citace:
reakce na: ladik1103, 13.02.2020 13:50 (Co s tím a co to obnáší? ...)
A jak s tím jezdíš? Jaké trasy? Nejezdíš jen krátké? Kolik je skutečný nájezd? To je dost zásadní, aby se rozklíčovalo, proč je filtr zacpaný a často regeneruje. Je-li vysoký nájezd, tak je už ucpaný popelem. Jestli nájezd není velký, tak buď je ucpaný popelem nebo jestli jezdíš krátké trasy, tak se nestíhá regenerovat a pokouší se dokola. Pokud není zahnojený popelem, mohla by pomoci nucená regenerace. Pokud to nepomůže, tak nech filtr demontovat a pošli sem na regeneraci
https://www.dpf-ftg.cz/kontaktNám tam dělali vyčištění filtru na Jaguára, za který chtěl Jaguár 60 tis. Za vyčištění jsme dali s DPH asi 10 tis. + demontáž a montáž v Jaguáru. Plus samozřejmě kontrola vstřiků atd. Netuším, kolik stojí novej u Volva, ale experimenty s polskými filtry a podobnými náhradami bych obešel obloukem. Tahle firma, co jsem dal odkaz je spolehlivá a nejsou to žádní čučkaři z garáže, ale dělají profi. On ti sice někdo nabídne vyčištění třeba za půlku, ale to pak za chvíli můžeš řešit znovu. Tihle to mají s atestem a přesně ti napíšou, kolik popela tam bylo. A když je filtr na hovno, tak neplatíš nic a vrátí se ti zpátky s papírem, že nelze vyčistit nebo že je poškozený nějak. Kvalitativně to máš od nich pak jako novej. Včetně otestování a protokolu.
Budu se opakovat, ale je důležité zjistit, proč neustále regeneruje. Pokud jezdíš jen kratší trasy, tak to nech opravit a prodej a kup benzín.