jsou to:1) okolní podmínky, vlhkost, prašnost, kvalita asfaltu atd... u motorky jsou zhoršený podmínky o dost víc znát 2) řidič musí brzdit na hraně - to dost motorkářů nedává - tj. bejt "trochu magor" a v tu chvíli nezazmatkovat.


někdo typu sršeň, lisý, abrahám...patrně zastaví na stejné dráze jako jakýkoli jouda s golfem. na suchém asfaltu rovně :)

reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.