0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Corsa D - jaký motor vybrat?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
zigi
počet příspěvků2
datum registrace12.10.2012
Pátek 18.01.2013 17:13, Corsa D
1.2 16V
reagovat
*autofans*
počet příspěvků159
datum registrace21.11.2008
Čtvrtek 24.01.2013 16:34, Jaký motor
Nevím jestli je dotazem ojetina nebo nové, ale pokusím se o vlastní zkušenosti s Corsou. 1.2 je asi nejrozšířenější a tím pádem nejdostupnější volba. Než přišel technický FL (pozor byl už cca 1/2 roku před prvním optickým FL) tak měl tento motor 59kW a celkem dlouhé převody což nedělalo dobrý dojem ani po dynamické stránce a ve výsledku i ve spotřebě. Verze 63kW co se prodává do dnes je výrazně lepší a kromě lepšího zpřevodování má ještě malinko lepší už tak výborný původní podvozek. Starou 1.4 s 66kW neznám, ale novější verze motoru 74kW jezdí prakticky se stejnou spotřebou jako 1.2 a hlavně na dálnici je to příjemnější společník (v obou případech není problém jezdit mezi 6-6,5l). Od čeho bych odradil je 1.0 a 1.3 CDTI. Corsa není žádný drobeček a 1.0 je už na hranici bezpečnosti i pro klidnější řidiče. 1.3 CDTI 55kW má dost zvláštní průběh točivého momentu a když jsem měl toto auto chvíli půjčené tak jsem na křižovatce zažíval peklo. Autu při snaze o rozjezd z místa buďto zhasne motor nebo je potřeba pálit spojkové obložení a protáčet zbytečně kola. Jinak skvělá volba, výborná sedadla, perfektní podvozek, slušný interiér a až na pár drobností velice spolehlivé auto. Při větším náběhu doporučuji zkontrolovat vůle v přední nápravě a pokud už chrastí rozvodový řetěz /cca 160tkm a více/ tak rozhodně neodkládat jeho výměnu.
reagovat
javorek
počet příspěvků1
datum registrace18.10.2011
Úterý 22.07.2014 06:43, 1.4 Twinport
1.4 Twinport mám v astře 66kw a sptřeba při normální jízdě je parádní - cca 6,5l. Nechápu 8l u corsy. Navíc viz články opel astra na tomto foru, kde je tento motor naopak vychvalován - nežere olej, nízká spotřeba, řetěz na rozvodech...
reagovat
jan.ferdan
počet příspěvků1
datum registrace12.08.2014
Úterý 12.08.2014 08:27, Dotaz na Corsu D s motorem 1.2. 16V 63kw benzín předváděčka.
Prosím z tvého článku,jsem pochopil,že asi déčkovou corsu asi máš. Já kupuji Corsu ve výbavě Active s velmi slušnou výbavou a motorem benzín 1.2 16V 63kw jako předváděcí vůz který má v tuto chvíli najeto kolem 800km což se mi moc líbí. Mohu tě poprosit o nějaké bližší dojmy ? Mě to auto naprosto nadchlo. Zajímají mě nějaké neduhy,popřípadě pozdější servis. Garanční prohlídky,výměna oleje apod. Můžeš mi napsat co a jak ? Prosím kdyžtak na email honza@ferdan.cz Moc díky
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.