0
zpět
 

diskuze k tématu: Proč není dobré kupovat ojeté auto na ulici

kategorie zařazení tématu:
finding
počet příspěvků114
datum registrace09.12.2012
Neděle 09.04.2017 00:12, hlavní důvod?
to je snad vtip... nebo placenej marketing? hlavní důvod je, že bazarům utíkaj provize že?

každej běžnej laik se může podívat na cardetect i cebii, který vlastně stejně nezaručujou nic (na to důležitý je disclaimer nebo nelze zjistit)

registr exekucí bazary nekontrolujou a i kdyby, nejsou v něm všechny exekuce ani zdaleka

insolvenční rejstřík se podívá každý sám a zdarma

když chci uzavřít vyváženou smlouvu tak v bazaru určitě ne, protože ten nechce za nic odpovídat a používá formulářovku...taky je zajímavý, kolik servisních knížek je psanejch stejným písmem a propiskou celejch 10let třeba že?

jakej mám teda důvod? že mi dohodnou předraženej úvěr? že když s autem cokoli bude řeknou mi sorry pane nebo tak se suďte?

dokud budou bazarníci jako jsou, těžko se něco změní...sorry těm slušným ale omlazování ojetin a stáčení kilometrů realizují právě většinou dovozci a bazarníci...

reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Neděle 09.04.2017 06:32, Proč...
...je dobré kupovat auto na ulici:
- Protože pokud si dobře vyberu inzerát a s ním i auto a prodávajícího, zpravidla se o autě dozvím více než v bazaru. Zatímco v bazaru nahlédnu do zfalšované servisky, slušný prodávající mi předloží faktury o servisu, řekne mi, co a proč měnil, ideálně se mnou i do toho nebo mou zvoleného servisu zajede.
- Protože řada slušných ojetin se do bazaru nedostane. Lidé, kteří prodávali slušné auto a prošli si martýriem AAA, už tam znovu nepřijedou. A od těch, které se tam dostanou, se často ztratí servisní doklady nebo příslušenství.
- Protože "speciální" auta se v bazarech nevyskytují. Bazary vykupují to, co se dá rychle otočit. Takže kdo chce něco mimo mainstream, má v soukromé inzerci větší výběr (notabene na specializovaných fórech).
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Neděle 09.04.2017 07:38, RE: Proč...
Giorgio napsal:
...je dobré kupovat auto na ulici:- Protože pokud si dobře vyberu inzerát a s ním i auto a prodávajícího, zpravidla se o autě dozvím více než v bazaru. Zatímco v bazaru nahlédnu do zfalšované servisky, slušný prodávající mi předloží faktury o servisu, řekne mi, co a proč měnil, ideálně se mnou i do toho nebo mou zvoleného servisu zajede.- Protože řada slušných ojetin se do bazaru nedostane. Lidé, kteří prodávali slušné auto a prošli si martýriem AAA, už tam znovu nepřijedou. A od těch, které se tam dostanou, se často ztratí servisní doklady nebo příslušenství.- Protože "speciální" auta se v bazarech nevyskytují. Bazary vykupují to, co se dá rychle otočit. Takže kdo chce něco mimo mainstream, má v soukromé inzerci větší výběr (notabene na specializovaných fórech).


Pokud kupujete od slušného prodávajícího,tak proč ne.Minimálně ušetříte.Ale zrovnatak můžete koupit problémový vůz,který odmítl autobazar vykoupit.Jeden z mích sousedů koupil v minulosti vůz dovezený z Itálie v jednom malém bazaru kousek od našeho bydliště.Po určité době se rozhodl vůz prodat konkrétně do AAA.Tam zjistili nějaké nesrovnalosti v historii vozidla a odmítli vůz vykoupit,takže musel do světa přes soukromí inzerát.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Neděle 09.04.2017 10:27, RE: Proč...
Fanda napsal:
Giorgio napsal:
...je dobré kupovat auto na ulici:- Protože pokud si dobře vyberu inzerát a s ním i auto a prodávajícího, zpravidla se o autě dozvím více než v bazaru. Zatímco v bazaru nahlédnu do zfalšované servisky, slušný prodávající mi předloží faktury o servisu, řekne mi, co a proč měnil, ideálně se mnou i do toho nebo mou zvoleného servisu zajede.- Protože řada slušných ojetin se do bazaru nedostane. Lidé, kteří prodávali slušné auto a prošli si martýriem AAA, už tam znovu nepřijedou. A od těch, které se tam dostanou, se často ztratí servisní doklady nebo příslušenství.- Protože "speciální" auta se v bazarech nevyskytují. Bazary vykupují to, co se dá rychle otočit. Takže kdo chce něco mimo mainstream, má v soukromé inzerci větší výběr (notabene na specializovaných fórech).
Pokud kupujete od slušného prodávajícího,tak proč ne.Minimálně ušetříte.Ale zrovnatak můžete koupit problémový vůz,který odmítl autobazar vykoupit.Jeden z mích sousedů koupil v minulosti vůz dovezený z Itálie v jednom malém bazaru kousek od našeho bydliště.Po určité době se rozhodl vůz prodat konkrétně do AAA.Tam zjistili nějaké nesrovnalosti v historii vozidla a odmítli vůz vykoupit,takže musel do světa přes soukromí inzerát.


A na začátku toho bylo co - bazar (a naivita). Na konci hejl, nebo někdo, kdo akceptoval realitu. To auto se nestalo problémovým u majitele, ale někde mezi Itálií a prvním bazarem (nejspíše právě v tom bazaru). A pokud soused kupujícímu nic nezastíral, tak to pro kupce byl pořád lepší nákup, než kdyby to koupil z bazaru bez těchto informací. Obyčejný člověk není školený lhář/manipulátor a jednodušeji se na něm dá číst řeč těla. Taky má obvykle větší strach z nějakého popotahování, tak raději jedná na rovinu. Samozřejmě, že řada lidí je vyčůraných, těch témat je tu dost, ale pořád pokládám nákup od soukromníka za bezpečnější a zajímavější než z bazaru - kdyby kvůli ničeho jiného, tak kvůli jednání o ceně (bazar musí vydělat, prodat dráž než vykoupil a vynaložil další náklady, soukromník může jít dolů libovolně).
reagovat
tipl
počet příspěvků36
datum registrace25.04.2016
Neděle 09.04.2017 12:04, Jak to chodí v AAA
Dělal jsem v Áčkách a člověk by se občas divil, co se vše tam dá prodat do bazaru...

Výkup hlavně funguje dle prodeje, když auta mizí jak na běžícím pásu, tak se z ulice bere téměř všechno, jen aby se plnilo. Pokud je to naopak, tak se řeší každá volovina. Samozřejmě srazit cenu co nejvíc dolů, aby se dalo na autě vydělat.

A záleží zase na jednotlivým výkupčím, i když někteří jsou fakt soudní, poznají havárku a nic nevykoupí. Nemůžete se ale na to spoléhat. Mohou za to i někteří prodávájící, když na údržbu kašlou a auto před rozpadnutím radši prodají, at se stará nový majitel.

Záleží taky co kupujete, já sháněl Fabku a mohl jsem mít z Áček za 55 tisíc a nebo z ulice za 39 tisíc. Radši jsem si vzal tu z ulice, i když jsem věděl, že jí chybí nějaký ten kilometr a už má za sebou nějaký šrám, ale jezdí to slušně a vím přesně co s tím autem bylo, co autu bylo nutné udělat a co je nutné udělat.

A nejlepší byl borec, který si to vzal na dlouhou půjčku. Výkupka 40, prodejka 70 na úvěr a celkem zaplatí 160 za dva roky na splátkách. Zisk 120 tisíc na staré Fabii HTP.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Neděle 09.04.2017 22:19, RE: Proč...
Giorgio napsal:
Fanda napsal:
Giorgio napsal:
...je dobré kupovat auto na ulici:- Protože pokud si dobře vyberu inzerát a s ním i auto a prodávajícího, zpravidla se o autě dozvím více než v bazaru. Zatímco v bazaru nahlédnu do zfalšované servisky, slušný prodávající mi předloží faktury o servisu, řekne mi, co a proč měnil, ideálně se mnou i do toho nebo mou zvoleného servisu zajede.- Protože řada slušných ojetin se do bazaru nedostane. Lidé, kteří prodávali slušné auto a prošli si martýriem AAA, už tam znovu nepřijedou. A od těch, které se tam dostanou, se často ztratí servisní doklady nebo příslušenství.- Protože "speciální" auta se v bazarech nevyskytují. Bazary vykupují to, co se dá rychle otočit. Takže kdo chce něco mimo mainstream, má v soukromé inzerci větší výběr (notabene na specializovaných fórech).
Pokud kupujete od slušného prodávajícího,tak proč ne.Minimálně ušetříte.Ale zrovnatak můžete koupit problémový vůz,který odmítl autobazar vykoupit.Jeden z mích sousedů koupil v minulosti vůz dovezený z Itálie v jednom malém bazaru kousek od našeho bydliště.Po určité době se rozhodl vůz prodat konkrétně do AAA.Tam zjistili nějaké nesrovnalosti v historii vozidla a odmítli vůz vykoupit,takže musel do světa přes soukromí inzerát.
A na začátku toho bylo co - bazar (a naivita). Na konci hejl, nebo někdo, kdo akceptoval realitu. To auto se nestalo problémovým u majitele, ale někde mezi Itálií a prvním bazarem (nejspíše právě v tom bazaru). A pokud soused kupujícímu nic nezastíral, tak to pro kupce byl pořád lepší nákup, než kdyby to koupil z bazaru bez těchto informací. Obyčejný člověk není školený lhář/manipulátor a jednodušeji se na něm dá číst řeč těla. Taky má obvykle větší strach z nějakého popotahování, tak raději jedná na rovinu. Samozřejmě, že řada lidí je vyčůraných, těch témat je tu dost, ale pořád pokládám nákup od soukromníka za bezpečnější a zajímavější než z bazaru - kdyby kvůli ničeho jiného, tak kvůli jednání o ceně (bazar musí vydělat, prodat dráž než vykoupil a vynaložil další náklady, soukromník může jít dolů libovolně).


Pokud se chtěl vozu zbavit,tak mu nezbylo než zastírat.Při koupi ojetého vozu musíte prověřovat,ať kupujete v bazaru a nebo u soukromého prodejce.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 10.04.2017 05:15, RE: Proč...
Fanda napsal:
Při koupi ojetého vozu musíte prověřovat,ať kupujete v bazaru a nebo u soukromého prodejce.


O tom žádná. Ale k tomu člověk musí důsledně přistoupit vždy - to právě nákup v bazaru nevyřeší.
reagovat
eCORE
počet příspěvků94
datum registrace12.03.2014
Pondělí 10.04.2017 15:03, Informační kampaň asociace
Kouknul jsem na web kampaně proti kupování od soukromníků a doporučuji - většina uvedených rizik popisuje to, co se vám nejspíš přihodí ve většině českých autobazarů. Holt mají zkušenosti. A kodex mají nastavený pro lepší krytí a rozvoj "poctivých" prodejních praktik autobazarů v ČR

Auto od soukromníka ano. S obezřetností, jako v bazaru a výhodou, že když se mi prodávající/kupující nezdá seriozní, nikdo mě nepřinutí, abych s ním obchodoval (zkuste se takhle svobodně rozhodnout v AAA, když sedíte v kanceláři při výkupu).

reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.