0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Zafira - Sedmimístný vůz má své slabiny

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 09:54, Když praktická auta..
vypadají, že mají co dát. Prostor, variabilitu, ale ta spolehlivost je fakt asi špatná. Na druhou stranu dobrý kousek může znamenat velké úspory. Cestování na dovolenou v jednom voze je levnější než ve dvou. Ono se dá po 3 hodinách přesednout ze zadních na prostřední. :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.06.2007 22:21, sharan
VW Sharan r.v.1999 ,mám ho asi 1rok,a krom stbilizátorů přední nápravy nic pryč doporučuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 07:31, spolehllivost Zafir
anonym napsal:
VW Sharan r.v.1999 ,mám ho asi 1rok,a krom stbilizátorů přední nápravy nic pryč doporučuji
Ve firmě jsme měli Zafiry 3. Ani u jedné se nevyskytovaly výše popsané závady. Potíže byly pouze s ložisky na zadní nápravě, ale nutno podotknout, že jezdily poměrně hodně naložené. Používaly se často jako opravdu "nákladní".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.03.2010 15:12, RE: spolehllivost Zafir
anonym napsal:
Ve firmě jsme měli Zafiry 3. Ani u jedné se nevyskytovaly výše popsané závady. Potíže byly pouze s ložisky na zadní nápravě, ale nutno podotknout, že jezdily poměrně hodně naložené. Používaly se často jako opravdu "nákladní".
Jen bych k tomu nebrat přihodil ještě motorizaci 2,0 DTI 74 Kw. Právě z důvodu · závady vstřikovacího čerpadla Bosch VP 44 (diesel) Čerpadlo jako takové je bez problémů. Problémem je řídící jednotka čerpadla, která je velice nešťastně umístěna právě na čerpadle a je tudíž vystavována extrémnímu teplotnímu namáhání a po 4-7 letech je po ní. Nové čerpadlo v oplu stojí 90000 korun (blázni) pokoutně se dá sehnat nejlevněji za 40000-45000. Takže pozor na diselové Zafiry!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 09.10.2011 21:12, RE: spolehllivost Zafir
ryccardo napsal:
Jen bych k tomu nebrat přihodil ještě motorizaci 2,0 DTI 74 Kw. Právě z důvodu · závady vstřikovacího čerpadla Bosch VP 44 (diesel) Čerpadlo jako takové je bez problémů. Problémem je řídící jednotka čerpadla, která je velice nešťastně umístěna právě na čerpadle a je tudíž vystavována extrémnímu teplotnímu namáhání a po 4-7 letech je po ní. Nové čerpadlo v oplu stojí 90000 korun (blázni) pokoutně se dá sehnat nejlevněji za 40000-45000. Takže pozor na diselové Zafiry!
Já se Zafirou 2.0 DTI 74kw najezdil za rok a půl něco málo přes 80.000km nyní má toto auto něco málo přes 200.000km a závada byla akorád čidlo řídící jednotky čerpadla za 1.000kč a aeger ventil který jsem sehnal nový v replice za 5.000kč jinak originál stojí přes 10.000kč a až na velice kollísavou spotřebu bych toto auto hodnotil jako spolehlivé,prostorně hodně variabylní hlavně pro početnější rodinu. Mrzí mě,že má poměrně malou nádrž a spotřeba oleje ale tímto jsou motory ecotec známé a dokonce to předepisuje i výrobce.Jinak spokojenost s tímto vozem :D :D
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.