zpět

diskuze k tématu: Ojeté kombíky v benzínu do 100k Peugeot, Opel, Toyota

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, dovoz vozidel, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla, italská vozidla, korejská vozidla, typ vozidla, osobní a terénní, volná diskuze
nematode
počet příspěvků8
datum registrace14.07.2016
Úterý 02.05.2017 11:09, Ojeté kombíky v benzínu do 100k Peugeot, Opel, Toyota
Ahoj,

sháním kombíka v benzínu. Nechce se mi jít do Škody, VW, Ford asi... Můžete mi poradit, jaký vybrat slušný benzínový kombík od Peugeot, Opel, Toyoty či nějaké další typy? Díky

Popis nájezdu:
Ročně do 12k kilometrů
Předpisově
I.třída, okresky, občasný výlet po republice
kombík z důvodu založení rodiny

Díky všem za typy pro motorového analfabeta

reagovat
Humusus
počet příspěvků419
datum registrace16.10.2016
Středa 03.05.2017 06:38, toyota
s tímto rozpočtem bych se kouknul po Toyotě Corolle E12, jestli 1.4 nebo 1.6 záleží na vás, oba jsou spolehlivé, pro příklad mám na mysli toto https://www.tipcars.com/toyota-corolla/toyota-corolla-combi-16-81kw-1243667.html
reagovat
nematode
počet příspěvků8
datum registrace14.07.2016
Středa 03.05.2017 09:04, RE: toyota
Humusus napsal:
s tímto rozpočtem bych se kouknul po Toyotě Corolle E12, jestli 1.4 nebo 1.6 záleží na vás, oba jsou spolehlivé, pro příklad mám na mysli toto https://www.tipcars.com/toyota-corolla/toyota-corolla-combi-16-81kw-1243667.html

Díky za typ. Byla jedním z možných typů, které jsem sledoval. Zajímalo by mě ještě, jak si stojí Peugeot s benzínovými motory a kastlí? Zaujaly mne 207, 307, 407 v combíku...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků881
datum registrace19.08.2015
Středa 03.05.2017 12:12, RE: Ojeté kombíky v benzínu do 100k Peugeot, Opel, Toyota
nematode napsal:
Ahoj,sháním kombíka v benzínu. Nechce se mi jít do Škody, VW, Ford asi... Můžete mi poradit, jaký vybrat slušný benzínový kombík od Peugeot, Opel, Toyoty či nějaké další typy? DíkyPopis nájezdu:Ročně do 12k kilometrůPředpisověI.třída, okresky, občasný výlet po republicekombík z důvodu založení rodinyDíky všem za typy pro motorového analfabeta

Ahoj, ve tvém rozpočtu mě napadá poslední ročníky(2008+) Renaultu Megane kombi II v benzínu 1.4/1.6.
Peugeot 307 jedině až po faceliftu (2007+) s ben. motory 1.4/1.6
Opel Astra nebo Zafira brát jen s motorem 1.8 v ben.
reagovat
Ferko
počet příspěvků5
datum registrace27.05.2016
Středa 03.05.2017 22:34, Corolla E12
Ahoj,
sám mám Corollu E12 combi s motorom 1.4 vvti. Najazdené 220 000 v podstate bez poruchy. Do kufra som zatiaľ zmestil všetko potrebné na rodinnú dovolenku vrátane kočíka a detskej postieľky. Zadné sedačky sa dajú sklopiť do úplnej roviny a nie je problém previezť 160 cm vanu, alebo tri matrace Spotreba pri jazde po okreskách je bežne okolo 6 litrov, kľudne aj menej, v meste sa dá za 7-7.5/100km. Aby som len nechválil, tak jazdne su urcite lepšie autá - zadok trochu skáče na jamách a riadenie je dosť preposilované. Radenie rýchlosti funguje celkom fajn. Môžem rozhodne odporučiť.
reagovat
Jank
počet příspěvků1
datum registrace20.03.2017
Čtvrtek 04.05.2017 08:19, Corolla E12
Zdravím,
nejsem odborník na auta, ale Corolla E12 dána jako příklad výše mi říkala dva roky pane, takže se k ní (ale jenom k ní) obsáhleji vyjádřit. Taky jsem v ní vozil rodinu a prostoru pro 2 dospělé a dvě děti je tam dost. Pozitivně mě překvapilo, že tak staré auto má ISOFIX. Kufr je prostorný, nevím litry a dá se do něj dát vozík za kolo pro dvě děti. Po sklopení sedaček jsem v autě vozil kolo, aniž bych ho musel rozdělávat. Motor má rozvodový řetěz, takže by měl vydržet a nemusí se měnit. Motor je to nejlepší na tomhle autě - je pružný na pětku se dá sjet z dálnice a jet padesát po městě. Zároveň dobře zrychluje když je potřeba (v rámci toho, že je to atmosférická 1,6 samozřejmě). Dá se s ním jet ve čtyřech dospělých 150km/h n Německu po dálnici a spotřeba bude kolem 9l. Já jsem měl nejnižší asi kolem 7l, asi nejezdím defenzivně. Problém byl s ruční brzdou, za ty dva roky jsem s ní byl několikrát v servisu a po kratší nebo delší době zase přestala fungovat. Otázka je, jak kvalitně to ten servis vyřešil. Jinak s tímhle autem mezi 130 a 180 tis km nebyl problém. Samozřejmě jak ostatní zmiňují, jsou i další možnosti: Renault, Peugeut, Opel atd...a můžou být klidně lepší. Píšu jen svojí konkrétní zkušenost. Přeju šťastnou ruku při výběru!
reagovat
Haďák
počet příspěvků6
datum registrace02.02.2017
Čtvrtek 04.05.2017 10:38, RE: Corolla E12
Jank napsal:
Zdravím,nejsem odborník na auta, ale Corolla E12 dána jako příklad výše mi říkala dva roky pane, takže se k ní (ale jenom k ní) obsáhleji vyjádřit. Taky jsem v ní vozil rodinu a prostoru pro 2 dospělé a dvě děti je tam dost. Pozitivně mě překvapilo, že tak staré auto má ISOFIX. Kufr je prostorný, nevím litry a dá se do něj dát vozík za kolo pro dvě děti. Po sklopení sedaček jsem v autě vozil kolo, aniž bych ho musel rozdělávat. Motor má rozvodový řetěz, takže by měl vydržet a nemusí se měnit. Motor je to nejlepší na tomhle autě - je pružný na pětku se dá sjet z dálnice a jet padesát po městě. Zároveň dobře zrychluje když je potřeba (v rámci toho, že je to atmosférická 1,6 samozřejmě). Dá se s ním jet ve čtyřech dospělých 150km/h n Německu po dálnici a spotřeba bude kolem 9l. Já jsem měl nejnižší asi kolem 7l, asi nejezdím defenzivně. Problém byl s ruční brzdou, za ty dva roky jsem s ní byl několikrát v servisu a po kratší nebo delší době zase přestala fungovat. Otázka je, jak kvalitně to ten servis vyřešil. Jinak s tímhle autem mezi 130 a 180 tis km nebyl problém. Samozřejmě jak ostatní zmiňují, jsou i další možnosti: Renault, Peugeut, Opel atd...a můžou být klidně lepší. Píšu jen svojí konkrétní zkušenost. Přeju šťastnou ruku při výběru!

Mě by zajímaly spíše motory v benzínu od Peugeotu a Oplu, díky za rady! :) Ke kombíkům samozřejmě

reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.