0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto pro studenta do 250tis.

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 22.11.2015 16:50, Auto pro studenta do 250tis.
Krásný den přeji, jelikož nejsem velký znalec aut, hledám zde radu, o výběr mého prvního auta.
Rozpočet činí do 250 000,- (+ bokem nějaké náklady na opravy,pojištění,atd..)
Auto budu hojně využívat každý den na cestu do školy, a o víkendech někdy delší trasy (cca 150 km).
Vyžadoval bych, aby mě auto někde nenechalo, tudíž spolehlivost. A aby trošku vypadalo, trošku elegance.
Budu ho hojně i využívat na pracovní schůzky k práci. Tudíž trošku vyžaduji i ten vzhled.
Vy výběru mám Peugeot 508, Opel Insignia, BMW řady 3, nebo Passat a nebo Ford Mondeo.
Tak jaký by byl váš tip?


reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 22.11.2015 21:47, RE: Auto pro studenta do 250tis.
nepřihlášený uživatel napsal:
Krásný den přeji, jelikož nejsem velký znalec aut, hledám zde radu, o výběr mého prvního auta.Rozpočet činí do 250 000,- (+ bokem nějaké náklady na opravy,pojištění,atd..) Auto budu hojně využívat každý den na cestu do školy, a o víkendech někdy delší trasy (cca 150 km). Vyžadoval bych, aby mě auto někde nenechalo, tudíž spolehlivost. A aby trošku vypadalo, trošku elegance. Budu ho hojně i využívat na pracovní schůzky k práci. Tudíž trošku vyžaduji i ten vzhled. Vy výběru mám Peugeot 508, Opel Insignia, BMW řady 3, nebo Passat a nebo Ford Mondeo. Tak jaký by byl váš tip?


doporučil bych v tomto směru jakékoliv novější zánovní auto nižší kategorie..nebudete řešit problémy

Kupovat jeteé auta s pořizovací cenou kolem milionu jako stundet...hmmm
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 23.11.2015 10:02, Zdravím a závidím tak velký rozpočet :-)
Šel bych po zánovních autech, třeba předváděcích, kde je často ješte záruka. Mě ze nejvíce líbí jako auto na všechno a zároveň zábava asi Ford Focus III s benzinovým motorem 1.6.
S podvozkem ujedete na serpentínách i Superbu a zároveň máte velmi spolehlivé a na údržbu levnéí auto. Dizaj Focusu III je podlě mě velmi zdařilý.

Jinak i Kia Ceed a Reanult Megane 1,6 umí pobavit, opět bych šel po zánovních vozech, kde je záruka.

Vyhnout byste se měl obloukem VW Golf 1.2 TSI r.v. 2009-2012, který ma problémový motor. To samé Octávie a Seat Leon s tímto motorem...

Jinak s Vaším rozpočtem se vlezete do nového Kia Rio 1.25 v Comfort výbavě. Spolehlivé a celkem cool auto, když se vybere dobrá barva Výbava comfor je fakt bohatá a bude vám stačit určitě, navíc 7 letá záruka v ceně je fakt fajn...
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 23.11.2015 10:37, Zlaté pravidlo
Kupujte takové auto, u kterého si můžete dovolit roční ojetinu s nájezdem přibližně 30000 km. Vyhnete se tak s velkou pravděpodobností v podstatě všem problémům.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pondělí 23.11.2015 13:46, RE: Zlaté pravidlo
brin napsal:
Kupujte takové auto, u kterého si můžete dovolit roční ojetinu s nájezdem přibližně 30000 km. Vyhnete se tak s velkou pravděpodobností v podstatě všem problémům.


Pokud bude stačit KIA/Hyundai, dá se vybírat i 2-leté a ještě zbyde dost let záruky. Podmínka je to kupovat přímo u dealera, aby tu záruku potvrdil.
Pokud se v autech někdo nevyzná, tak bych mu to také doporučil. I tak je průměrný náklad na auto cca 5 tKč/měsíc na 10-15 tkm/rok - to jen pro rychlou orientaci, v jakých hodnotách se pohybujeme.
reagovat
Marek - TipCars.com
počet příspěvků52
datum registrace03.11.2015
Pondělí 07.12.2015 01:12, re:
Dobrý den. Spíše než ve střední třídě Vám doporučuji zabrousit do nižší střední, kde se Vám za 250 tisíc korun nabízí řada zánovních ojetin s nízkým nájezdem. Za doporučení stojí například Ford Focus, Kia Ceed, nebo například Hyundai i30.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.