0
zpět
 

diskuze k tématu: Pojišťovny odhalí špatné řidiče

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 00:28,
Všechny pojišťovny a banky jsou zlodějské organizace, které tahají z poctivých lidí těžce vydělané peníze a stavějí za ně mramorové paláce a skleněné "mrakodrapy". Stačí se rozhlédnout po okolí.
Podle mě je cena povinného ručení uměle nadhodnocena a mohla by být daleko nižší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 08:31, RE: bez předmětu
řidič napsal:
Všechny pojišťovny a banky jsou zlodějské organizace, které tahají z poctivých lidí těžce vydělané peníze a stavějí za ně mramorové paláce a skleněné "mrakodrapy". Stačí se rozhlédnout po okolí.
Podle mě je cena povinného ručení uměle nadhodnocena a mohla by být daleko nižší.
Souhlasim s tim, ze pojisteni by mohlo byt realne daleko nizsi. Ale souhlasim s tim, ze kdyz udelam pruser, tak za nej jsem zodpovedny a musim nest nasledky. Spis by me zajimalo ve vztahu k tomuto: "To znamena, ze nelze vyloucit, ze nektery spatny ridic v tomto situ muze jeste proklouznout.", kolik dobrych ridicu se setka s opacnym problemem, ze jim bude zvyseno pojisteni neopravnene? Hadam totiz, ze i k tomuto dojde ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 08:31, RE: bez předmětu
řidič napsal:
Všechny pojišťovny a banky jsou zlodějské organizace, které tahají z poctivých lidí těžce vydělané peníze a stavějí za ně mramorové paláce a skleněné "mrakodrapy". Stačí se rozhlédnout po okolí.
Podle mě je cena povinného ručení uměle nadhodnocena a mohla by být daleko nižší.
máš recht
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 09:41, Logika
Je tedy zvláštní, že mám dvě auta a na každé mám jiný bonus. Pojišťovna mi nechce uznat ten lepší na druhé auto. Zajímalo by mně, co teda napíšou do toho registru ... !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 11:04, RE: Logika
Riccardo napsal:
Je tedy zvláštní, že mám dvě auta a na každé mám jiný bonus. Pojišťovna mi nechce uznat ten lepší na druhé auto. Zajímalo by mně, co teda napíšou do toho registru ... !
..no jestli sem to pochopil dobře,tak v tom registru bude jenom,kdys měl poslední nehodu,takže když si koupíš třeba třetí auto,tak i jiná pojišťovna bude mít jistotu,že ti nemusí dát malus-pro toho,kdo má někde bonus,tedy nějakou dobu už neboural,to nepřinese nic. Jen pojišťovna nedá základ někomu,kdo zapře nedávnou nehodu a jen pojišťovna ušetří. Slušný řidiči možná časem ušetřej jen tak,že pojišťovny na ně přenesou nepatrně nižší náklady.. Jinak souhlasim,že by bonus/malus měl platit pro řidiče a všechny (tedy třeba alespoň dvě)jeho auta. Já si třeba nemoh uplatnit bonus na nový auto,dokud sem starý neprodal..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 12:40, RE: Logika
Sláva napsal:
..no jestli sem to pochopil dobře,tak v tom registru bude jenom,kdys měl poslední nehodu,takže když si koupíš třeba třetí auto,tak i jiná pojišťovna bude mít jistotu,že ti nemusí dát malus-pro toho,kdo má někde bonus,tedy nějakou dobu už neboural,to nepřinese nic. Jen pojišťovna nedá základ někomu,kdo zapře nedávnou nehodu a jen pojišťovna ušetří. Slušný řidiči možná časem ušetřej jen tak,že pojišťovny na ně přenesou nepatrně nižší náklady.. Jinak souhlasim,že by bonus/malus měl platit pro řidič...
Mě se zase nelíbí to, že když někomu auto půjčím a on způsobí nehodu tak přijdu o bonus = pro pojišťovnu jsme nezoodpovědný řidič hazardér
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 15:34, RE: Logika
Marty napsal:
Mě se zase nelíbí to, že když někomu auto půjčím a on způsobí nehodu tak přijdu o bonus = pro pojišťovnu jsme nezoodpovědný řidič hazardér
Jo, jsi hazardér, protože jsi půjčil auto někomu, kdo s ním pak naboural...
A teď vážně - stávající systém bonusů, malusů a škodních průběhů není ideální, ale lepší něco než nic.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 15:35, RE: bez předmětu
yeti napsal:
máš recht
Souhlasím s tím, že pojišťovny a banky se zcela jednoznačně chovají jako zlodějské organizace. Cena povinného ručení by měla být obecně nižší. Za druhé rozdělení jen podle ccm je taky kravina. Když nějaký nadšenec drží 2ks T613 tak je opravdu tolikanásobně nebezpečnější než nějaké pako s tuzingovým Golfem GTI III?

Tady toto samozřejmě mělo být už dávno!!! Ale je to jen malá náplast na zcela mafijánský systém.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 15:38, RE: Logika
Riccardo napsal:
Je tedy zvláštní, že mám dvě auta a na každé mám jiný bonus. Pojišťovna mi nechce uznat ten lepší na druhé auto. Zajímalo by mně, co teda napíšou do toho registru ... !
Čauves, je to tak, že u každého auta máš tzv. pojistný a škodní průběh (podle kterého se pak určuje výše bonusu nebo malusu). Když jedno z těch aut prodáš, tak se ti ten pojistný a škodní průběh (dále jen PSP) uvolní (uvolní se ten PSP, který jsi měl u toho auta, které jsi prodal) a ty ho můžeš použít pro nějaké své nové auto. Takže když budeš pojišťovat nové auto, tak maník v pojišťovně se koukne do té databáze, jestli máš nějaký volný PSP a pokud jo, přiřadí ti ho k novému autu. Pokud ne, založí se nový PSP a dostaneš standardní sazbu (tj. žádný bonus nebo malus).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 17:52, RE: Logika
Kybergreg napsal:
Čauves, je to tak, že u každého auta máš tzv. pojistný a škodní průběh (podle kterého se pak určuje výše bonusu nebo malusu). Když jedno z těch aut prodáš, tak se ti ten pojistný a škodní průběh (dále jen PSP) uvolní (uvolní se ten PSP, který jsi měl u toho auta, které jsi prodal) a ty ho můžeš použít pro nějaké své nové auto. Takže když budeš pojišťovat nové auto, tak maník v pojišťovně se koukne do té databáze, jestli máš nějaký volný PSP a pokud jo, přiřadí ti ho k novému autu. Pokud ne, zalo...
Domnívám se, že bonus/malus je na osobu, nejčastěji řidiče. Pokud budu mít např.tři auta, přoč mám bonus/malus jenom na jedno? V jednom autě jsem dobrý řidič a v tom druhém už ne? Od toho tady systém bonusů a malusů byl vytořen, aby diferencoval dobré a ty co tropí jednu škodu za druhou. Nebo to tak není?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 18:17, Pojištění řidiče
Pojištění auta je blbost - auto které stojí v garáži nikomu neuškodí. Škodu můžu udělat jedině já jako řidič, proč tedy není povinné pojištění řidiče ?
Dalo by se snadno zkontrolovat - řídíš, jsi pojištěný ? Navíc by malusy a bonusy byly skutečně něco platné. V tomhle systému když udělám nehodu převedu auto na svoji babičku a ta žádný malusy nemá
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.12.2006 10:44, RE: Logika
As napsal:
Domnívám se, že bonus/malus je na osobu, nejčastěji řidiče. Pokud budu mít např.tři auta, přoč mám bonus/malus jenom na jedno? V jednom autě jsem dobrý řidič a v tom druhém už ne? Od toho tady systém bonusů a malusů byl vytořen, aby diferencoval dobré a ty co tropí jednu škodu za druhou. Nebo to tak není?
V každym svym autě (pokud máš dejme to ty tři auta) můžeš být jinej řidič. V jednom autě budeš jezdit jako prase, občas bourat, tak budeš mít na tohle auto malus. V jiným autě (tvůj opečovávanej a hýčkanej sporťáček) si dáváš sakra pozor, abys to někam neposlal, bourat nebudeš, tak dostaneš na tohle auto bonus. Ale oba bonusy/malusy (resp. pojistné a škodní průběhy) jsou vázány na tebe. Máš prostě dva (resp. tři, pokud máš tři auta).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.12.2006 10:51, RE: Pojištění řidiče
David napsal:
Pojištění auta je blbost - auto které stojí v garáži nikomu neuškodí. Škodu můžu udělat jedině já jako řidič, proč tedy není povinné pojištění řidiče ?
Dalo by se snadno zkontrolovat - řídíš, jsi pojištěný ? Navíc by malusy a bonusy byly skutečně něco platné. V tomhle systému když udělám nehodu převedu auto na svoji babičku a ta žádný malusy nemá
V určitém směru je lepší pojištění auta než pojištění řidiče. Představ si, že Tvůj nezletilý syn si z hecu vytáhne Vaše auto z garáže, projede se a přitom nabourá. Zničí přitom drahej mercedes někoho jinýho. Tvůj syn v by tomto případě pojištěný nebyl, protože ještě není řidič, a Tvoje pojistka (jakožto řidiče) by se na něj nevztahovala. Takže škodu na tom mercedesu by za Vás žádná pojišťovna nezatáhla, museli byste ji zaplatit Vy. Naproti tomu ve stávajícím systému, kdy je pojištěné auto, tu škodu zaplatí pojišťovna. Ale je pravda, že po Vás může chtít regres, protože vozidlo řídil někdo bez řidičáku. Rozdíl je v tom, že poškozenýmu je škoda proplacena pojišťovnou a ta si pak následně řeší případný regres. Ovšem v případě pojištění řidiče a ne auta by poškozený musel požadovat uhrazení škody po viníkovi (Vašem synovi) a to by se mohlo táhnout dlouho, mohlo by to jít i soudní cestou, což je na dlouho. Stávající systém je prostě nastaven tak, aby pokud možno chránil poškozeného.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.12.2006 15:20, RE: Pojištění řidiče
Kybergreg napsal:
V určitém směru je lepší pojištění auta než pojištění řidiče. Představ si, že Tvůj nezletilý syn si z hecu vytáhne Vaše auto z garáže, projede se a přitom nabourá. Zničí přitom drahej mercedes někoho jinýho. Tvůj syn v by tomto případě pojištěný nebyl, protože ještě není řidič, a Tvoje pojistka (jakožto řidiče) by se na něj nevztahovala. Takže škodu na tom mercedesu by za Vás žádná pojišťovna nezatáhla, museli byste ji zaplatit Vy. Naproti tomu ve stávajícím systému, kdy je pojištěné auto, tu šk...
Na své 2 děti mám pojistku (je součástí pojištění domácnosti) na škodu způsobenou 3. osobám a majetku (jdeme po obchoďáku a dítě převrhne pyramidu televizorů, že). Takže máš řidičák ? ano, pojisti se. Nejezdíš, tak ho dej do úschovy a neplať pojištení. Jak prosté... Hodně bouráš, připlať. Auto fakt nemůže za to, že je šofér dřevák, a nemůže za to, jakej má motor obsah - další kravina...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.12.2006 23:10, RE: Pojištění řidiče
Pepe napsal:
Na své 2 děti mám pojistku (je součástí pojištění domácnosti) na škodu způsobenou 3. osobám a majetku (jdeme po obchoďáku a dítě převrhne pyramidu televizorů, že). Takže máš řidičák ? ano, pojisti se. Nejezdíš, tak ho dej do úschovy a neplať pojištení. Jak prosté... Hodně bouráš, připlať. Auto fakt nemůže za to, že je šofér dřevák, a nemůže za to, jakej má motor obsah - další kravina...
Lebo občiansky zákonník viaže zodpovednosť za škodu na auto a nie na vodiča. Takže ak ti syn "ukradne" auto a nabúra, zodpovedáš aj tak ty ko "prevádzateľ" auta..
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.