0
zpět
 

diskuze k tématu: Praktický hatchback?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
camel
počet příspěvků14
datum registrace08.04.2016
Pátek 08.04.2016 10:02, Praktický hatchback?
Zvažuji koupi vozu do 150000,-. Chci benzín a hatchback. Zvažoval jsem Focuse, Golfa Plus, Leona nebo Alteu. Poraďte, jaké máte zkušenosti s jednotlivejma autama. A navíc jezdíme 2x za rok pod stan a tak bych ocenil možnost střešního nosiče s rakví. Předem díky za tipy!!!
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Pátek 08.04.2016 11:28, praktik
Koukněte se na hodnu civic hatchback. Kufr má větší než kdejaký kombík a motor 1.8 benzín je formát navíc jízdní vlastnosti jsou velice příjemné... Jinak Focus II. je z těch Vámi uváděnými auty asi nejřidičtější a cenově nejdostupnější. Mám s ním najeto asi 20 tis. km kdysi v práci a byl jsem s ním nadšený. motor to mělo 2.0 benzín 107 kW. jezdil jsem okolo 8 litrů a jelo to jako z praku Jen kufr by mohl být větší - na tu hondu fakt nemá.
reagovat
camel
počet příspěvků14
datum registrace08.04.2016
Pátek 08.04.2016 13:49, praktik
Díky za názor, zvážím Hondu. Jen se bojím drahých náhradních dílů, jak to většinou u Japonců bývá.
reagovat
Albi1
počet příspěvků91
datum registrace26.01.2009
Pátek 08.04.2016 22:09, RE: praktik
camel napsal:
Díky za názor, zvážím Hondu. Jen se bojím drahých náhradních dílů, jak to většinou u Japonců bývá.


Tu obavu z drahých dílů určitě vyváží nižší spotřeba ve všech režimech než motory u konkurence. Navíc většina Civiců nejezdila jako firemní vozy, tak nejsou tak opotřebené a hodně z nich z českým původem bude mít celkem málo najeto, takže třeba těch náhr. dílů tolik potřebovat nebudete.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Sobota 09.04.2016 23:45, Všechny jsou ok :-)
Ahoj, ani jeden z uvedených vozů neni špatný, takže ať rozhodne stav vozu... Jinak ze zkušeností: Golf V 1.4/1.6 - velmi dobře se řídí, dobrý výhled, dobré odlučnění, zkrátka tady platí Das Auto, akorát ta cena je fakt až nesmyslná.. Focus II facelift 1.6 má dobrý podvozek, spolehlivý motor, ale je hůře odlhučněný, horší výhled vpřed i vzad, dílenské zpracování průměrné, ale je levnější a často s mnohem lepší výbavou a náhradní díly i opravy Ti udělá každý druhý malý servis. Pokus sneseš malé MPV jako Alteu, pak bych ještě zkusil projet Ford C-MAX 1.6, není to špatné auto a stále nabízí až sportovní zážitky s podvozkem
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.