0
zpět
 

diskuze k tématu: Polovina řidičů plánuje koupi auta v příštích dvou letech

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.05.2011 19:20, Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
To budou tu sedmiletou ojetinu splácet cca 7 až 8 dalších let? Lidi, neblázněte. Úvěr na auto si bere jen zoufalec. Jediný obhajitelný úvěr je hypotéka v rozumné výši na bydlení. Na všechno ostatní je úroků škoda, protože je to zbytné. Včetně auta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.05.2011 21:09, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
rojack napsal:
To budou tu sedmiletou ojetinu splácet cca 7 až 8 dalších let? Lidi, neblázněte. Úvěr na auto si bere jen zoufalec. Jediný obhajitelný úvěr je hypotéka v rozumné výši na bydlení. Na všechno ostatní je úroků škoda, protože je to zbytné. Včetně auta.
nezapomeň na akontaci,
a taky na lidi kterým to auto vydělává, pro ty je to nutnost.
ale nevím jestli to plivač na korejce pochopí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.05.2011 11:06, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
tomaskrtek napsal:
nezapomeň na akontaci,
a taky na lidi kterým to auto vydělává, pro ty je to nutnost.
ale nevím jestli to plivač na korejce pochopí.
A navíc jsou lidi, kterým zaměstnavatel proplácí (alespoň částečně) cesťáky - auto potřebujou, amortizace + PHM se účtuje, tak proč ne? Furt je to menší zhovadilost, než na splátky nejnovější 3D TV, dovolenou atd. A to nemluvím o lidech, kteří prostě nejsou schopni vyjít, tak si půjčí, a doslova to prožerou, nebo nahází do beden...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.05.2011 11:24, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
Pepe napsal:
A navíc jsou lidi, kterým zaměstnavatel proplácí (alespoň částečně) cesťáky - auto potřebujou, amortizace + PHM se účtuje, tak proč ne? Furt je to menší zhovadilost, než na splátky nejnovější 3D TV, dovolenou atd. A to nemluvím o lidech, kteří prostě nejsou schopni vyjít, tak si půjčí, a doslova to prožerou, nebo nahází do beden...
Když je to tak, pak jo. Ale na osobní účely je auto na úvěr nesmysl. Stejně na to auto nakonec musím ušetřit a krom toho navíc platím úroky. Výběr aut je dnes dost velký a auto se dá koupit i pod 10 tisíc. Kdysi jsem na netu viděl v PDF 1-letý úvěr od GE Money auto. Půjčka byla tuším jen 40 tisíc. Cena auta 230 tis. RPSN bylo 80%. Zkrátka za roční půjčku 40 tisíc chtěla tahle společnost zpět přes 30 tisíc. Neskutečný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.05.2011 15:46, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
Petr S napsal:
Když je to tak, pak jo. Ale na osobní účely je auto na úvěr nesmysl. Stejně na to auto nakonec musím ušetřit a krom toho navíc platím úroky. Výběr aut je dnes dost velký a auto se dá koupit i pod 10 tisíc. Kdysi jsem na netu viděl v PDF 1-letý úvěr od GE Money auto. Půjčka byla tuším jen 40 tisíc. Cena auta 230 tis. RPSN bylo 80%. Zkrátka za roční půjčku 40 tisíc chtěla tahle společnost zpět přes 30 tisíc. Neskutečný.
Taky bych do ničeho takovýho nešel. Ale existence (a zisk) různých bankovních i nebankovních institucí dokazuje, že je dost těch, co se nechají zlákat, někdy i dotlačit, do úvěru za nesmyslný až lichvářský úrok.
Kdo chce kam...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.05.2011 16:32, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
Pepe napsal:
Taky bych do ničeho takovýho nešel. Ale existence (a zisk) různých bankovních i nebankovních institucí dokazuje, že je dost těch, co se nechají zlákat, někdy i dotlačit, do úvěru za nesmyslný až lichvářský úrok.
Kdo chce kam...
A přitom stačilo koupit ojeté auto místo za 230 tis., jen za 190 a bez půjčky. Ale dost mě překvapilo že takové lichvy je schopná i společnost jako GE Money Auto. Myslel jsem že RPSN 80% si troufnou nabízet jen ty nejhorší ústavy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 21.05.2011 09:37, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
Petr S napsal:
A přitom stačilo koupit ojeté auto místo za 230 tis., jen za 190 a bez půjčky. Ale dost mě překvapilo že takové lichvy je schopná i společnost jako GE Money Auto. Myslel jsem že RPSN 80% si troufnou nabízet jen ty nejhorší ústavy.
ono to asi nebylo bankou, ta na víc jak 20% nejede, spíš si myslím že onen prodejce či zprostředkovatel zadal do kolonky ´´provize´´ při vyplňování formuláře přemrštěnou částku. totiž to lidi taky často nevědí, myslí si že bazarista jim prokazuje službu tím že jim vyřídí úvěr ale on z toho úvěru má většinou víc než je zisk na autě. proto jsou často vidět nabídky typu ´´na úvěr sleva až 30k´´ a podobně. ta provize je totiž zakomponovaná v RPSN a není nikde vidět kolik si ten dotyčný vlastně napsal sám pro sebe, a pak je zlá ta banka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 21.05.2011 09:50, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
tomaskrtek napsal:
ono to asi nebylo bankou, ta na víc jak 20% nejede, spíš si myslím že onen prodejce či zprostředkovatel zadal do kolonky ´´provize´´ při vyplňování formuláře přemrštěnou částku. totiž to lidi taky často nevědí, myslí si že bazarista jim prokazuje službu tím že jim vyřídí úvěr ale on z toho úvěru má většinou víc než je zisk na autě. proto jsou často vidět nabídky typu ´´na úvěr sleva až 30k´´ a podobně. ta provize je totiž zakomponovaná v RPSN a není nikde vidět kolik si ten dotyčný vlastně napsa...
a další věc-neexistuje lichva, to že lidi jsou hloupý ovce, nečtou co podepisujou a jen přikyvujou, to je jejich problém. když s něčím souhlasím, byť je to třeba 100%ní navýšení, tak jsem povinen to dodržet a né když půjčku utratím a nemám na splacení brečet že ten kdo mi půjčil je zlej lichvář.
finanční gramotnost je něco, co by měl zvládat každej kdo má občanku, a pokud ne je to jen jeho problém. znám případ ženský která si na předváděčce nechala vnutit zázračný žehlící prkno za 40k, reálně v obchodech to samý bylo za 20, vzhledem k tomu že byla na podpoře tak si ho vzala na splátky-zaplatila by 60k. to samý prkno jsem lehce jetý v záruce našel v inzerci za deset. když neměla na splátku tak ho zastavila za trojku do frcu, jeden měsíc ještě zaplatila úrok a pak ho nechala propadnout. takže suma sumárum měla půl roku pěkný prkno s parní žehličkou, a poté byla přes 50k v mínusu. a to jsem radši nepátral kolik jí tam naskáčou sankce za nesplácení. jo, když je někdo blbej...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 21.05.2011 11:25, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
tomaskrtek napsal:
a další věc-neexistuje lichva, to že lidi jsou hloupý ovce, nečtou co podepisujou a jen přikyvujou, to je jejich problém. když s něčím souhlasím, byť je to třeba 100%ní navýšení, tak jsem povinen to dodržet a né když půjčku utratím a nemám na splacení brečet že ten kdo mi půjčil je zlej lichvář.
finanční gramotnost je něco, co by měl zvládat každej kdo má občanku, a pokud ne je to jen jeho problém. znám případ ženský která si na předváděčce nechala vnutit zázračný žehlící prkno za 40k, reálně ...
Kdyby neexistovala, neexistuje ani pojmenování.
Ale takových případů je dost i co se aut týče - prostě musím světu ukázat, že na to mám, i kdyby mi už nezbylo pomálu ani na provoz. U kámoše v pneuservisu jsem potkal chlápka, co se chlubil, jak výhodně pořídil zánovního pašíka, se supr měkčenejma plastama, samosebou v tdi, co vůbec nežere - sice na splátky, ale byl to kauf. A nechal si na to obout fungl nový zimní protektory odněkud z Baumaxu - 2 z nich nešly ani pořádně vyvážit... Možná jsem divnej, ale tohle jsem nepobral...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 22.05.2011 22:34, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
tomaskrtek napsal:
ono to asi nebylo bankou, ta na víc jak 20% nejede, spíš si myslím že onen prodejce či zprostředkovatel zadal do kolonky ´´provize´´ při vyplňování formuláře přemrštěnou částku. totiž to lidi taky často nevědí, myslí si že bazarista jim prokazuje službu tím že jim vyřídí úvěr ale on z toho úvěru má většinou víc než je zisk na autě. proto jsou často vidět nabídky typu ´´na úvěr sleva až 30k´´ a podobně. ta provize je totiž zakomponovaná v RPSN a není nikde vidět kolik si ten dotyčný vlastně napsa...
V podstatě je jedno jestli někdo zadal do kolonky provize přemrštěnou částku nebo ne. Konečnou odpovědnost za to nese nakonec GE Money, že má tak nastavený systém. U mě se tím tahle firma propadla na dno žumpy. Problém je že nikdo by třeba Fabii za milion nekoupil. Ale úvěr s RPSN 80% jsou lidi schopní podepsat. Finanční gramotnost je v ČR pořád tristní a ještě asi dlouho bude.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 23.05.2011 09:36, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
Petr S napsal:
V podstatě je jedno jestli někdo zadal do kolonky provize přemrštěnou částku nebo ne. Konečnou odpovědnost za to nese nakonec GE Money, že má tak nastavený systém. U mě se tím tahle firma propadla na dno žumpy. Problém je že nikdo by třeba Fabii za milion nekoupil. Ale úvěr s RPSN 80% jsou lidi schopní podepsat. Finanční gramotnost je v ČR pořád tristní a ještě asi dlouho bude.
takhle má nastavený systém každá úvěrovka, bankovní i nebankovní. pro kupce je potom samozřejmě lepší si zajít přímo do banky, bez prostředníka, vyřídit si spotřebitelský úvěr a do baziše jít s hotovostí. jenže lidi jsou líní jak vši a tohle je jim zatěžko udělat. a taky je faktem že úvěr na auto v bazaru dostane každej, v bance ne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 23.05.2011 13:28, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
tomaskrtek napsal:
nezapomeň na akontaci,
a taky na lidi kterým to auto vydělává, pro ty je to nutnost.
ale nevím jestli to plivač na korejce pochopí.
Plivač neplivač, to s tím nesouvisí.
Snad je to tím, že jsem vychován v duchu myšlenky "nejdříve našetři, potom kupuj". Samozřejmě, že na bydlení za 5M tohle praktikovat nejde, tady úvěr beru, ale na auto......
To mě fascinovalo, jak v jednom z nových rozhovorů s fotb. Kukou, který rozebíral průser Slavie, uváděl jako největší tragedii, že mladí čutálisti teď ve Slavii nemaj na splátky leasingu na auto. Prý - to je mentalita mladých fotbalistů, první prachy, a hned si koupit co nejdražší auto. Ne bydlení, ne třeba Forda, ale hnedle Meďáka, Porsche nebo Ferrari. Zadlužit se. A pořádně.
Takže, na auto, úvěr - ne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 23.05.2011 14:55, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
rojack napsal:
Plivač neplivač, to s tím nesouvisí.
Snad je to tím, že jsem vychován v duchu myšlenky "nejdříve našetři, potom kupuj". Samozřejmě, že na bydlení za 5M tohle praktikovat nejde, tady úvěr beru, ale na auto......
To mě fascinovalo, jak v jednom z nových rozhovorů s fotb. Kukou, který rozebíral průser Slavie, uváděl jako největší tragedii, že mladí čutálisti teď ve Slavii nemaj na splátky leasingu na auto. Prý - to je mentalita mladých fotbalistů, první prachy, a hned si koupit co nejdražší au...
pro ty je to životní postoj, rychlý prachy, rychle vydělám, rychle utratím.
taky jsem zažil jak se parta čutálistů štengrovala kdo nechal víc v servisu...
jeden tam za svoje féro nechal tři mega za rok...
ale vydělal deset, tak ho to asi moc nebralo.

já třeba zase moc nechápu ty hypotéky-kdo ti zaručí že za dvacet třicet let budeš vydělávat? a zrovna tady kde sis koupil dům/byt?
to mi přijde jako vyloženej hazard.
oproti tomu kára na liz je sranda...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 23.05.2011 15:11, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
tomaskrtek napsal:
pro ty je to životní postoj, rychlý prachy, rychle vydělám, rychle utratím.
taky jsem zažil jak se parta čutálistů štengrovala kdo nechal víc v servisu...
jeden tam za svoje féro nechal tři mega za rok...
ale vydělal deset, tak ho to asi moc nebralo.

já třeba zase moc nechápu ty hypotéky-kdo ti zaručí že za dvacet třicet let budeš vydělávat? a zrovna tady kde sis koupil dům/byt?
to mi přijde jako vyloženej hazard.
oproti tomu kára na liz je sranda...
Na obojím je něco, nicméně auto není nutnost, ale střecha nad hlavou ano. Auto hodnotu ztrácí, ale střecha nad hlavou si hodnotu nechává (může i růst i ztrácet).
Auto na úvěr nepodpořím, protože se dají koupit auta za jednu měsíční splátku leasingu a klidně mohou rok sloužit. Ano nebudou luxusní, nebudou extra bezpečná ani reprezentativní, ale svou úlohu splní. Třeba u nás v domě je kluk mýho věku, který provozuje Fáčko. Má ho pěkný (nemyslím styling), udržovaný bez koroze, stojí venku a motor má zdravý zvuk. Cena takovýho auta nebude moc přes 15 tisíc. Ano je nutné hledat, ale rozhodně není nutné se zadlužit kvůli autu. Já taky prodal auto do rodiny za 25 tisíc plně funkční se sadou zimních kol a zahrádkou, které 2 roky jezdilo s jedinou neočekávanou zásadnější investicí cca 3000 za immo a spínací skříňku.
Co se týká hypotéky, tak mě straší stejná věc, jakou uvádíš. Budu schopen 30 let splácet třeba 15 nebo 20 tisíc měsíčně, abych měl ještě peníze na běžný provoz rodiny? Navíc za 30 let za nemovitost zaplatím 2x tolik než byla její hodnota na počátku. Bude v té době skutečná hodnota odpovídat těm prostředkům, které jsem do ní vložil? Měli jsme kliku a za dopalcení dluhu jsme získali obecní byt a nájem je pořád podstatně nižší než bych několik let platil jen úrok z hypotéky. Bohužel tuto možnost každý nemá a ne každý je schopen si ta čísla porovnat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 23.05.2011 15:37, RE: Cena 200 tis a splátka max 3 tis???
David V napsal:
Na obojím je něco, nicméně auto není nutnost, ale střecha nad hlavou ano. Auto hodnotu ztrácí, ale střecha nad hlavou si hodnotu nechává (může i růst i ztrácet).
Auto na úvěr nepodpořím, protože se dají koupit auta za jednu měsíční splátku leasingu a klidně mohou rok sloužit. Ano nebudou luxusní, nebudou extra bezpečná ani reprezentativní, ale svou úlohu splní. Třeba u nás v domě je kluk mýho věku, který provozuje Fáčko. Má ho pěkný (nemyslím styling), udržovaný bez koroze, stojí venku a motor ...
Pokud splátka hypotéky je stejná nebo dokonce menší než komerční nájem (bez energií), tak není moc co řešit (můj případ). Ono taky nevíš kde budou nájmy za 20 let a bez peněz tě vyhodí i z nájmu. Ideální je si vzít hypotéku, kterou reálně splatím do cca 10 let. A ne za každou cenu koupit megabarák co budu splácet 30 let a i náklady na provoz budou zbytečně vysoký. Jinak jo, za 30 let se nemovitost zaplatí cca 2x, ale nejpíš bude mít i 2násobnou cenu. Zvlášť pokud se mezitím trochu rozjede inflace.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.