0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Focus kombi nebo Peugeot 308 SW

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla
South
počet příspěvků4
datum registrace19.01.2018
Pátek 19.01.2018 10:36, Ford Focus kombi nebo Peugeot 308 SW
Zdravím, mám zájem o nové vozidlo a prosím o doporučení, případně zkušenosti s vozy Ford Focus kombi Trend 1.6Ti-VCT 105PS nebo Peugeot 308 SW ACTIVE 1.2 PureTech 110k. Kvalita, spolehlivost atdd...Děkuji za případné reakce. S.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 19.01.2018 13:15, atmosféra vs malé turbo :-)
Ahoj, Focus III popisuješ se základním motorem, atmosférou 1.6 Ti-VCT, který je roky odzkoušný a nezáludný na servis(nemá turbo, na trhu někde od roku 2005). PSA 1.2 PureTech je stále tak trochu novinka, nikdo neví co vydrží, ale jede o dost lépe. Jenže musím bránit Focus, protože přímý konkurent je spíše podařený 1.0 Ecoboost 92kw a to je jiná písnička, jede velmi dobře a hlavně od samého počátku produkce se nekazí, což je paráda na tak malý motor(litonový).

308 působí vepředu prostorněji, má ale ciferníky nad volantem, což ne každému sedí, mě s 180cm se řídíl dobře a viděl jsem na vše. Volant je malý, ale dobře se drží, klikmatizace se ovládá z LCD.
Co trošičku haprovalo, bylo řazení, to zi určitě vyzkoušej při testovací jízdě. Jinak kufr má snad 600l, takže poráží Focus v tomhle o řád. Jinak v interiéru jsou bohatě zastoupené měkčené plasty a vše je kvalitně zpracované, až si říkám že to není PSA

Focus III kombi půsoví vepředu jak závodní auto. Člověka obklopí dookola interiér, ale na mě to naopak působí příjmeně a útulně Řazení je excelentní, podvozek rovněž, tam se nechytá ani Golf v základním provedení(nemá vzadu multivprvkovou n.). Ciferníky jsou klasické, střední panel také, ale v noci je vše velmi příjemné, nic nestíví do očí, takové relaxační pojetí. Kufr má cca 500l, takže je menší, ale ostudu nedělá.

Doporučuji projet oba vozy, pravdou je že v létě bude nový Focus a podle špionážních fotek je na co se těšit, protože se Ford vrací k pojetí prostornějšího vozu jako byl Focus II.

Určitě bych ale zkusil všemi chválený Opel Astra 1.4 Turbo - bohužel jsem ve voze jen seděl a neřídil, ale neobcházel bych tento vůz

Jinak velmi dobře se mi řídila nová Hyundai i30 1.4 T-GDI, skladovku seženeš cca něco málo přes 400tis.kč. Je prostorná a interiér se povedl. Motor jede dobře a je hlavně kultivovaný.
reagovat
South
počet příspěvků4
datum registrace19.01.2018
Sobota 20.01.2018 13:23, Ford Focus kombi nebo Peugeot 308 SW
Ahoj,
jedná se o druhé vozidlo do rodiny, pro mě do práce, po městě, na chalupu, sem tam něco naložit do kufru (pila, sekačka atp.). V garáži je Mazda5, se kterou převážně jezdí manželka, já aktuálně jezdím kupodivu spolehlivou Pandou. Jelikož druhé auto stojí venku, líbí se mě u Fordu možnost vyhřívaného předního skla, auto pořídím do 350 000,-. včetně nějaké té výbavy. Přemýšlel jsem i nad ecoboostem 1.0, ale vzhledem k finančním limitům spíše 74kW. Peugeot se dá koupit kolem 370 000,-, je více vybaven, ale tak nějak podvědomě se klaním k Focusu. Ještě jsem zkoušel Fiat Tipo v kombíku, ale neudělal na mě dobrý dojem. Mrknu ještě na ten Opel, otázka je, kam se dostanu s cenou. Počítám s nájezdem do 15 000km. Každopádně děkuji za názor. S.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 22.01.2018 10:08, Druhé auto do rodny, asi opravdu atmosférický Focus :-)
Ahoj, do prosince jsem měl druhé auto v rodině Focus II 1.6 ben a nemůžu říct jediné křívé slovo o něm. Navíc jsem ho i docela dobře prodal.
Nechtěl jsem totiž žádnou složitou techniku, někdy druhý vůz stál i týden bez ježedění v zimě v Beskydech a tam se ukázala síla staré jednoduché techniky, motor naskočil i po týdnu v -10 atd.
Tohle mě ještě napadlo jak píšeš, že to bude druhé auto do rodiny. Ta 308 je krásná, ale už to je trochu primadona, není to pro mě pocitvé jednoduché auto, jako Focus III 1.6 Ti-VCT.
Jinak můj kolega si právě koupil tenhle Focus před půl rokem, jezdí denně do práce Bohumín-Ostrava + běžné rodinné vyřizování a spořeba se ustálila na krásných 6,5l.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 22.01.2018 11:56, RE: Druhé auto do rodny, asi opravdu atmosférický Focus :-)
citace:
reakce na: BobanHTP, 22.01.2018 10:08 (Ahoj, do prosince jsem měl dru ...)

Bobane ty jsi prodal focuse? Proč?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 22.01.2018 12:46, RE: Druhé auto do rodny, asi opravdu atmosférický Focus :-)
Humusus napsal:
citace:
reakce na: BobanHTP, 22.01.2018 10:08 (Ahoj, do prosince jsem měl dru ...)
Bobane ty jsi prodal focuse? Proč?


Ani se neptej, narodil se nám třetí svišť Hledám MPV do 130 000kč a je to fakt mazec. Zejména francouzi(C4 Picasso, Scenic ) více jak 10 let staří= problém olej všude možně, někdy jen gufero, ale často i převodovka, vanna, motor.... Přitom praktičnost francouzkých MPV je fakt parádní...

Asi došetřím na staršího S-MAXe 2.0i , či Tourana 1.6 MPI. Moc se mi líbí Honda FRV 2.0i, ale kufr jen 400l, to je kurnik málo
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 22.01.2018 15:15, RE: RE: Druhé auto do rodny, asi opravdu atmosférický Focus :-)
citace:
reakce na: BobanHTP, 22.01.2018 12:46 (Ani se neptej, narodil se nám ...)


A co nějaký uzitkac? Za stejne peníze bude mladší než MPV, u nás je dealerstvi Citroenu a tim pádem půlka obce jezdí v Berlingu
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 23.01.2018 10:53, RE: RE: Druhé auto do rodny, asi opravdu atmosférický Focus :-)
Humusus napsal:
citace:
reakce na: BobanHTP, 22.01.2018 12:46 (Ani se neptej, narodil se nám ...)
A co nějaký uzitkac? Za stejne peníze bude mladší než MPV, u nás je dealerstvi Citroenu a tim pádem půlka obce jezdí v Berlingu


Berlingo má kamarád 2012, 1.6 HDI a dokonce v něm i spali jako 5 členná rodina. Koukám po něm určitě taky. Jen jsem se lekl, že už mu dvakrát vyhodil motor chybu a v serisu jen mávli rukou a vymazali mu ji Trochu moc brzo, auto kupoval jako nové právě..
Jo a ještě jak před třemi roky bylo -24, tak Berlingo prostě nenastartovalo, naftu bere tu Vervu, takže kurnik nic moc jako ten Citroen. Jinak posuvné dveře a místa na rozdávání, kupodivu klima stíhá i v létě chladit takovou katedrálu.

Druhý kamarád má S-MAXe 2011 2.0TDCi, jezdí denně, absolutně bez problémů, mráz nemráz a komfort jízdy je jak v Mondeu, luxus. No holt budu šetřit ještě

Zkusil jsem i C4 Piccasso 1.8i, 2008, projel jsem dálnici, jede to pěkně, ale jak jsme dojeli zpět do bazaru, vespod louže oleje, dokonce smrděl benzín... Občas se objevovali duchové na displeji klimy. Tož frantíci mají ještě co vylepšovat.
Zafira - řídí se dobře, v ben je tichá, ale je úzká jako Astra, nedáš 3 sedačky. Přitom i podvozek je dobrý, volant padne do ruky, sedačky fajn, kufr přes 500l a v podlaze další dvě sedačky pro případ nouze.
Pak jsem zkusil několik Scenicu 1.6, ale všechny měly hodně mokro ve spod motoru a převodovky, možná jen jsem měl smůlu, uvidím.... Kurnik ale docela hlučný je nad 110km/h. To Picasso jen ševelilo ve 140km/h, což překvapilo nejednoho řidiče v kopci na dálnici




reagovat
South
počet příspěvků4
datum registrace19.01.2018
Úterý 23.01.2018 11:36, Tourneo Courier
Ahoj,
pánové, ještě se vrátím k tomu mému výběru. Když si tak pročítám ty Vaše příspěvky, co byste řekli pro mé výše uvedené účely Ford Tourneo Courier 1.0. Výbava oněco vyšší než Focus cena o něco nižší, posuvky dveře - velké plus, nižší spotřeba, užitná hodnota slušná. Podvozek ala Fiesta, ale jinak celkem slušné recenze na jízdní vlastnosti a spolehlivost. Nicméně ve Fordu mě spíše přemlouvali na Focuse - vyšší třída za obdobné peníze. S.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Úterý 23.01.2018 13:03, RE: Tourneo Courier
South napsal:
Ahoj,pánové, ještě se vrátím k tomu mému výběru. Když si tak pročítám ty Vaše příspěvky, co byste řekli pro mé výše uvedené účely Ford Tourneo Courier 1.0. Výbava oněco vyšší než Focus cena o něco nižší, posuvky dveře - velké plus, nižší spotřeba, užitná hodnota slušná. Podvozek ala Fiesta, ale jinak celkem slušné recenze na jízdní vlastnosti a spolehlivost. Nicméně ve Fordu mě spíše přemlouvali na Focuse - vyšší třída za obdobné peníze. S.


Tourneo Courier nabídne více místa nad hlavou, focus všude jinde. Osobně se stavím na stranu prodejce, focus bude lepší auto...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 24.01.2018 12:56, RE: Tourneo Courier
South napsal:
Ahoj,pánové, ještě se vrátím k tomu mému výběru. Když si tak pročítám ty Vaše příspěvky, co byste řekli pro mé výše uvedené účely Ford Tourneo Courier 1.0. Výbava oněco vyšší než Focus cena o něco nižší, posuvky dveře - velké plus, nižší spotřeba, užitná hodnota slušná. Podvozek ala Fiesta, ale jinak celkem slušné recenze na jízdní vlastnosti a spolehlivost. Nicméně ve Fordu mě spíše přemlouvali na Focuse - vyšší třída za obdobné peníze. S.


Ahoj, není špatné auto, ale auto špatně vybrané na co ho potřebuješ
Pozor na ten slabší Ecoboost 1.0, není už to taková hitparáda jako ten 92kw s 6-kvaltem.
Jestli jezdíš i velmi krátké trasy, atmosféra 1.6 Ti-VCT je prostě příjmnější, nehobluje se spojka při rozjezdech. Na dálnici samozřejmě kraluje Focus, král podvozku v segmentu C, boční vítr ho nerozhodí, šířka a rozvor dávají jistotu, tam kde menší vozy už vyvolávájí paniku řidiče
Jenže, jestli máš děti, rozvážíš je do kroužků, školy, atd, karta se obrací, prostě prostor na hlavu je k nezaplacení, rovněž vyšší posez, takže housera člověk nemá každý týden
reagovat
Juraj333
počet příspěvků1
datum registrace23.09.2023
Sobota 30.09.2023 07:40, RE: Ford Focus kombi nebo Peugeot 308 SW
Tiez uazujem o tejto volbe pre syna
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.