0
zpět
 

diskuze k tématu: Prodej vozu- reklamace

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, automobilky, německá vozidla, volná diskuze
Natali
počet příspěvků6
datum registrace20.03.2017
Pondělí 20.03.2017 12:03, Prodej vozu- reklamace
Dobrý den,prodala jsem Audinu A41999 za 25000,- v automatu s tim že neřadí pětka (tudíž závada na převodovce). Jak bylo řečeno v servisu mě prvně se musí vyměnit olej pak se uvidí,takto jsem to řekla i při prodeji,za několik dní volal nový majitel že jede do servisu s tim ale že jestli to nebude pouze olejem ale bude zapotřebí vyměnit celou převodovku ,požaduje odstoupení od smlouvy. Ve smlouvě je napsáno že byl seznámen se všemi závadami,nicméně konkrétně vypsané závady nebyli.Má nato nárok? Já mu žádnou záruku na převodovku ale nedávala.Děkuji za info.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Pondělí 20.03.2017 13:24, RE
Zdravim, je ta zavada prevodovky uvedena v kupni smlouve? Nebo alespon zminka o poskozene prevodovce?
reagovat
Natali
počet příspěvků6
datum registrace20.03.2017
Pondělí 20.03.2017 14:11, Prodej vozu- reklamace
Ne ve smlouvě je napsáno že byl seznámen s vadama,vada byla součástí inzerátu díky kterému pán auto koupil.
reagovat
JARDA3
počet příspěvků89
datum registrace15.01.2010
Pondělí 20.03.2017 20:36, pán nekoupil nové auto
pán si může úplně v klidu...................
reagovat
finding
počet příspěvků114
datum registrace09.12.2012
Pondělí 20.03.2017 20:50, ach jo...
zdravím v této situaci důrazně doporučuju prokazatelně archivovat text inzerátu například printscreenem, ale i notář může osvědčit, že na daném webu je takový inzerát a jak zní. nicméně kupující byl povinen si předmět koupě prohlídnout a navíc jde o vadu zjevnou - mohl a měl rozpoznat při zkušební jízdě. nicméně prodávající musí prokázat že na vadu upozornil...a kde jinde než ve smlouvě.ačkoli jsem často spíše na straně kupujícího, tohle vypadá na vychcánka který hřeší na opět a zas nekvalitně připravenou smlouvu. lidi proč proboha nejdete za právníkem ať vám nějaký rozumný vzor dá...1000x řečeno že vzory z internetu nejsou k ničemu. chápu že u auta za 25tkč je to investice, ale máte klid, nebo aspoň nějaký člověk co se v tom vyzná poradí, ale rady tady na foru nebo po internetu nebývají k ničemu
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Úterý 21.03.2017 00:00, Pořizovací cena
Jelikož pořizovací cena té Audi v roce 1999 určitě nebyla méně jak 250 000,- tak si pán může stěžovat kde chce a ty mu hlavně nic nedávej a na nic nepřistupuj!! Klidně ho nech dojít až k soudu, protože vyhraješ

finding: pokud do smlouvy nenapsala, že auto nemá žádné vady tak je jedno co tam napsala, protože hodnota auta je méně jak 10% původní ceny a tudíž se jedná pouze o hromadu pojízdných dílů
reagovat
Natali
počet příspěvků6
datum registrace20.03.2017
Úterý 21.03.2017 08:26, :)
Děkuji všem za rady a ano taky si myslim že za tu cenu za kterou ji koupil si nemuže stěžovat,tyto auta se dnes stále prodávají za 60 000,- a tak i když by ho oprava stála 20 000 tak pořád má auto za super cenu. Nehledě nato že auto si převzal s tim že už pětka neřadila a pán otom věděl.
reagovat
gablenz
počet příspěvků137
datum registrace12.01.2009
Úterý 21.03.2017 12:39, nalákal bych ho někam za stodolu
Podle typu nesmyslné buzerace to bude asi nějaký trouba z vesnice, nějaký Tonda Vomáčka, nebo důchodce, co chtěl frajeřit před Lidlem s novou károu.
Na toho platí jenom jedno: slíbil bych mu nový automat a nalákal bych jej do areálu bývalého JZD Rudý říjen, tam už by čekali statní ogaři s cepama, nasadil bych mu pytel na hlavu a dal rozkaz: pozor! cep vztyč! Bij!
A pak bych mu vypálil cejch na čelo: ko*ot.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 22.03.2017 18:05, RE: Pořizovací cena
PatM napsal:
Jelikož pořizovací cena té Audi v roce 1999 určitě nebyla méně jak 250 000,- tak si pán může stěžovat kde chce a ty mu hlavně nic nedávej a na nic nepřistupuj!! Klidně ho nech dojít až k soudu, protože vyhraješ finding: pokud do smlouvy nenapsala, že auto nemá žádné vady tak je jedno co tam napsala, protože hodnota auta je méně jak 10% původní ceny a tudíž se jedná pouze o hromadu pojízdných dílů


tohle by mne zajímalo, má to někde oporu v zákoně, že když je cena 10% a méně že není nárok na reklamaci?
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Středa 22.03.2017 20:09, RE: Pořizovací cena
V zákoně nevím, ale podle soudního rozhodnutí nemáte v takovém případě nárok na žádnou kompenzaci od toho, kdo vám to prodal a je to pouze váš problém, že se vám něco rozbilo. Toto platí pro mechanické závady. Pokud by bylo auto stočené nebo bourané tak už by to možná dopadlo jinak

reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 22.03.2017 20:38, Re
Dobře, díky.

Nejde mi o to že bych já něco reklamoval, to nemám ve zvyku, řeknu si že jsem blbec, pokud naletím a život jde dál, příště jsem chytřejší. Jde mi o to že budu prodávat sice plně funkční auto, ale samozřejmě věk a mouchy má, za cenu cca 17 tis., tak abych se s někým potom nemusel tahat, to si ho radši nechám.
reagovat
Natali
počet příspěvků6
datum registrace20.03.2017
Pátek 24.03.2017 12:32, Neuvěřitelné
Pánové tak dnesnim dnem mě pán znovu kontaktoval s tim, že mu auto přestalo ject! neví příčinu protože prej jeho technik nato nepřišel a chce abych si pro auto dojela 400km s odtahovkou a chce vrátit peníze. Převodovku doposud neopravil a i přesto že při koupi jsme ho upozornili aby stim nejezdil dokovad to neopraví. No převodovkou to nejspíš nebude,nevim nejsem technik,podle mě mohl prasknout řemen, ale ten jsem mu řekla že nevim kdy byl měnej,auto nemělo servisní knížku a já sama jsem auto něla jen rok a po celí ten rok bylo auto v naprostém pořádku a jezdilo,dokud nedošlo k problému s převodovkou. Pán má podle mě opravdu smulu ale já přece za tohke nemužu. Taky jsem si koupila auto a po týdnu natankovala spatnou Naftu a oprava mě stála 30 000,- a protože nezbírám paragony tak jsem to platila ze svího a po nikom nicnechci. Proste na ONU už tankovat nebudu. Zřejmě to dopadne že se s pánem budu soudit. Rozbité auto spátky nechci,kdo ví co snim dělal.




reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Pátek 24.03.2017 17:49, RE
Já bych se s ním vůbec nebavil a poslal ho do **** a pokud něco chce tak ať mi to pošle soud obálkou s modrým pruhem
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Úterý 28.03.2017 13:47, RE: Neuvěřitelné
Natali napsal:
Pánové tak dnesnim dnem mě pán znovu kontaktoval s tim, že mu auto přestalo ject! neví příčinu protože prej jeho technik nato nepřišel a chce abych si pro auto dojela 400km s odtahovkou a chce vrátit peníze. Převodovku doposud neopravil a i přesto že při koupi jsme ho upozornili aby stim nejezdil dokovad to neopraví. No převodovkou to nejspíš nebude,nevim nejsem technik,podle mě mohl prasknout řemen, ale ten jsem mu řekla že nevim kdy byl měnej,auto nemělo servisní knížku a já sama jsem auto něla jen rok a po celí ten rok bylo auto v naprostém pořádku a jezdilo,dokud nedošlo k problému s převodovkou. Pán má podle mě opravdu smulu ale já přece za tohke nemužu. Taky jsem si koupila auto a po týdnu natankovala spatnou Naftu a oprava mě stála 30 000,- a protože nezbírám paragony tak jsem to platila ze svího a po nikom nicnechci. Proste na ONU už tankovat nebudu. Zřejmě to dopadne že se s pánem budu soudit. Rozbité auto spátky nechci,kdo ví co snim dělal.


Mam za to, ze zminena vada, ktera byla na zacatku cele "reklamace", v tomto pripade odpovida stari a opotrebeni vozu. O skrytou vadu se pravdepodobne nejedna.
Podobne vlakno se tu jiz resilo, zkuste ho vyhledat. Pani mela velmi podobny problem - prodala vuz, zahy se ozval kupujici s vadou atd. atp.
reagovat
Natali
počet příspěvků6
datum registrace20.03.2017
Úterý 28.03.2017 21:58, Hotovo ;)
Pánovi jsem napsala at to klidně dá k soudu a ejhle už volal že řeší přepis auta a nic nežádá,dokonce auto prodal dál...nepojízdné.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Středa 29.03.2017 22:43, RE: Hotovo ;)
Natali napsal:
Pánovi jsem napsala at to klidně dá k soudu a ejhle už volal že řeší přepis auta a nic nežádá,dokonce auto prodal dál...nepojízdné.


přesně tak....pokud někdo začíná vyhrožovat nebo se dožadovat svých "rádoby práv",nejlepší co lze udělat je říct mu,dobře dejte to k soudu,tečka a víc se s ním nebavit....

většina takových hrdinů a chytráků už se nikdy neozve.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.