zpět

diskuze k tématu: Přepis vozu 2018

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní
ducfit
počet příspěvků3
datum registrace18.02.2018
Neděle 18.02.2018 13:25, Přepis vozu 2018
Dobrý den, i já patřím mezi ty "důvěřivce" a prodal jsem vůz,dal jsem plnou moc ,kupec mi podepsal čestné prohlášení, že si auto přepíše do deseti dnů a on mne podělal, nepřepsal a auto prodal někomu dalšímu,.Prej na rozebrání . Podle SPZ jsem si zjistil, že ta osoba si auto pojistila ( já ho mám raději stále pojištěné) . Lze nějak dostat z pojišťovny jméno a adresu ? Zkusil bych se sním spojit a nějak se domluvit na přepisu. Ten, co si to odemne koupil , již nereáguje a na adrese se nezdržuje. A psát mi tu nemusíte, že jsem idiot, to vím už i sám Potřebuju poradi, jak z toho ven. Přepsat ho nelze, jelikož není evidenčka. Mám jen kupní smlouvu, to ČP a zapomněl si u mě plnou moc svoji kupující.
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
datum registrace10.09.2016
Pondělí 19.02.2018 09:06, kdo chce kam...
předchozí dotazující na obdobný problém měl výhodu v nepojízdném? voze bez TK, u vás je to umocněno tím že nový provozovatel může páchat přestupky a pokuty půjdou za vámi. z toho bych viděl cestu jen podáním trestního oznámení pro podvod na prvního kupce, abyste byl z obliga a měl nějaký glejt s razítkem v ruce. minimálně vypoví do protokolu komu ho prodal a vy se tím potom budete moct prokazovat. good luck...
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Pondělí 19.02.2018 13:17, pár poznámek od tazatele z minula
Ahoj, já jsem psal ten předchozí dotaz podobného obsahu.

Když kupující nereaguje tak:
a) mám v ruce platný doklad o evidenční kontrole. Mám vyhráno. Zajdu na úřad, řeknu jim, že kupující nespolupracuje, ukážu jim kupní smlouvu a evidenčku, zapltaím 800,- za převod a je hotovo. Zbytek komunikace s kupujícím je na úřadě. A oni mají logicky lepší přesvědčovací nástroje. Kupujícího oficielně osloví a mohou i opakovaně udělovat pokuty.

b) Nemám li evidenčku, úřad nemůže zahájit převod, upomínat a pokutovat bude leda mě. Kupujícího tedy taky, otázka je jestli se takto někam doberem.

Kromě těchto možností existují i možnost neoficielní, které jsou minimálně na hraně zákona:

c) Zajdu na úřad a řeknu, že jsem ztratil TP a OTP. Oni tě podle občanky ověří, že jsi podle jejich evidence majitel onoho vozu a vystaví duplikáty. S těmito už jde "nějak" naložit...

Dá se třeba (seženu li nějak pokoutně doklad o eko likvidaci) auto zcela zrušit z evidence.
Dá se taky nahlásit úřadu prodej vozu na Slovensko. Klidně na smyšlenou osobu. Třeba Anton Kotlár, Kysuca. Tím se auto vyškrtne z evidence v ČR. NIKDO už nepátrá, zda si auto pan Kotlár následně na Slovensku přihlásí.
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
Pondělí 19.02.2018 18:00, fiktivní vývoz
prodával jsem loni jeden vůz na SVK a opravdu to nebylo tak jednoduché, evidenční kontrola je potřeba i u vývozu a chtěli doklad (kopii) kupujícího
reagovat
Humusus
počet příspěvků496
datum registrace16.10.2016
Pondělí 19.02.2018 20:30, RE: fiktivní vývoz
citace:
reakce na: 6M/T, 19.02.2018 18:00 (prodával jsem loni jeden vůz n ...)

evidencku po novu chteji, doklad po me nechteli, pouze udaje
reagovat
Giorgio
počet příspěvků654
datum registrace09.05.2007
Úterý 20.02.2018 05:00, RE: fiktivní vývoz
Humusus napsal:
citace:

Jenže evidenčka nemusí být na nového/budoucího majitele, ale klidně na toho původního. Když jsem v prosinci kupoval auto, na evidenčně nechtěli žádné osobní doklady a do protokolu dali údaje původního vlastníka (protože ty jsou v registru a v dokladech a víc je nezajímá). Následně jsem ještě na chytrém internetu vyčetl, že jsem i tu evidenčku vlastně dělal zbytečně, protože auto nemělo ani měsíc po předchozí pravidelné kontrole STK, která samozřejmě obsahuje evidenčku taky - takže jsem mohl auto rovnou přihlásit.

To samozřejmě neřeší situaci, kdy evidenčka není udělaná a auto není k dispozici, ale může to pomoci někomu, kdo prodává auto čerstvě po STK.
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
Úterý 20.02.2018 09:09, RE: fiktivní vývoz
Giorgio napsal:
Humusus napsal:
citace:
Jenže evidenčka nemusí být na nového/budoucího majitele, ale klidně na toho původního. Když jsem v prosinci kupoval auto, na evidenčně nechtěli žádné osobní doklady a do protokolu dali údaje původního vlastníka (protože ty jsou v registru a v dokladech a víc je nezajímá). Následně jsem ještě na chytrém internetu vyčetl, že jsem i tu evidenčku vlastně dělal zbytečně, protože auto nemělo ani měsíc po předchozí pravidelné kontrole STK, která samozřejmě obsahuje evidenčku taky - takže jsem mohl auto rovnou přihlásit.To samozřejmě neřeší situaci, kdy evidenčka není udělaná a auto není k dispozici, ale může to pomoci někomu, kdo prodává auto čerstvě po STK.

evidenční kontrola se již nevztahuje k osobě ale k autu tedy je jedno kdo a kde jí udělá, TK platí jako evidenční pouze omezenou dobu, z původních 14 dnů to navýšili na měsíc stejně jako platnost běžné evidenční kontroly. tedy pokud prodávám auto obětuji 400,- co 14 dnů (aby byl nějaký přesah platnosti) a jezdím si zvesela jak trotl na evidenční kontrolu. má to výhodu v tom že mohu oznámit kupujícímu že si odveze auto pouze s kupní smlouvou a kopii TP/OTP, a přepis na něj vyřídím sám. což je zase otázka jestli to akceptuje. Kocourkovští nám mohou jen tiše závidět.
reagovat
ducfit
počet příspěvků3
Úterý 20.02.2018 11:40, Přepis 2018
Ještě jsem zjistil, že si to auto někdo pojistil u České pojišťovny a. s. . Jenže tam mi nechcou říct jméno , kdo si to pojistil nebo aspoň kontakt na něj .
reagovat
ducfit
počet příspěvků3
Úterý 20.02.2018 12:00, Přepis 2018
A auto při prodeji nemělo platnou technickou.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.