0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký elektromobil vybrat na dlouhé trasy? (5. díl)

kategorie zařazení tématu: německá vozidla, americká vozidla
uwa1
počet příspěvků185
datum registrace18.10.2016
Úterý 16.06.2020 18:34, oxymoron
Elektromobil na dlouhé trasy? To je oxymoron ako vyšitý! Malé a drahé, alebo väčšie a ešte drahšie, bez využitia tak aby sa človek nemusel obmedzovať. To si môže kúpiť len polo- alebo úplny debil...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 17.06.2020 13:15, Nejdůležitejší je stabilně rychlé nabíjení
Je dobré si projet soukromé recenze např. majitelů Tesly 3. Většina z nich do Chorvatska dělá stejné zastávky jako se spalovacím motorem. Ono totiž jen magor jede více jak 3 a něco hodiny bez pauzy Po cestě je dost možností jak nabít, chce to silnější proud holt Ty přestávky jsou cca 30-40minut, což dělám také i já obyč. autě, protože děti se musí také trochu proběhnout, všichni jdou na wc a já si během cesty dopřeji několik káv

Bohužel např. Leaf nebo eGolf nemají aktivní chlazení baterií a tak rychlonabíjení se nekoná, naopak vkládám velké naděje do Peugeotu e208/e2008, kde 50kw baterie jde nabíjet 100kw, takže z 10% na 80% je to za 20-30min, což je paráda. Měsíčně v ČR příbyde několik nabíječek, takže věřím, že do pár let se tohle téma už ani nebude řešit. A to neberu v potaz, že Musk má přijí s novou generací baterií...
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 18.06.2020 00:06, RE: Nejdůležitejší je stabilně rychlé nabíjení
citace:
reakce na: BobanHTP, 17.06.2020 13:15 (Je dobré si projet soukromé re ...)


Hele Bobane, tohle se bude řešit vždycky, protože svých 70 litrů paliva na 800 km natankuji za 5 minut a občas musím čekat, než to vyřeší někdo přede mnou, což je jen pár minut navíc. A my mluvíme o 30 minutách dobití energie na max 500 km, takže asi tak 10x pomalejší proces, nedej bože, když je někdo přede mnou. Tady bude ještě dlouhá cesta...
Trochu mi vadí až takový pozitivní přístup, když se z nevýhody dělá výhoda. My cestu řešíme přes noc, aby děti spaly a zastávky jsou co nejkratší jen na WC, aby je dlouhé stání nevzbudilo a v nějakém místě se se ženou prohodíme. Tvrdnout v noci někde na smradlavým odpočivadle, protože musím, by se mi zajídalo a ani bych to neprezentoval jako výhodu. Naopak, na benzínce co nejkratší dobu a pro odpočinek a protažení raději nějaké atraktivnější místo, ale tam zase holt nejsou nabíječky...
Co takhle vyvinout nějaké "battery packy" do střešního boxu, něco jako přídavná nádrž. Kolik kWh se vejde do metráku?
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 18.06.2020 08:57, Rada nad zlato
Zaujimave rady :) Su asi mierene na fanusikov elektroaut. Za mna ak sa chce niekto tvarit ekologicky, niet lepsej volby ako plugin hybrid. Po dialnici obstastnovat ludi okolo emisiamy, a v meste sa tvarit ekologicky. Keby to takto spravilo vela ludi, mozno by to dokonca aj pomohlo s ovzdusim vo vacsich mestach. Lenze v meste ludia ziju v panelakoch, takze si neviem predstavit nabijanie aut. Tam sa to prave vobec neoplati. Bolo jedno elektricke auto myslim z holandska, ktore bolo posiate solarnymi clankami a dokazalo si kazdu hodinu nabit 7km dojazd. To znie dobre. Po prichode do prace nechat auto na slnecnom mieste, a po 8 hodinach mam v idealnom pripade 56km dojazd. Ak nebude zatiahnute :) Uvidime ale, co na to Elon s novym typom baterii. Ak budu mat naozaj zivotnost 1.6 miliona km a za lepsiu cenu, to uz zacne byt celkom zaujimave. Minimalne by som ich bral do mojho yarisa hybrid :)
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Čtvrtek 18.06.2020 13:03, RE: Nejdůležitejší je stabilně rychlé nabíjení
citace:
reakce na: BobanHTP, 17.06.2020 13:15 (Je dobré si projet soukromé re ...)


Tak to jsem Bohdane asi magor, nebo možná spíše nejsem milovníkem mizerné kávy a zbytečného mrhání časem. Chorvatsko sice nejezdím (taková ovce nejsem), ale dlouhé trasy nejsou výjimkou. Stavím +- po 4 hodinách na WC a vystřídání za volantem s manželkou nebo jiným spolujezdcem. A potom ihned jedu dál, protože můj diesel ujede na nádrž při dálkové jízdě přes 1100 km....
Ostatní okolnosti zastávek vidím úplně stejně jako David.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 18.06.2020 21:39, RE: RE: Nejdůležitejší je stabilně rychlé nabíjení
citace:
reakce na: Pavlik, 18.06.2020 13:03 (Tak to jsem Bohdane asi magor, ...)


Mozem sa opytat, kam jazdi clovek, co o ludoch, co dovolenkuju v chorvatsku hovori, ze su ovce? Na balaton?
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Čtvrtek 18.06.2020 22:05, RE: RE: RE: Nejdůležitejší je stabilně rychlé nabíjení
citace:
reakce na: Citroenak, 18.06.2020 21:39 (Mozem sa opytat, kam jazdi clo ...)


Na dovolenou v 99% případů létám po světě. Autem jsem byl naposledy na pár dnů na dovolené v Alpách.
O lidech co jezdí do Chorvatska (což je téměř povinná česká dovolenková destinace) si myslím že jsou "ovce" proto, že poměr kvalita poskytovaných služeb versus cena je velmi špatný. Přesto tam Češi v podstatě jako stádo jezdí. Chorvatsko je na úroveň poskytovaných služeb velmi drahá destinace. Za své peníze požaduji kvalitnější služby.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Pátek 19.06.2020 11:00, RE: RE: RE: RE: Nejdůležitejší je stabilně rychlé nabíjení
citace:
reakce na: Pavlik, 18.06.2020 22:05 (Na dovolenou v 99% případů lét ...)


No ja som tiez lietal po svete, ale nemyslim si ze je to tak ako vravis. Teraz chodim najradsej do chorvatska. Je to nejakych cca 5 hodin cesty od BA, co je cca ako let (ratam prichod na parkovisko, zvoz na letisko, 2 hodiny pred odletom na letisku, kontroly, balenie podla vahy, atd). Cena napr. tento rok je cca 560 eur na 8 dni pre 4 ludi apartman cca 200 metrov od mora. Ano nie su tam ranajky, vecere, ani obedy + cesta. Uroven sluzieb bola zatial vzdy vyborna. Neviem ake mas ty skusenosti, ale mne domaci, ked poviem ze ideme grilovat, este aj nakuria v grile :) Pre porovnanie, kamarat ide do nejakeho penzionu na slovensku, kde je program pre deti atd na predlzeny vikend. Dvaja dospely + dieta= 800 eur polpenzia :D Samozrejme, kazdy den restauracia atd. Stale je to ale podla mna najlepsia dovolenka s detmi. Nehovoriac o tom, ze kedze si ju moze viac ludi dovolit, tak chodime spolu s inymi kamaratmi.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pátek 19.06.2020 12:00, RE: RE: RE: RE: RE: Nejdůležitejší je stabilně rychlé nabíjení
citace:
reakce na: Citroenak, 19.06.2020 11:00 (No ja som tiez lietal po svete ...)


Hele, nech to plavat, jako jsem to udělal já, přičemž si také myslím, že ta poznámka o ovcích byla naprosto zbytečná.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 19.06.2020 19:30, RE: RE: RE: RE: RE: Nejdůležitejší je stabilně rychlé nabíjení
citace:
reakce na: Citroenak, 19.06.2020 11:00 (No ja som tiez lietal po svete ...)


Možná je to také tím, že už mám děti dost velké na to, aby ocenily aktivnější dovolenou s poznáváním světa a jeho krás, než jen polehávání na pláži. To moji rodinu bavilo i na Bali 3 dny. Nehledě na to, že ležet můžu doma u bazénu (což bude nejspíš letošní případ ).
Jinak máš pravdu, mám s Chorvatskem dost mizerné zkušenosti, možná je to tím, že nejsem klasický "paštikář" a dokonce si dovoluji požadovat určitý standard služeb. Možná proto mě trochu irituje každoroční mediální masírka na téma "jak se nejlépe dostat do Chorvatska". Sice se všechno podělalo, ale my vypravíme speciální vlaky / letadla, uděláme silniční koridory jen aby se všichni mohli dostat do své vysněné destinace na Jadranu.
PS: Dovolená ve světě není tak drahá jak to vypadá. Třeba to zmíněné Bali před třemi lety stálo pro dva dospělé a dvě dospívající děti 115 tisíc korun tedy cca 4250 eur za 18 dnů včetně letenek, výletů k památkám i do přírodních parků, potápění, atd.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Pátek 19.06.2020 21:01, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nejdůležitejší je stabilně rychlé nabíjení
citace:
reakce na: Pavlik, 19.06.2020 19:30 (Možná je to také tím, že už má ...)


Standardny nadradeny pohlad zbohatlika, co vsetko vie, vsade bol a ostatny su nic. A ti co nesuhlasia su pastikary a ovce :) Takzvana 'elita', co si v chorvatsku nedokaze najst ani dovolenku s nejakymi tymi sluzbami (a pritom tam naozaj hotely s plnou penziou, dokonca all inclusive, su. Asi cakal aj masaz s happy endom v cene). Mam jedneho takeho kamarata. Raz s nami chcel ist na mensiu dedinsku zabavu, ze uvidi ako to tam funguje. Potom sme sa dlhsie nevideli, ale z jeho spravania uz na mieste bolo jasne vidiet, ako je 'sklamany' urovnou a tym, ze jeho prachy akosi na tej zabave nikto nebral do uvahy. Od jedenastej do jednej rana sa hral vo svojom mercedese na mobile a nebola s nim rec. Ked to nakoniec dostatocne znechutil aj svojej zene, isli domov. Potom dali na facebook fotky niekde z nejakeho plesu, kde sa stiskali s nejakou spevackou. My ovce sme im len ticho zavideli.. :D
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 19.06.2020 21:37, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nejdůležitejší je stabilně rychlé nabíjení
citace:
reakce na: Citroenak, 19.06.2020 21:01 (Standardny nadradeny pohlad zb ...)


To se trochu pleteš, zbohatlík, dokonce ani milionář nejsem. Jen mám trochu jiné představy o trávení volného času než ty a nebojím se (nebo možná jsem ochoten) za tento způsob dovolené utratit peníze. Nevěřím tomu, že ty jako majitel nové Mazdy 6 nemá na to 1x ročně utratit cca 4000 eur - jak, to je jen otázka priorit.
Vesnický ples mi nijak nevadí, tam nikdo soudný neočekává služby 4* a vyšší a nikdo také nepožaduje ceny jako ve 4*.
Mě prostě na rozdíl od "masy" ostatních nebaví ležet týden a víc u moře, chlastat (většinou) a "čumět do vody".
Vraťme se raději k diskusi o autech, protože v názoru na život se asi neshodneme.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.