zpět

diskuze k tématu: Povolené domácí úpravy interiéru auta

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní
Mates
počet příspěvků20
datum registrace09.07.2016
Neděle 25.09.2016 22:09, Povolené domácí úpravy interiéru auta
Dobrý den. :)
Jsem elektrotechnik a nenamlouvám si, že auta se to nedotkne... :) Ovšem mám vcelku nahnáno z věcí, za které by mě mohli policajti buzerovat ... ;)
Začnu asi zlehka a to osvětlením kufru, neboť žárovka v tom mém je spíše jen signalizace otevření zadních dveří... Dále mi chybí v palubovce zapuštěný Usb konektor pro nabíjení telefonu. To je prozatím vše, ovšem počítám, že časem si udělám třeba druhý palubní počítač pomocí mikrokontrolerů arduino a mnoho dalších vychytávek... Je tedy něco, na co si dávat při takovýchto úpravách z hlediska legálnosti pozor ? :) Děkuji.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků651
datum registrace23.11.2007
Neděle 25.09.2016 22:40, RE: Povolené domácí úpravy interiéru auta
Mates napsal:
Dobrý den. :) Jsem elektrotechnik a nenamlouvám si, že auta se to nedotkne... :) Ovšem mám vcelku nahnáno z věcí, za které by mě mohli policajti buzerovat ... ;) Začnu asi zlehka a to osvětlením kufru, neboť žárovka v tom mém je spíše jen signalizace otevření zadních dveří... Dále mi chybí v palubovce zapuštěný Usb konektor pro nabíjení telefonu. To je prozatím vše, ovšem počítám, že časem si udělám třeba druhý palubní počítač pomocí mikrokontrolerů arduino a mnoho dalších vychytávek... Je tedy něco, na co si dávat při takovýchto úpravách z hlediska legálnosti pozor ? :) Děkuji.

ted je otázka proč by to četníci kontrolovali...ty zajímá primárně pouze osvětlení vozidla (přední zadní lampy),osvětlení SPZ.....to jestli máš v autě televizi nebo neschváleny převod na 380V je jim jedno
reagovat
Mates
počet příspěvků20
Neděle 25.09.2016 22:47, úpravy
Mám občas sklon nepříjemné lidi dost vytočit, tak počítám, že mi budou kontrolovat i datum spotřeby náplastí :p ;)
reagovat
Ma007
počet příspěvků118
datum registrace26.11.2013
Úterý 27.09.2016 09:00, RE: Povolené domácí úpravy interiéru auta
Mates napsal:
Dobrý den. :) Jsem elektrotechnik a nenamlouvám si, že auta se to nedotkne... :) Ovšem mám vcelku nahnáno z věcí, za které by mě mohli policajti buzerovat ... ;) Začnu asi zlehka a to osvětlením kufru, neboť žárovka v tom mém je spíše jen signalizace otevření zadních dveří... Dále mi chybí v palubovce zapuštěný Usb konektor pro nabíjení telefonu. To je prozatím vše, ovšem počítám, že časem si udělám třeba druhý palubní počítač pomocí mikrokontrolerů arduino a mnoho dalších vychytávek... Je tedy něco, na co si dávat při takovýchto úpravách z hlediska legálnosti pozor ? :) Děkuji.

Auto nemáš ani mesiac a už tam chceš dávať blbosti typu svetlá, hudba, arduino... Najprv si daj auto dokopy po technickej stránke, nech ti nič nedymí, nehrkoce, netečie a hlavne nech to brzdí tak ako má!
reagovat
Mates
počet příspěvků20
Středa 28.09.2016 23:16, úpravy
Jistě, to jsou priority :) Tohle beru jako zábavu, vlastně odreagování od spravování... :) :)
reagovat
tipl
počet příspěvků36
datum registrace25.04.2016
Čtvrtek 29.09.2016 13:38, Konektory
Kup si v elektru za pár korun nabíječku do zapalovače, případně rozbočovač na 12 V a nemusíš nic kutit.

Měl jsem ve stropní lampičce takovou modrou ledku - no vypadalo to cool, ale teď na podzim jsem zjistil, že je v autě v podstatě tma (žlutá sulfitka svítí lépe !!) a na technické jeden technik i brblal, že to tam správně nemá být...
reagovat
Mates
počet příspěvků20
Čtvrtek 29.09.2016 21:02, RE: Konektory
tipl napsal:
Kup si v elektru za pár korun nabíječku do zapalovače, případně rozbočovač na 12 V a nemusíš nic kutit.Měl jsem ve stropní lampičce takovou modrou ledku - no vypadalo to cool, ale teď na podzim jsem zjistil, že je v autě v podstatě tma (žlutá sulfitka svítí lépe !!) a na technické jeden technik i brblal, že to tam správně nemá být...

To je ono... proč to dělat tak neesteticky - rozbočovač a tp., když to mohu krásně zapustit do palubovky a ještě k tomu to mít praktičtější... :) Jak říkám, jsem kutil ... když to jde po mém, tak to tak udělám :)
A k led osvětlení. Vy mluvíte o výměně žárovky... já chci žárovku na boku kufru nahradit led pásky rozmístěnými po celeém kufru. Buď bílou, nebo bíle žlutou (warm white), neboť mi modrá k vínové barvě auta moc nesedí a červená by zase byla moc agresivní .... :) A věřte, že vidět tam pak bude krásně... :)
Už jsem o tom i trošku přemýšlel. Buď pásek zapusítm do plata, nebo schovám někam k plastům na boku a u víka kufru... :)
Ovšem nejřív poloosu, zkontorlovat brzdy a nově promazat řadící páku... nějak mi začala vrzat mrška ;) údajně stačí silikonovým olejem vzít kloub, pokud nezabete, tak promazat i táhla.... no ale to jsem zase odbočil :D :D
Děkuji i za tuto připomínku, ale asi mě nepřesvědčí.. :)
reagovat
hermelin-lukas
počet příspěvků4
datum registrace21.05.2018
Pondělí 21.05.2018 15:02, A tohle?
A patří tato služba: https://www.2din.cz/tlumeni-odhlucneni-auta/ mezi povolené úpravy????
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.