0
zpět
 

diskuze k tématu: Peugeot nabízí ojetiny se zárukou

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.10.2010 12:47, Něco jako Vyzkoušeno od škodovky?
V jednom polním bazaru měli auta certifikáty Vyzkoušeno od škodovky a pan bazarník říkal, jestli jsem přesně četl co to znamená. Že prý to v podstatě nic moc negarantuje. A měl asi pravdu. Měl tam auto 5 let staré, přední kolo mělo vůli v rameni (pán tvrdil že to bude asi ložiskem) a auto samo zatáčelo doprava. Jsem jen lajk, automechanik by nejspíš našel závad ještě víc.

Čili toto Premium auto bude staré do 3 let, bude mít (případně stočený) tacho na 55 tkm. Že je svařené ze 2 ks je už pak jenom detail? Jo kupovat ojetá auta je a bude asi pořád o hubu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.10.2010 13:18, RE: Něco jako Vyzkoušeno od škodovky?
Petr S napsal:
V jednom polním bazaru měli auta certifikáty Vyzkoušeno od škodovky a pan bazarník říkal, jestli jsem přesně četl co to znamená. Že prý to v podstatě nic moc negarantuje. A měl asi pravdu. Měl tam auto 5 let staré, přední kolo mělo vůli v rameni (pán tvrdil že to bude asi ložiskem) a auto samo zatáčelo doprava. Jsem jen lajk, automechanik by nejspíš našel závad ještě víc.

Čili toto Premium auto bude staré do 3 let, bude mít (případně stočený) tacho na 55 tkm. Že je svařené ze 2 ks je už pak jen...
Záleží na záruce a na kupní smlouvě ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.10.2010 19:33, RE: Něco jako Vyzkoušeno od škodovky?
Petr S napsal:
V jednom polním bazaru měli auta certifikáty Vyzkoušeno od škodovky a pan bazarník říkal, jestli jsem přesně četl co to znamená. Že prý to v podstatě nic moc negarantuje. A měl asi pravdu. Měl tam auto 5 let staré, přední kolo mělo vůli v rameni (pán tvrdil že to bude asi ložiskem) a auto samo zatáčelo doprava. Jsem jen lajk, automechanik by nejspíš našel závad ještě víc.

Čili toto Premium auto bude staré do 3 let, bude mít (případně stočený) tacho na 55 tkm. Že je svařené ze 2 ks je už pak jen...
Ja osobne jsem nikdy nemel jine auto nez bazarove a nikdy nebyl zasadnejsi problem. Vzdycky jsem vedel co me ceka, rozvody, olej, kapaliny, plus jsem mel rezervu na nejake opravy kdyby neco odeslo. Auta jsem mel i bourana, ale nikdy slepovana ze 2 aut. Bud to chce autum rozumet alespon trosku a nebo si vzit mechanika nebo si odvezt auto do nejakeho servisu a nechat ho pred koupi prohlednout. Servisku nechat eventuelne overit a je to. Ale jestli nekdo koupi auto svarene ze 2 co ma X krat stoceny tachometr tak je hloupy a muze si za to sam. Na nove nemam, ale nikdy se mi nestalo,z e by se mi ojetina proti novemu nevyplatila.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.10.2010 23:27, RE: Něco jako Vyzkoušeno od škodovky?
mufik.martin napsal:
Ja osobne jsem nikdy nemel jine auto nez bazarove a nikdy nebyl zasadnejsi problem. Vzdycky jsem vedel co me ceka, rozvody, olej, kapaliny, plus jsem mel rezervu na nejake opravy kdyby neco odeslo. Auta jsem mel i bourana, ale nikdy slepovana ze 2 aut. Bud to chce autum rozumet alespon trosku a nebo si vzit mechanika nebo si odvezt auto do nejakeho servisu a nechat ho pred koupi prohlednout. Servisku nechat eventuelne overit a je to. Ale jestli nekdo koupi auto svarene ze 2 co ma X krat stoceny ...
No tehdy jsem tohle auto z polního bazaru nekoupil, ten bazarník ve mě nebudil moc důvěru. Pak mám obecně pochyby o autech z bazarů s velkou autodílnou na 2 auta. Jinak to auto viselo na tipcarsu 1,5 roku a spadlo mezitím o 100 tisíc dolů.

Nakonec jsem sehnal Mazdu 6 od autorizovaného dealera. Bylo u něj nové prodané a celou dobu servisované. A hlavně s roční zárukou a garančkou před prodejem gratis. Cena byla o 5 tisíc nižší než v tom polním bazaru a dokonce combi vs. hatchback. Roční záruku jsem bez problémů využil na opravu kapající klimy a zatuhlé zadní okénko. Jinak autu nic není, tlumiče OK, 2x STK bez problémů.

Jo jinak moje 1. auto z AAAček bylo slepené ze 2 aut. To jsem zjistil docela pozdě. Prý to byla ale slušná práce podle garážisty, který se svařováním prý kdysi taky živil. Ale stálo jen 59 tisíc a 7 let celkem sloužilo a zásadnější problém taky nemělo
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.10.2010 23:43, RE: Něco jako Vyzkoušeno od škodovky?
Petr S napsal:
No tehdy jsem tohle auto z polního bazaru nekoupil, ten bazarník ve mě nebudil moc důvěru. Pak mám obecně pochyby o autech z bazarů s velkou autodílnou na 2 auta. Jinak to auto viselo na tipcarsu 1,5 roku a spadlo mezitím o 100 tisíc dolů.

Nakonec jsem sehnal Mazdu 6 od autorizovaného dealera. Bylo u něj nové prodané a celou dobu servisované. A hlavně s roční zárukou a garančkou před prodejem gratis. Cena byla o 5 tisíc nižší než v tom polním bazaru a dokonce combi vs. hatchback. Roční záruku ...
Nicméně pointa původního příspěvku byla v tom, že auto ze serveru http://vyzkouseno.cz/ měla vůli v předním kole a auto táhlo doprava.

Přitom cituju z jejich webu:
Pojem „vyzkoušené“ znamená, že vozidlo u našeho obchodníka prošlo profesionální prohlídkou podle stanoveného postupu, kde výsledky jsou zaznamenány v záznamu o technickém stavu OV, který obdrží všechny zúčastněné strany... atd.

Jak to že teda o vůli v rameni nebyla nikde ani zmínka? Přitom na STK bych s tím jistě neprošel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.10.2010 09:44, RE: Něco jako Vyzkoušeno od škodovky?
Petr S napsal:
Nicméně pointa původního příspěvku byla v tom, že auto ze serveru http://vyzkouseno.cz/ měla vůli v předním kole a auto táhlo doprava.

Přitom cituju z jejich webu:
Pojem „vyzkoušené“ znamená, že vozidlo u našeho obchodníka prošlo profesionální prohlídkou podle stanoveného postupu, kde výsledky jsou zaznamenány v záznamu o technickém stavu OV, který obdrží všechny zúčastněné strany... atd.

Jak to že teda o vůli v rameni nebyla nikde ani zmínka? Přitom na STK bych s tím jistě neprošel.
Jo, jo, důkladnou prohlídku před koupí nic nenahradí. NAi zázračná záruka.
Jinak auta poskládaného ze tří bych se nebál ... hlavně aby byla zdravá kastle toho kusu, co sloužilo jako základ VIN
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.10.2010 19:08, CZ = země podvodníků, tak to je a tak to do háje bohužel zůstane
Pečeť kvality... je to jako se vším v této zemi. Autobazary jsou prorostlé šmelinou, černotou, podvody a úsměvy do doby než přijdou na to, že věci rozumíte.

Otevře pekárna, nabízí skvělé housky, ale za 1/2 roku už tak skvělé nejsou... Kupte si Hermelín :) krabička velká jako kdysi, ale uvnitř 1/2 toho co tam kdysi bývalo... Do toho EU a neuvěřitelný podvod, který tato zeměkoule nezažila.

Co Peugeot nebo jiné firmy momentálně zavedou, slouží pouze jen jako levná reklama. Za rok dám ruku do ohně za to, že tam najdu stejný 100% nebouraný vrak jako někde v Praze na Libeňáku.

Poctivosti je méně než šafránu, a pokud jako kdysi nezavládne úcta, slušnost a výchova k lepším hodnotám, nic se tady nezmění.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.