0
zpět
 

diskuze k tématu: Palubní kamery a jejich použití v silničním provozu

kategorie zařazení tématu:
mykovec
počet příspěvků33
datum registrace13.12.2008
Sobota 27.06.2015 14:41, Kamera
se záznamem ve smyčce s poslední minutou jízdy by měla být u nových aut povinnost. Mám zkušenost jako oběť dopravní nehody a povinná kamera by vyřešila vše, takhle se to táhlo týdny. Dneska je klidně možné, že vás sestřelí ze silnice, policajti přijedou, nafotí, poměří, pozvou podezřelého k výslechu a pokud na místě nenadejchá, nechají ho v klidu odjet a jezdit dál. Podezřelý má 2-3 týdny čas si vymyslet jak "to bylo" a obět má smůlu a protože není účastníkem řízení ani vám nemusí říct, jak vyšetřování probíhá.

reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Sobota 27.06.2015 22:07, kaka
takže když mám v autě kameru a na dálnicí začne někdo dělat chujoviny a ohrožovat mne,tak mám volat četníky,pokračovat v nahrávání a pak dojet někam na služebnu a vyexportované data jim předat nebo na jaký email to poslat ?
reagovat
kamil321
počet příspěvků70
datum registrace19.01.2012
Pondělí 29.06.2015 11:45, kamera ano ne
Jak jsem pochopil, tak je stále dost možná varianta pokuty a hádání se s orgánem o tom, zda je ve výhledu z vozu v zorném poli nebo ne, takže záleží na každém jednotlivci policie jak si danou situaci vyloží. Jediné řešení vidím v namontování přímo do jednotky speciálního autorádia. Druhá věc je, že některé země, třeba jako Rakousko, ji údajně zcela zakazují.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Úterý 30.06.2015 16:27, RE: Kamera
mykovec napsal:
se záznamem ve smyčce s poslední minutou jízdy by měla být u nových aut povinnost. Mám zkušenost jako oběť dopravní nehody a povinná kamera by vyřešila vše, takhle se to táhlo týdny. Dneska je klidně možné, že vás sestřelí ze silnice, policajti přijedou, nafotí, poměří, pozvou podezřelého k výslechu a pokud na místě nenadejchá, nechají ho v klidu odjet a jezdit dál. Podezřelý má 2-3 týdny čas si vymyslet jak "to bylo" a obět má smůlu a protože není účastníkem řízení ani vám nemusí říct, jak vyšetřování probíhá.


Pokud bude mít kameru v autě ten viník nehody, tak záznam vydat nemusí, protože má právo nesvědčit proti sobě.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.