0
zpět
 

diskuze k tématu: Přepis vozu 2018

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní
ducfit
počet příspěvků3
datum registrace18.02.2018
Neděle 18.02.2018 13:25, Přepis vozu 2018
Dobrý den, i já patřím mezi ty "důvěřivce" a prodal jsem vůz,dal jsem plnou moc ,kupec mi podepsal čestné prohlášení, že si auto přepíše do deseti dnů a on mne podělal, nepřepsal a auto prodal někomu dalšímu,.Prej na rozebrání . Podle SPZ jsem si zjistil, že ta osoba si auto pojistila ( já ho mám raději stále pojištěné) . Lze nějak dostat z pojišťovny jméno a adresu ? Zkusil bych se sním spojit a nějak se domluvit na přepisu. Ten, co si to odemne koupil , již nereáguje a na adrese se nezdržuje. A psát mi tu nemusíte, že jsem idiot, to vím už i sám Potřebuju poradi, jak z toho ven. Přepsat ho nelze, jelikož není evidenčka. Mám jen kupní smlouvu, to ČP a zapomněl si u mě plnou moc svoji kupující.
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
datum registrace10.09.2016
Pondělí 19.02.2018 09:06, kdo chce kam...
předchozí dotazující na obdobný problém měl výhodu v nepojízdném? voze bez TK, u vás je to umocněno tím že nový provozovatel může páchat přestupky a pokuty půjdou za vámi. z toho bych viděl cestu jen podáním trestního oznámení pro podvod na prvního kupce, abyste byl z obliga a měl nějaký glejt s razítkem v ruce. minimálně vypoví do protokolu komu ho prodal a vy se tím potom budete moct prokazovat. good luck...
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Pondělí 19.02.2018 13:17, pár poznámek od tazatele z minula
Ahoj, já jsem psal ten předchozí dotaz podobného obsahu.

Když kupující nereaguje tak:
a) mám v ruce platný doklad o evidenční kontrole. Mám vyhráno. Zajdu na úřad, řeknu jim, že kupující nespolupracuje, ukážu jim kupní smlouvu a evidenčku, zapltaím 800,- za převod a je hotovo. Zbytek komunikace s kupujícím je na úřadě. A oni mají logicky lepší přesvědčovací nástroje. Kupujícího oficielně osloví a mohou i opakovaně udělovat pokuty.

b) Nemám li evidenčku, úřad nemůže zahájit převod, upomínat a pokutovat bude leda mě. Kupujícího tedy taky, otázka je jestli se takto někam doberem.

Kromě těchto možností existují i možnost neoficielní, které jsou minimálně na hraně zákona:

c) Zajdu na úřad a řeknu, že jsem ztratil TP a OTP. Oni tě podle občanky ověří, že jsi podle jejich evidence majitel onoho vozu a vystaví duplikáty. S těmito už jde "nějak" naložit...

Dá se třeba (seženu li nějak pokoutně doklad o eko likvidaci) auto zcela zrušit z evidence.
Dá se taky nahlásit úřadu prodej vozu na Slovensko. Klidně na smyšlenou osobu. Třeba Anton Kotlár, Kysuca. Tím se auto vyškrtne z evidence v ČR. NIKDO už nepátrá, zda si auto pan Kotlár následně na Slovensku přihlásí.
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
datum registrace10.09.2016
Pondělí 19.02.2018 18:00, fiktivní vývoz
prodával jsem loni jeden vůz na SVK a opravdu to nebylo tak jednoduché, evidenční kontrola je potřeba i u vývozu a chtěli doklad (kopii) kupujícího
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 19.02.2018 20:30, RE: fiktivní vývoz
citace:
reakce na: 6M/T, 19.02.2018 18:00 (prodával jsem loni jeden vůz n ...)


evidencku po novu chteji, doklad po me nechteli, pouze udaje
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 20.02.2018 05:00, RE: fiktivní vývoz
Humusus napsal:
citace:
reakce na: 6M/T, 19.02.2018 18:00 (prodával jsem loni jeden vůz n ...)
evidencku po novu chteji, doklad po me nechteli, pouze udaje


Jenže evidenčka nemusí být na nového/budoucího majitele, ale klidně na toho původního. Když jsem v prosinci kupoval auto, na evidenčně nechtěli žádné osobní doklady a do protokolu dali údaje původního vlastníka (protože ty jsou v registru a v dokladech a víc je nezajímá). Následně jsem ještě na chytrém internetu vyčetl, že jsem i tu evidenčku vlastně dělal zbytečně, protože auto nemělo ani měsíc po předchozí pravidelné kontrole STK, která samozřejmě obsahuje evidenčku taky - takže jsem mohl auto rovnou přihlásit.

To samozřejmě neřeší situaci, kdy evidenčka není udělaná a auto není k dispozici, ale může to pomoci někomu, kdo prodává auto čerstvě po STK.
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
datum registrace10.09.2016
Úterý 20.02.2018 09:09, RE: fiktivní vývoz
Giorgio napsal:
Humusus napsal:
citace:
reakce na: 6M/T, 19.02.2018 18:00 (prodával jsem loni jeden vůz n ...)
evidencku po novu chteji, doklad po me nechteli, pouze udaje
Jenže evidenčka nemusí být na nového/budoucího majitele, ale klidně na toho původního. Když jsem v prosinci kupoval auto, na evidenčně nechtěli žádné osobní doklady a do protokolu dali údaje původního vlastníka (protože ty jsou v registru a v dokladech a víc je nezajímá). Následně jsem ještě na chytrém internetu vyčetl, že jsem i tu evidenčku vlastně dělal zbytečně, protože auto nemělo ani měsíc po předchozí pravidelné kontrole STK, která samozřejmě obsahuje evidenčku taky - takže jsem mohl auto rovnou přihlásit.To samozřejmě neřeší situaci, kdy evidenčka není udělaná a auto není k dispozici, ale může to pomoci někomu, kdo prodává auto čerstvě po STK.


evidenční kontrola se již nevztahuje k osobě ale k autu tedy je jedno kdo a kde jí udělá, TK platí jako evidenční pouze omezenou dobu, z původních 14 dnů to navýšili na měsíc stejně jako platnost běžné evidenční kontroly. tedy pokud prodávám auto obětuji 400,- co 14 dnů (aby byl nějaký přesah platnosti) a jezdím si zvesela jak trotl na evidenční kontrolu. má to výhodu v tom že mohu oznámit kupujícímu že si odveze auto pouze s kupní smlouvou a kopii TP/OTP, a přepis na něj vyřídím sám. což je zase otázka jestli to akceptuje. Kocourkovští nám mohou jen tiše závidět.
reagovat
ducfit
počet příspěvků3
datum registrace18.02.2018
Úterý 20.02.2018 11:40, Přepis 2018
Ještě jsem zjistil, že si to auto někdo pojistil u České pojišťovny a. s. . Jenže tam mi nechcou říct jméno , kdo si to pojistil nebo aspoň kontakt na něj .
reagovat
ducfit
počet příspěvků3
datum registrace18.02.2018
Úterý 20.02.2018 12:00, Přepis 2018
A auto při prodeji nemělo platnou technickou.
reagovat
piko67
počet příspěvků1
datum registrace15.05.2019
Středa 15.05.2019 08:00, Přepis auta bez evidenční prohlídky
Dobrý den
Při evidenční prohlídky zjistili že je vyrezle vin. Lze přepsat auto bez evidenční prohlídky nebo jaký postup mi doporučit při prodeji toho auta když stk má jen do žáři.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.