0
zpět

diskuze k tématu: Poradíte prosím mírně jetý rodinný vůz do 300k

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
johnier
počet příspěvků1
datum registrace19.07.2016
Úterý 19.07.2016 07:14, Poradíte prosím mírně jetý rodinný vůz do 300k
Zdravim,

už nějaký pátek hledám nové vozidlo pro rodinu, přijde mi každý poradí něco jiného, proto by mě zajímaly konkrétní tipy. Měl, nebo respektive furt mám, klasikcé favority - Ford Focus, C-Max, Octavia, Mazda 5, VW Golf, v posledni dobe i Chevrolet Cruze, atd.

Parametry výběru:
- cena do 300 tisíc
- najeto co nejmíň ale řekněme do 100 tisic km
- rok výroby od 2011
- benzinový motor (najedem do 20 tisic rocne)
- rodinný vůz (zavazadlový prostor)

Pokud by jste na toto téme měli nějakou radu či konkrétní tip, budu vděčný, díky.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1050
datum registrace19.08.2015
Úterý 19.07.2016 18:26, Focus nebo Golf :-)
Ahoj, za mě v pořadí:

1. Ford Focus mk3 ben 1.6 nebo 1.0 Ecoboost kombi -spolehlivý, bezpečný, snad nejlepší podvozek, pojištění není předražené, dobře opravitelný. Trochu menší kufr těsně pod 500l, občas se odlepí nějaká lišta nebo těsnění, ale to je tak vše, co zlobí.

2. VW Gofl Variant ben atmosférický 1.4 59kw nebo 1.6 74kw - spolehlivý, bezpečný, dobrý podvozek, velmi dobře odhlučněný, velký kufr, dobrá ergonomie. Motory sice nevydrží to co Fordí Duratec, ale jinak jsou nadprůměrně spolehlivé, více kultivované. Golf má asi nejlepší antikorozní ochranu.
NEBRAT: motory TSI (první generace byla aušus na druhou)
ALE: motor 1.2 TSI první generace lze předělat na novější typ s širším rozvodovým řetězem, který už nezlobí, cena do 15tis.kč, dělají to i větší autor. servisy. Měnit olej co rok/15tis.km max

3. C-MAX - nemá tak velký kuft, jinak stejně dobrý jako Focus, pro rodinu ještě o kousek přijemnější.
To samé ale platí i pro Golf+ , který má více místa na nohy vzadu.

4. Mazda - kvalitní, spolehlivá, ale náhradní díly drahé jak z Marsu - ne všechny však, a také můžete používat něco z druhovýroby. Samotný ben motor a převodovka přežijí zbytek auta, a pozor raději nepředělávat na LPG.

5.Cruze - má to kolega od mého kamaráda, zatím se nic nekazí, trochu větší spotřeba, ale netuším spolehlivost
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.