0
zpět
 

diskuze k tématu: Proč nejezdíte na fritovací olej?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 01:06, povídačky
Ještě říct čím v čem ta zázračná úprava spočívá. Stejně se zbytky zapečou v pístních kroužcích. Jet to samozřejmě jede, dokonce i docela dobře, ale dlouhodobé ježdění to moc není. Kolega na to najel mnoho desítek tkm a motor po rozebrání uvnitř moc pak hezky nevypadal Po 50-60tkm auto zralé na GO motoru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 01:31,
Když bych měl staré auto, tak bych to možná risknul. Zajímavá varianta
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 07:18, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Když bych měl staré auto, tak bych to možná risknul. Zajímavá varianta
peugeot 205 s dieselem a neznam levnejsi jezdeni.... zadne upravy! tankuji v hypermarketech :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 08:11, RE: bez předmětu
anonym napsal:
peugeot 205 s dieselem a neznam levnejsi jezdeni.... zadne upravy! tankuji v hypermarketech :)
tankuj u zadních dveří mekdonalda a máš to zadara
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 09:41, RE: bez předmětu
anonym napsal:
tankuj u zadních dveří mekdonalda a máš to zadara
V jednom TopGearu se tím také zabývali a borec tam dlouhodobě jezdil na použitý fritovací olej, který měl zadarmo ze školních jídelen apodobně. Přefiltroval, přidal nějaká aditiva a voila nafťák, který voní jako smažené řízky je na světě. :)
Jenom je potřeba říct, že do moderních motorů bych to nelil, ale do atmosférických dieslů klidně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 10:16, RE: bez předmětu
anonym napsal:
V jednom TopGearu se tím také zabývali a borec tam dlouhodobě jezdil na použitý fritovací olej, který měl zadarmo ze školních jídelen apodobně. Přefiltroval, přidal nějaká aditiva a voila nafťák, který voní jako smažené řízky je na světě. :)
Jenom je potřeba říct, že do moderních motorů bych to nelil, ale do atmosférických dieslů klidně.
Já jsem na olej ze supermarketu(za 13kč litr) v omeze 2.5TD najel asi 30tis.km.jediné co se stalo-začalo téct naftové čerpadlo-přetěsnění stálo 2tis.kč.Výkon se zvedl-zejména motor táhne lépe odspodu,spotřeba je tak o půl litru nižší.chod motoru je tišší.z výfuku jsou cítit grilovaná kuřata.Auto nemělo žádnou úpravu.Nevýhoda je balení nejlevnějších oleju je většinou v litrovkách.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 10:37,
Jenom nezapomeňte, že pokud na tento olej budete jezdit, povinost platby spotřební daně je na vás - zaregistrujte se na celním úřadě a doplaťte spotřební daň 9,95 Kč/lt. Výrobce tento olej neprodává jako palivo, proto je tato povinost na tom, kdo na olej jezdí. Jinak jde o podvod podle zákona o spotřebních daních a povinných platbách, což se trestá přísně. Čistá cena nafty bez spotřební daně a dph je 18,- Kč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 10:40, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Já jsem na olej ze supermarketu(za 13kč litr) v omeze 2.5TD najel asi 30tis.km.jediné co se stalo-začalo téct naftové čerpadlo-přetěsnění stálo 2tis.kč.Výkon se zvedl-zejména motor táhne lépe odspodu,spotřeba je tak o půl litru nižší.chod motoru je tišší.z výfuku jsou cítit grilovaná kuřata.Auto nemělo žádnou úpravu.Nevýhoda je balení nejlevnějších oleju je většinou v litrovkách.
To čerpadlo potvrzuji. Já jsem se dostal asi ke 100 litrům čistého MEŘA (je to 30% složka bionafty) a po vyježdění mi začalo sáknout čerpadlo. Když jsem se ptal v servisu, proč to přestalo těsnit, řekli mi: "Asis jezdil na nějakou špatnou naftu". Teď už asi rok jezdím jen na naftu od pumpy a nezhoršuje se to. Provozováno v Tipu 1,9 TD, rozdíl ve výkonu neznatelný, subjektivně se mi zdálo, že na MEŘO to jede lépe. Do nových aut bych to ale nelil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 10:43, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jenom nezapomeňte, že pokud na tento olej budete jezdit, povinost platby spotřební daně je na vás - zaregistrujte se na celním úřadě a doplaťte spotřební daň 9,95 Kč/lt. Výrobce tento olej neprodává jako palivo, proto je tato povinost na tom, kdo na olej jezdí. Jinak jde o podvod podle zákona o spotřebních daních a povinných platbách, což se trestá přísně. Čistá cena nafty bez spotřební daně a dph je 18,- Kč.
Už vidím tu frontu na celním úřadě, ha ha ha...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 10:45, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Už vidím tu frontu na celním úřadě, ha ha ha...
Nedokážu si představit, jak by se tento trestný čin někomu dokazoval
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 10:47, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jenom nezapomeňte, že pokud na tento olej budete jezdit, povinost platby spotřební daně je na vás - zaregistrujte se na celním úřadě a doplaťte spotřební daň 9,95 Kč/lt. Výrobce tento olej neprodává jako palivo, proto je tato povinost na tom, kdo na olej jezdí. Jinak jde o podvod podle zákona o spotřebních daních a povinných platbách, což se trestá přísně. Čistá cena nafty bez spotřební daně a dph je 18,- Kč.
Si trošku trapák, ne? Ale jako joke velice dobrý :DDDDDD
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 12:28, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Já jsem na olej ze supermarketu(za 13kč litr) v omeze 2.5TD najel asi 30tis.km.jediné co se stalo-začalo téct naftové čerpadlo-přetěsnění stálo 2tis.kč.Výkon se zvedl-zejména motor táhne lépe odspodu,spotřeba je tak o půl litru nižší.chod motoru je tišší.z výfuku jsou cítit grilovaná kuřata.Auto nemělo žádnou úpravu.Nevýhoda je balení nejlevnějších oleju je většinou v litrovkách.
A jaký druh ti vyhovoval nejlépe? Sojový, řepkový nebo slunečnicový? Ale za 13 kaček to stejně musel být ten přefiltrovaný přepálený z "mekáče".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 12:55, RE: bez předmětu
anonym napsal:
To čerpadlo potvrzuji. Já jsem se dostal asi ke 100 litrům čistého MEŘA (je to 30% složka bionafty) a po vyježdění mi začalo sáknout čerpadlo. Když jsem se ptal v servisu, proč to přestalo těsnit, řekli mi: "Asis jezdil na nějakou špatnou naftu". Teď už asi rok jezdím jen na naftu od pumpy a nezhoršuje se to. Provozováno v Tipu 1,9 TD, rozdíl ve výkonu neznatelný, subjektivně se mi zdálo, že na MEŘO to jede lépe. Do nových aut bych to ale nelil.
Metylester řepkového oleje (MEŘO) je sajrajt, který vznikne chemickým zpracováním toho fritovacího oleje. Má sice o něco lepší vlastnosti (viskozita, bod tuhnutí), takže není potřeba upravovat motor, ale zase leptá gumová těsnění. Proto se do nafty přidává v omezeném množství, protože čistý by poničil palivovou soustavu (asi hlavně to čerpadlo).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 13:28, RE: bez předmětu
anonym napsal:
A jaký druh ti vyhovoval nejlépe? Sojový, řepkový nebo slunečnicový? Ale za 13 kaček to stejně musel být ten přefiltrovaný přepálený z "mekáče".
Olej byl z makra myslím sojový ale jelo to na všechny druhy.v nějaké akci.teď už je dražší.Omega se prodala za 40tis.kč v dobré kondici.Měla najeto 450tis.km.Jízdou na olej se zaplatila.Jezdí dodnes.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 13:31, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jenom nezapomeňte, že pokud na tento olej budete jezdit, povinost platby spotřební daně je na vás - zaregistrujte se na celním úřadě a doplaťte spotřební daň 9,95 Kč/lt. Výrobce tento olej neprodává jako palivo, proto je tato povinost na tom, kdo na olej jezdí. Jinak jde o podvod podle zákona o spotřebních daních a povinných platbách, což se trestá přísně. Čistá cena nafty bez spotřební daně a dph je 18,- Kč.
Si děláš srandu!A co taková přepážka v autě jakože přestavba kvůli odpočtu DPH?to není podvod? je akorát legální!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.06.2008 08:37, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Si trošku trapák, ne? Ale jako joke velice dobrý :DDDDDD
DEKUJI VAM ZA TYTO REAKCE NA TEMA DANOVYCH PODVODU...potom tyto same individua chci na tomto serveru nebo na nejakem jinem slyset, jak nadavaji na ekonomickou (pripadne socialni ci jakoukoliv jinou) situaci v CR!!!!Uvedmote si to, doba, kdy platilo "Kdo neokrada stat, okrada svoji rodinu (ikdyz se to obcas nezda) davno skoncila!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.06.2008 08:54, RE: bez předmětu
anonym napsal:
DEKUJI VAM ZA TYTO REAKCE NA TEMA DANOVYCH PODVODU...potom tyto same individua chci na tomto serveru nebo na nejakem jinem slyset, jak nadavaji na ekonomickou (pripadne socialni ci jakoukoliv jinou) situaci v CR!!!!Uvedmote si to, doba, kdy platilo "Kdo neokrada stat, okrada svoji rodinu (ikdyz se to obcas nezda) davno skoncila!!!!!
....se to obcas nezda.

To je právě ten důvod. Když člověk kolem sebe vidí, jak si kdekdo beztrestně urve pro sebe co může, těžko se pak bude chovat jinak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.06.2008 09:18, RE: bez předmětu
anonym napsal:
DEKUJI VAM ZA TYTO REAKCE NA TEMA DANOVYCH PODVODU...potom tyto same individua chci na tomto serveru nebo na nejakem jinem slyset, jak nadavaji na ekonomickou (pripadne socialni ci jakoukoliv jinou) situaci v CR!!!!Uvedmote si to, doba, kdy platilo "Kdo neokrada stat, okrada svoji rodinu (ikdyz se to obcas nezda) davno skoncila!!!!!
Mě je sociální....atd situace uplně u řiti, já mám práci, mám love a rodinu, zbytek je mi víš kde. Toť vše! Ostatně platit daně za fritovací olej je masakr, to jak někomu řeknu ,tak mi neuvěří :D
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.