0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Signum a kvalita značky Opel

kategorie zařazení tématu: poradna, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.09.2007 05:14, je spolehlivý
Možná jsem měl štěstí, ale momentálně vlastním už třetího Opela (posl. Vectra) a nedám na tyto auta dopustit. Dokonce i původní Ascona sloužila celých osm let bez výraznějších investic, proto i moje další auto bude nejspíš Opel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.09.2007 06:43, RE: je spolehlivý
anonym napsal:
Možná jsem měl štěstí, ale momentálně vlastním už třetího Opela (posl. Vectra) a nedám na tyto auta dopustit. Dokonce i původní Ascona sloužila celých osm let bez výraznějších investic, proto i moje další auto bude nejspíš Opel.
no ja bych se priklonil k tem, co si vychutnali tu kolisajici kvalitu Murphyho zakonu, takze dekuji ne. Cekat co dalsiho se zase pokazi mi jednou stacilo, takze osobni zkusenost je, ze posledni spolehlive oply byl ackove omegy a kadety let devadesatych (az na hnijici karoserie ovsem), pak se snad ve fabrice vymenil managment a rozhodli se vyrabet sunty, mozna ze nekolikaleta era cervenych cisel je nakonec primela k rozumu, ale dekuji stacilo (i kdyz nedelam si iluze, ze ostatni znacky jsou na tom nejak extra lepe). Svet se zmenil a neni zadouci delat auta drzaky, pro automobilku je lepsi spotrebka, jen nesmi zakazniky prilis nasrat, aby priste nezkusili jinou znacku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.09.2007 07:21, RE: je spolehlivý
anonym napsal:
no ja bych se priklonil k tem, co si vychutnali tu kolisajici kvalitu Murphyho zakonu, takze dekuji ne. Cekat co dalsiho se zase pokazi mi jednou stacilo, takze osobni zkusenost je, ze posledni spolehlive oply byl ackove omegy a kadety let devadesatych (az na hnijici karoserie ovsem), pak se snad ve fabrice vymenil managment a rozhodli se vyrabet sunty, mozna ze nekolikaleta era cervenych cisel je nakonec primela k rozumu, ale dekuji stacilo (i kdyz nedelam si iluze, ze ostatni znacky jsou na to...
Jaký má racionální jádro porovnávat produkci vyráběnou před více jak 10 lety s tou dnešní ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.09.2007 10:34, RE: je spolehlivý
anonym napsal:
no ja bych se priklonil k tem, co si vychutnali tu kolisajici kvalitu Murphyho zakonu, takze dekuji ne. Cekat co dalsiho se zase pokazi mi jednou stacilo, takze osobni zkusenost je, ze posledni spolehlive oply byl ackove omegy a kadety let devadesatych (az na hnijici karoserie ovsem), pak se snad ve fabrice vymenil managment a rozhodli se vyrabet sunty, mozna ze nekolikaleta era cervenych cisel je nakonec primela k rozumu, ale dekuji stacilo (i kdyz nedelam si iluze, ze ostatni znacky jsou na to...
No, poslední věta IMHO platí pro všechny výrobce, takže nevím, proč diskvalifikovat jen Opel. Shodou okolností mám přidělenou Vectru a po více než roce provozu nemůžu říct nic negativního. Snad jen k designu interiéru - zoufale málo příručních odkládacích prostorů a tu 1,5 litrovou flašku do dveří ne a ne dostat . Na druhou stranu, kdo chce s sebou tahat půl kanclu nebo pana Lorence i s materiálem na chlupu, a z nějakých důvodů nechce MPV nebo nějaké velké SUV, tak pro toho je Vectra ideální stěhovák. Důstojný nástupce Omegy Caravan, bych řekl. Vhodná motorizace je zřejmě diesel 150 HP, nic slabšího bych nedoporučoval, i když nová benzínová 1.8 140 HP nevypadá papírově zle, ale na svižný náklaďák mi pocitově moc "neštymuje". Ale to jsou jen spelkulace, ve Vectře jsem ji nezkoušel - ale s prázdnou Zafirou cvičila celkem obstojně. Jediný drobný problém mám s tempomatem, tak cca jednou za měsíc se nechytne. Ale stačí vypnout zapalování a zase o něm x-tisíc kilometrů nevím. Jinak spokojenost, cena garanček přiměřená, servis vstřícný. Jako náhradní auto během garančky jsem měl půl dne půjčené Signum a také bez výhrad. Já bych se toho rozhodně nebál.

JP
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.09.2007 10:34, kvalita podle USnorem
Nejdřív autor vyvrací špatnou pověst automobilky a vzápětí napíše, že nejsou schopný smontovat funkční motor. To by zájemci o opela mělo stačit
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.09.2007 10:54, RE: kvalita podle USnorem
anonym napsal:
Nejdřív autor vyvrací špatnou pověst automobilky a vzápětí napíše, že nejsou schopný smontovat funkční motor. To by zájemci o opela mělo stačit
3.0 CDTi není motor od opelu. Opel jej pouze používá, podobně jako Renault a Saab. Paradoxně tento motor pochází z japonska, od Isuzu. Alespoň vidíte, jaké „výhody“ globální spolupráce přináší...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.09.2007 13:39, Opel
Mám Opel Astra Caravan 1,6, 100tis.km, neservisuji, dosud žádná oprava, od počátku přesně sledovaná spotřeba:5,6 benzinu. Asi to není auto ani "sexy", ani "trendy" ale slouží výborně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.09.2007 14:05, RE: Opel
anonym napsal:
Mám Opel Astra Caravan 1,6, 100tis.km, neservisuji, dosud žádná oprava, od počátku přesně sledovaná spotřeba:5,6 benzinu. Asi to není auto ani "sexy", ani "trendy" ale slouží výborně.
Tak Vám přeji ať vám ještě daších 100 000km bez servisování vydrží. Pak mi prosím sdělte na sebe kontakt a já bych si to auto přijel vyfotit. Ještě jsem neviděl auto, které by jezdilo bez servisování a najelo ani těch 100 000km. Bohužel já mám teď Toyotu Avensis a představte si, že tu mrchu servisovat musím. Asi půjde z domu))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.09.2007 16:30, RE: Opel
anonym napsal:
Mám Opel Astra Caravan 1,6, 100tis.km, neservisuji, dosud žádná oprava, od počátku přesně sledovaná spotřeba:5,6 benzinu. Asi to není auto ani "sexy", ani "trendy" ale slouží výborně.
Už jsem se lek, že nenapíše žádnej obchodní zástupce GM
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.09.2007 16:36, RE: kvalita podle USnorem
M. Oborník napsal:
3.0 CDTi není motor od opelu. Opel jej pouze používá, podobně jako Renault a Saab. Paradoxně tento motor pochází z japonska, od Isuzu. Alespoň vidíte, jaké „výhody“ globální spolupráce přináší...
Mě je úplně jedno od koho pochází motor v autě. Platíme abychom jezdili a ne aby mi nám někdo zdůvodňoval proč to tak není.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.09.2007 09:08, RE: kvalita podle USnorem
anonym napsal:
Mě je úplně jedno od koho pochází motor v autě. Platíme abychom jezdili a ne aby mi nám někdo zdůvodňoval proč to tak není.
Stejne tak muzete nadavat na Saab, ktery mel uplne stejne dieselove motory, pripadne na Renault, ktery ho take vyuzival. Proste snaha nahradit chybejici dieselovy sestivalec v nabidce vypujcenym motorem od Isuzu nebyla uplne nejlepsi napad z pohledu zakazniku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.09.2007 22:38, Opel Signum
Od března letošního rokuvlastním Opel Signum 2.2DTI 16V z roku 2003 s motorem Y... /od Isuzu/ a jsem s ním zatím spokojen. Najel jsem už 20.000 km a jediná závada se projevila ihned po koupi - vadná klapka v turbu. Tato naštěstí spadala do skrytých závad, takže mi byla servisem bezplatně odstraněna. Jinak servisní interval /výměna oleje,.../ je 50.000 km nebo dva roky, což mi tak kilometrově vyjde. Za servisku jsem zaplatil kolem 6.000 Kč. Dočetl jsem se, že u těchto vozů hodně korodují zadní díly výfuku, mám vzadu výfuk od irmscheru, tak doufám ještě nějakou dobu vydrží. Jenom na našich dálnicích mi trochu vadí vyšší hlučnost 17" širokých pneumatik. V porovnání s Maďarskými silnicemi 1. a 2. třídy jsou však naše dálnice oraniště. Taky jsem zatím viděl víc Signumů v Maďarsku než u nás. Jinak je to auto maximálně pohodlné a pro delší cesty slušně vybavené. Jen by mě zajímalo, jestli je normální, že po natankování nejde zapnout delší chvíli tempomat, jestli to souvisí s přepočítáváním palubním počítačem nebo je to nějaká závada. S tím se však dá bez problému žít. Je to můj druhý Opel a zatím si na tuto značku nemůžu ztěžovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.05.2008 20:26, RE: Opel Signum
Pavel_Ol napsal:
Od března letošního rokuvlastním Opel Signum 2.2DTI 16V z roku 2003 s motorem Y... /od Isuzu/ a jsem s ním zatím spokojen. Najel jsem už 20.000 km a jediná závada se projevila ihned po koupi - vadná klapka v turbu. Tato naštěstí spadala do skrytých závad, takže mi byla servisem bezplatně odstraněna. Jinak servisní interval /výměna oleje,.../ je 50.000 km nebo dva roky, což mi tak kilometrově vyjde. Za servisku jsem zaplatil kolem 6.000 Kč. Dočetl jsem se, že u těchto vozů hodně korodují zadní dí...
Sice teprve měsíc máme Signum 2,2DTI, koupeno v bazaru, najeto 210.000, tak uvidíme, jestli se ukáže nějaká porucha. Ale momentálně opravdu maximální spokojenost, je radost s tím autem jezdit, zatím najeto 2000 km, průměrná spotřeba dle počítače 6,2 l, i na tankování to tak nějak vychází. Já mohu jen doporučit, vždy jsem myslel, že je pro mě pohodlný jen VW Transporter, ale teď vím, že to není pravda. Zatím max spokojenost !
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.