0
zpět
 

diskuze k tématu: Velký rodinný vůz - ideálně s tvrdým podvozkem, na benzín a s automatickou převodovkou

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
jakub84
počet příspěvků2
datum registrace18.11.2017
Neděle 19.11.2017 00:29, Velký rodinný vůz - ideálně s tvrdým podvozkem, na benzín a s automatickou převodovkou
S manželkou plánujeme rozšíření rodiny, na které by náš současný vůz už nestačil, respektive s velkým nepohodlím stačil jen chvíli, proto bych potřeboval poradit, jaké velké osobní auto si pro rodinu si pořídit.

Potřebujeme velký osobní vůz, kam se kromě nás bez problému vejdou tři děti na sedačkách a opravdu hodně věcí do kufru. Kdyby vůz umožňoval i kromě stále přepravy 5 lidí na plnohodnotných sedačkách i nějakou možnost občasného/výjimečného šestého místa, bylo by to pro něj plus. V případě levných značek uvažuji o vozu novém, v případě dražších o ojetém. Uvažuji o něčem ve stylu Opel Combo, Dacia Dokker, Volkswagen Caddy, Ford Tourneo Connect, Fiat Doblo a tak. Ten výčet neberte jako nic závazného, nechám si rád poradit a u některých navíc vím, že je v níže požadovaných vlastnostech bohužel vůbec nevyrábí.

Teď mám Ford Fusion 1.6 z roku 2008 a naprosto mi vyhovuje jeho tvrdost podvozku při jízdě, takže bych si nerad pořizoval něco, co se na silnicích houpe, navíc by to nedělalo ani dobrotu z hlediska dětí, ve kterých již švagrova Škoda Octavia spolehlivě vyvolává zvracení. Stejně tak mi vyhovuje, když řidič sedí trochu výše nad vozovkou.

Jsem zvyklý jezdit na benzín s automatickou převodovkou a jelikož mi to naprosto vyhovuje, nerad bych svůj návyk měnil. Když už bych musel z něčeho slevit, byť by se mi opravdu velmi nechtělo, tak z benzínového pohonu, rozhodně ne z automatu.

Fakticky má být vůz určen na pravidelné ježdění o polovině víkendů v roce na dvě místa cca 100 či 160 kilometrů od Prahy, dvě hodně dlouhé cesty na letní dovolenou a příležitostně používání ve městě, kde ale autem jezdím zcela minimálně, či o těch víkendech na venkově.

Nepotřebuji příliš speciální výbavy (stačí takové ty věci jako rádio na přehrávání mp3, klimatizace, elektrická přední okna) nekochám se v závodních jízdních vlastnostech či síle motoru, pokud ta dostačuje. Nemám ani velkou potřebu, pokud tam není nějaká extrémní odchylka, řešit spotřebu. Po vozu chci především spolehlivost a nízké nároky na údržbu, prostě abych ho, až na úplný nutný minimální základ, nemusel vůbec řešit, a vůz sloužil svému přemísťovacímu účelu.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků559
datum registrace16.10.2016
Neděle 19.11.2017 11:11, Re .... .... .... ....
Také po něčem podobném pokukuji, favoritem je zatím Toyota Previa 2.4 benzin
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Neděle 19.11.2017 17:15, RE: Re .... .... .... ....
Humusus napsal:
Také po něčem podobném pokukuji, favoritem je zatím Toyota Previa 2.4 benzin


Ty nám slouží v práci, ale to je měkký a pohodlný dostavník. Jízdní vlsatnosti jisté, ale galaxy nemají
reagovat
KoobaS
počet příspěvků641
datum registrace23.04.2014
Pondělí 20.11.2017 08:43, RE: Dacia
Přidám něco málo k Daciím. Spíš než Dokker bych volil Lodgy - Je torchu nižší, delší, více osobní a méně užitkové. Navíc se Dacia velmi často chlubí tím, že na třetí řadě sedadel je nejvíce místa ve třídě.
Obávám se ovšem, že automatická převodovka není v nabídce. Dříve bylo možné objednat robotizovanou převodovku - asi nejhorší variantu automatické převodovky.
Možná bych zkusil mrknout třeba na Renault Scénic a spíš než na osobní užitkáče se zaměřil na čistokrevná MPV...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1249
datum registrace19.08.2015
Pondělí 20.11.2017 14:53, RE: Velký rodinný vůz - ideálně s tvrdým podvozkem, na benzín a s automatickou převodovkou
jakub84 napsal:
S manželkou plánujeme rozšíření rodiny, na které by náš současný vůz už nestačil, respektive s velkým nepohodlím stačil jen chvíli, proto bych potřeboval poradit, jaké velké osobní auto si pro rodinu si pořídit. Potřebujeme velký osobní vůz, kam se kromě nás bez problému vejdou tři děti na sedačkách a opravdu hodně věcí do kufru. Kdyby vůz umožňoval i kromě stále přepravy 5 lidí na plnohodnotných sedačkách i nějakou možnost občasného/výjimečného šestého místa, bylo by to pro něj plus. V případě levných značek uvažuji o vozu novém, v případě dražších o ojetém. Uvažuji o něčem ve stylu Opel Combo, Dacia Dokker, Volkswagen Caddy, Ford Tourneo Connect, Fiat Doblo a tak. Ten výčet neberte jako nic závazného, nechám si rád poradit a u některých navíc vím, že je v níže požadovaných vlastnostech bohužel vůbec nevyrábí.Teď mám Ford Fusion 1.6 z roku 2008 a naprosto mi vyhovuje jeho tvrdost podvozku při jízdě, takže bych si nerad pořizoval něco, co se na silnicích houpe, navíc by to nedělalo ani dobrotu z hlediska dětí, ve kterých již švagrova Škoda Octavia spolehlivě vyvolává zvracení. Stejně tak mi vyhovuje, když řidič sedí trochu výše nad vozovkou.Jsem zvyklý jezdit na benzín s automatickou převodovkou a jelikož mi to naprosto vyhovuje, nerad bych svůj návyk měnil. Když už bych musel z něčeho slevit, byť by se mi opravdu velmi nechtělo, tak z benzínového pohonu, rozhodně ne z automatu.Fakticky má být vůz určen na pravidelné ježdění o polovině víkendů v roce na dvě místa cca 100 či 160 kilometrů od Prahy, dvě hodně dlouhé cesty na letní dovolenou a příležitostně používání ve městě, kde ale autem jezdím zcela minimálně, či o těch víkendech na venkově. Nepotřebuji příliš speciální výbavy (stačí takové ty věci jako rádio na přehrávání mp3, klimatizace, elektrická přední okna) nekochám se v závodních jízdních vlastnostech či síle motoru, pokud ta dostačuje. Nemám ani velkou potřebu, pokud tam není nějaká extrémní odchylka, řešit spotřebu. Po vozu chci především spolehlivost a nízké nároky na údržbu, prostě abych ho, až na úplný nutný minimální základ, nemusel vůbec řešit, a vůz sloužil svému přemísťovacímu účelu.


Ahoj, i přesto, že to není benzín, všemi deseti bych doporučil Ford S-MAX 2.0 TDCi v automatu. Podvozek je parádní, motor se netrápí s tak velkým autem, navíc když povezeš 6 lidí, naprostá většína ben motorů chytne dýchavičnost v prvním průsmyku
Tchýně má Zafiru 1.8i, a v 6 lidech je to jen tak tak, abych na Červenohorské sedlo nemusel dávat jedničku
Fordí automat neškube, jede plynule, jeho největší nepřítel je typický šetřílek, která nemění v něm olej podle doporučení - 60tis.km
Jinak S-MAX jde koupit i ben. motorem, ale bohužel nemám žádnou zkušenost...
Padlo tu slovo Renault Scenic, kolega v práci je velmi spokojený s Grand Scenicem II a motorem 2.0i, najeto má přes 150tis.km bez poruchy, v zimě také vše ok, jen spotřeba bude k 8l.
To Zafira 1.8i dovede jezdit dlouhodobě do 7l, ale zase prostřední sedadlo je menší, takže nevím jestli je to to pravé.
A teď ten S-MAX 2.0 TDCi - spotřeba jde držet do 6,5l, má 3 velké sedačky v druhé řadě, je to luxusní posezení, doporučuji si takový vůz projet a porovnat s ostatními kandidáty

reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.