0
zpět
 

diskuze k tématu: Prostorné auto do 100 tis. pro 210cm vysokého řidiče

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
zachary108
počet příspěvků3
datum registrace21.08.2017
Pondělí 21.08.2017 16:33, Prostorné auto do 100 tis. pro 210cm vysokého řidiče
Zdravím, sháním už delší dobu nějakou ojetinu, která by měla nahradit mou starou Felicii, ve které se trápím kvůli nedostatku prostoru. Měsíční nájezd cca 1 200 km (30% město a 70% mimo).

Požadavky:
1. hodně prostoru pro řidiče (210cm a 150kg)
2. cena do 100 000,- Kč (auto na daší 4 roky)
3. spotřeba nejlépe do 8,5l

Již testovaná auta:
Dacia Duster - tlačí mě středový panel
Škoda Octavia I - bez šance se nějak rozumně do auta poskládat
Ford Focus - bez šance se nějak rozumně do auta poskládat
Kia Ceed SW - tlačí mě středový panel
Škoda Superb I - tlačí mě středový panel
Opel Zafira MVP - nekomfortní, místo na milimetry

Kandidáti, do kterých jsem se poskládal a nic mě netlačilo: Renault Scenic 2002, Dacia Logan combi

Máte ještě nějaké nápady? Budu rád za jakýkoliv názor!
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 21.08.2017 17:17, Něco přece musí padnout :-)
Ahoj, zkus ještě tohle:
- Citroen Xsara Picasso, raději ber jen v benzínu
- Renautl Scenic I, také raději benzín, ikdyž dobře udržovaný diesel nemusí být tragédie
- Toyota Corola Verso - jen benzín raději
- Možná vlezeš do Ford Mondeo, ale nevím jaký motor, drží 1.8 TDCi a nebo nějaký 4-válec v benzínu
reagovat
zachary108
počet příspěvků3
datum registrace21.08.2017
Pondělí 21.08.2017 18:11, Toyota? Zajímavá!
Xsaru Picasso plánuji také vyzkoušet, ikdyž ten vzhled není zrovna extrémně přitažlivý a to už bych raději sáhl po tom Scenicu, do kterého jsem se vlezl jakžtakž, ale možná bude pohodlnější - což je pro mě důležitější.

K Toyotě jsem se zatím vůbec nedostal, takže už si plánuji test. Nevypadá vůbec špatně.

A Mondeo šlo prostorově, ale nebylo mi doporučeno téměř nikým (samé špatné zkušenosti známých i neznámých).


Mockrát děkuji za tipy a pomoc při hledání!
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 21.08.2017 20:21, ..... ...... .... . ....
zkus i toyotu avensis verso, pokud i ta bude mala tak jedine Previa
reagovat
zachary108
počet příspěvků3
datum registrace21.08.2017
Pondělí 21.08.2017 20:45, Toyoty nevypadají špatně...
Díky za tipy. O těch Toyotách jsem vůbec nevěděl. Během týdne se budu snažit to odzkoušet.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 21.08.2017 20:58, .... .... .. .....
spoustu informaci, inzerce atd. najdes na webu toyota klubu
reagovat
Citroenak
počet příspěvků724
datum registrace13.04.2012
Pondělí 21.08.2017 21:11, Citroen c5 áaaaaaa
Skusil by som citroen c5 2.0i. Spotreba bez dialnic bude do 8, a auto ma vpredu miesta habadej. Dokonca ja mam nad hlavou asi 15 cm. Odporucam exclusive. Obycajne sedacky nie su zle, ale na tie elektricke nemaju. A co sa tyka komfortu, hydraktiv je medzi vybranymi autami zdaleka najlepsia volba. Len si treba pozriet, ci prekusnete tu palubovku a radio. Ozaj, a standardna rada, nebrat cvakajuci motor ( alebo ratat s 1000 eurovou opravou...). To ale asi u kazdeho motora...
reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Úterý 22.08.2017 15:50, RE: Toyota? Zajímavá!
zachary108 napsal:
Xsaru Picasso plánuji také vyzkoušet, ikdyž ten vzhled není zrovna extrémně přitažlivý a to už bych raději sáhl po tom Scenicu, do kterého jsem se vlezl jakžtakž, ale možná bude pohodlnější - což je pro mě důležitější. K Toyotě jsem se zatím vůbec nedostal, takže už si plánuji test. Nevypadá vůbec špatně. A Mondeo šlo prostorově, ale nebylo mi doporučeno téměř nikým (samé špatné zkušenosti známých i neznámých).Mockrát děkuji za tipy a pomoc při hledání!


Ty samé špatné zkušenosti známých i neznámých souvisí s tím, že naprostá většina Mondeí za uvedenou cenu budou v dieslu 2.0 TDCi, což je opravdu poměrně nepovedený motor, sám jsem ho 4 roky měl. Navíc většina z nich bude mít najeto přes 400 000 km (samozřejmě "jen" ve skutečnosti, na tachometru tolik ne Na druhou stranu v benzínu je toto auto podle mě velice podařené, ve své třídě řekl bych nadprůměrně dobré. Obrovské, pohodlné, výborný poměr cena/výkon, s motorem 2.0 Duratec je to i poměrně svižné a zábavné. Ale jedno velké ALE - v benzínu za ty peníze to prostě neseženete.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.