0
zpět
 

diskuze k tématu: Kombi v naftě do cca 200000

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
MastaKilla
počet příspěvků3
datum registrace19.06.2015
Sobota 31.10.2015 11:22, Kombi v naftě do cca 200000
Dobrý den Vážená redakce tipcars
Rád bych koupil ojeté rodinné kombi , rozhoduji se mezi třemi alternativami.
Opel Vectra r.v.2008 1.9Cdti
Ford Mondeo r.v.2008 2.0Dtci
Toyota Avensis r.v.2006 2.2 Cat
Které z těchto tří aut by jste doporučili. Najdu na internetu recenze na všechny tři tyto auta ovšem nějaký velký srovnácí bohužel nikoliv.Ročně najedu zhruba 40-50 tisíc kilometrů , takže jsem v autě prakticky pořád a jezdím většinou delší trasy ,ovšem také třeba jen na nákup.
Rozhodující je pro mne comfort a pohodlí. Jezdím většinou klidněji.
Děkuji Vám mnohokráté za Vaši odpověd a ještě chci poděkovat za Vaši práci, trávim zde každou volnou chvíli.
S pozdravem
Lukáš
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Sobota 31.10.2015 16:29, RE: Kombi v naftě do cca 200000
MastaKilla napsal:
Dobrý den Vážená redakce tipcarsRád bych koupil ojeté rodinné kombi , rozhoduji se mezi třemi alternativami. Opel Vectra r.v.2008 1.9Cdti Ford Mondeo r.v.2008 2.0DtciToyota Avensis r.v.2006 2.2 CatKteré z těchto tří aut by jste doporučili. Najdu na internetu recenze na všechny tři tyto auta ovšem nějaký velký srovnácí bohužel nikoliv.Ročně najedu zhruba 40-50 tisíc kilometrů , takže jsem v autě prakticky pořád a jezdím většinou delší trasy ,ovšem také třeba jen na nákup.Rozhodující je pro mne comfort a pohodlí. Jezdím většinou klidněji.Děkuji Vám mnohokráté za Vaši odpověd a ještě chci poděkovat za Vaši práci, trávim zde každou volnou chvíli.S pozdravem Lukáš


Auta z výběru jsou cca 7 let stará auta a budou mít tak 200t km najeto. Při nájezdu co uvádíte máte u každého z nich do tří let zaděláno na dost průserů, bez vyjímky.
Co za ty peníze koupit nevím, na takovou roční kilometrovou zátěž je to dost málo. A kupovat novou Dacii nemá zase na dlouhé cesty smysl.

Když už bych si musel vybrat z uvedených vezmu Vectru. Bude zdaleka nejlevnější, má výborný motor a zbyde víc na servis.
reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Sobota 31.10.2015 18:26, k
No tak za ty peníze to nebude žádná hitparáda ctělo by to více kč.Asi bych šel do avensise tady spíše bude záležet co má to auto za sebou a to nikdo neví každopádně při vašem ročním plánovaném nájezdu to bude chtít zainnvestovat do oprav spotřebních věcí to vás nemine a nebude to úplně zadarmo.Co nedáte hned za koupi dáte později do údržby to je fakt.J de oto mít na čem stavět a nekoupi šrot
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Sobota 31.10.2015 18:51, mondeo
Za 200 000 se uz da sehnat pekne mondeo 2.0 nebo 2.2 tdci chce to ale vydzet a peclive vybirat...zadny dovoz nebo AAA nejlepe nejaky autorizovany prodejce kde je jasna historie a vedeny servis
reagovat
MastaKilla
počet příspěvků3
datum registrace19.06.2015
Pondělí 02.11.2015 13:29, Opel Vectra 3.0 V6 Cdti
Děkuju moc za Vaše rady ,ikdyž jsou tři a každý doporučujete jiné auto ,takže jsem na tom stejně
Ještě bych měl dotaz na opel Vectra s motorem 3.0 V6 cdti nemáte někdo zkušenost???
Nenašel jsem nikde jedinou recenzi nebo test ,teda pokud neumím něměcky.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pondělí 02.11.2015 13:43, RE: Opel Vectra 3.0 V6 Cdti
MastaKilla napsal:
Děkuju moc za Vaše rady ,ikdyž jsou tři a každý doporučujete jiné auto ,takže jsem na tom stejně Ještě bych měl dotaz na opel Vectra s motorem 3.0 V6 cdti nemáte někdo zkušenost???Nenašel jsem nikde jedinou recenzi nebo test ,teda pokud neumím něměcky.


panebože jenom to ne! zkuste si zadat Espace nebo Vel Satis 3.0 Dci a uvidíte co je to zač. Vectra i Saab používali stejný průserový motor od Isuzu jako Renault který to ještě umocnil chybným nastavením SW. pokud jste masochista a nevíte co s penězi směle do toho!
http://www.tipcars.com/magazin-ojety-renault-espace-iv-jaky-je-naftovy-sestivalec-7245.html
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 02.11.2015 13:55, Vectra
Ten V6 cdti se dával do Signum, do Vectry snad ani ne. Ale možný je všechno. Jak píše ale Krtek, nebrat ani zadara. A to doslova.
Já nepsal že ta Vectra je nejlepší, jen bude nejlevnější a zbyde víc na opravy které přijdou u všech zmíněných aut. Motor Fiat 1,9 co používá Opel je asi nejlepší z celé trojice. Toyota v naftě i Ford nebudou při tom nájezdu o nic spolehlivější, jen dražší při nákupu.

V jednom testu ojetiny jsem četl že Mondeo tdci s 350t km se už skoro ani nevyplatí udržovat v provozu vzhledem ke zbytkové ceně. Myslím že až na pár vyjímek to bude ale stejné i u jiných aut.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pondělí 02.11.2015 15:00, RE: Vectra
PetrT napsal:
Ten V6 cdti se dával do Signum, do Vectry snad ani ne. Ale možný je všechno. Jak píše ale Krtek, nebrat ani zadara. A to doslova. Já nepsal že ta Vectra je nejlepší, jen bude nejlevnější a zbyde víc na opravy které přijdou u všech zmíněných aut. Motor Fiat 1,9 co používá Opel je asi nejlepší z celé trojice. Toyota v naftě i Ford nebudou při tom nájezdu o nic spolehlivější, jen dražší při nákupu. V jednom testu ojetiny jsem četl že Mondeo tdci s 350t km se už skoro ani nevyplatí udržovat v provozu vzhledem ke zbytkové ceně. Myslím že až na pár vyjímek to bude ale stejné i u jiných aut.

na Sauto jsou dvě, dokonce jedna 2006 po FL. ale za 200k bych asi tazateli doporučil 2010 a novější Mondeo 2.0TDCi
reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Pondělí 02.11.2015 19:43, k
ono je to vpodstatě jedno jestli toyota nebo ford jde oto sehnat dobrý kus ,ale toyata je stejně můj faforit
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 03.11.2015 09:24, RE: k
kristian2 napsal:
ono je to vpodstatě jedno jestli toyota nebo ford jde oto sehnat dobrý kus ,ale toyata je stejně můj faforit


zastávám jednoduchý názor-když už musí být nafta tak v evropském autě, Japonce jedině v benzínu. problémů s naftou u Toyoty jsou plná fóra.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Úterý 03.11.2015 10:07, RE: Opel Vectra 3.0 V6 Cdti
tomaskrtek napsal:
MastaKilla napsal:
Děkuju moc za Vaše rady ,ikdyž jsou tři a každý doporučujete jiné auto ,takže jsem na tom stejně Ještě bych měl dotaz na opel Vectra s motorem 3.0 V6 cdti nemáte někdo zkušenost???Nenašel jsem nikde jedinou recenzi nebo test ,teda pokud neumím něměcky.
panebože jenom to ne! zkuste si zadat Espace nebo Vel Satis 3.0 Dci a uvidíte co je to zač. Vectra i Saab používali stejný průserový motor od Isuzu jako Renault který to ještě umocnil chybným nastavením SW. pokud jste masochista a nevíte co s penězi směle do toho!http://www.tipcars.com/magazin-ojety-renault-espace-iv-jaky-je-naftovy-sestivalec-7245.html


ten naftovej třílitr je hodně průserovej, já se divim, že se vůbec tak dlouho prodával, resp. jakto, že vůbec prodával..
reagovat
MastaKilla
počet příspěvků3
datum registrace19.06.2015
Úterý 03.11.2015 13:30, Škoda Octavia
A pánové kdybych to uplně otočil o sto osmdesát stupňů a zkusil bych octavii druhé generace cca 2008-09 pak už to jde nad 200 000,-Kč a to je můj strop ,myslíte že bych si pomohl??
A jaký mtor potom volit??
2.0tdi nebo 1.9tdi ??
A ve srovnání s Opelem nebo Fordem??
Začíná to být trochu zoufalost no, asi bych to měl dělat jak jsem to provozoval do dneška. Tzn. vždy jsem kupoval starší combi v benzínu ,tím starším mám na mysli ,ford mondeo 1999 ,opel omega 1999, koupil jsem za velice slušné peníze (cca 35000,-) ,nacpal do nich cca tu samou částku ,ale jezdil vždy skoro tři roky bez problému. Nikdy neodešel motor ,to jen karoserie se rozhodla začít žít svůj vlastní život,jinak bych jezdil doposud.
reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Úterý 03.11.2015 17:27, RE: k
tomaskrtek napsal:
kristian2 napsal:
ono je to vpodstatě jedno jestli toyota nebo ford jde oto sehnat dobrý kus ,ale toyata je stejně můj faforit
zastávám jednoduchý názor-když už musí být nafta tak v evropském autě, Japonce jedině v benzínu. problémů s naftou u Toyoty jsou plná fóra.


uznávám že mám zkušenost jenom z jedním avensisem,ale momentálně má najeto 370 000 a nevypadá že by měl mít zásadní problém.momentálně má nové brzdy stalo to 24 000
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 03.11.2015 18:54, RE: k
kristian2 napsal:
tomaskrtek napsal:
kristian2 napsal:
ono je to vpodstatě jedno jestli toyota nebo ford jde oto sehnat dobrý kus ,ale toyata je stejně můj faforit
zastávám jednoduchý názor-když už musí být nafta tak v evropském autě, Japonce jedině v benzínu. problémů s naftou u Toyoty jsou plná fóra.
uznávám že mám zkušenost jenom z jedním avensisem,ale momentálně má najeto 370 000 a nevypadá že by měl mít zásadní problém.momentálně má nové brzdy stalo to 24 000


tak to musí být 66kW 2.0, D4-D asi těžko. ano, to je motor který v prvním Avensisu vydržel neskutečné věci. loni mi jeden zelený kombík prošel rukama do Afriky, najeto 340.000. ta cena je za auto nebo jen za brzdy?
reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Středa 04.11.2015 17:34, RE: k
tomaskrtek napsal:
kristian2 napsal:
tomaskrtek napsal:
kristian2 napsal:
ono je to vpodstatě jedno jestli toyota nebo ford jde oto sehnat dobrý kus ,ale toyata je stejně můj faforit
zastávám jednoduchý názor-když už musí být nafta tak v evropském autě, Japonce jedině v benzínu. problémů s naftou u Toyoty jsou plná fóra.
uznávám že mám zkušenost jenom z jedním avensisem,ale momentálně má najeto 370 000 a nevypadá že by měl mít zásadní problém.momentálně má nové brzdy stalo to 24 000
tak to musí být 66kW 2.0, D4-D asi těžko. ano, to je motor který v prvním Avensisu vydržel neskutečné věci. loni mi jeden zelený kombík prošel rukama do Afriky, najeto 340.000. ta cena je za auto nebo jen za brzdy?




je to rok 2007 93 kw rozvody řetěz a šlape jak hodinky
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 04.11.2015 20:27, RE: k
kristian2 napsal:
tomaskrtek napsal:
kristian2 napsal:
tomaskrtek napsal:
kristian2 napsal:
ono je to vpodstatě jedno jestli toyota nebo ford jde oto sehnat dobrý kus ,ale toyata je stejně můj faforit
zastávám jednoduchý názor-když už musí být nafta tak v evropském autě, Japonce jedině v benzínu. problémů s naftou u Toyoty jsou plná fóra.
uznávám že mám zkušenost jenom z jedním avensisem,ale momentálně má najeto 370 000 a nevypadá že by měl mít zásadní problém.momentálně má nové brzdy stalo to 24 000
tak to musí být 66kW 2.0, D4-D asi těžko. ano, to je motor který v prvním Avensisu vydržel neskutečné věci. loni mi jeden zelený kombík prošel rukama do Afriky, najeto 340.000. ta cena je za auto nebo jen za brzdy?
je to rok 2007 93 kw rozvody řetěz a šlape jak hodinky


tak to zírám
reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Čtvrtek 05.11.2015 06:33, k
tak podle mé skušenosti s dieslama, je hlavní problém v tom ,že to prostě musí jezdit a jezdit a ne do supermarketu a zpět. fordy mě nějak minuli ale kolega má fokusa turbo už taky dělal jenže to auto víc stojí v garáži něž jezdí.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 18.11.2015 14:25, Do výběru bych zahrnul i korejce, dieslové 1,6 jsou držáky
Zdravím, z mého okolí kamarádi jsou naprosto spokejni s dielsy v Kia Ceed. Koukněte i na to, mnohdy jsou auta ještě v záruce (7 let).
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.