0
zpět
 

diskuze k tématu: Rodinné kombi okolo 150 000 Kč

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Frank831
počet příspěvků3
datum registrace17.08.2020
Pondělí 17.08.2020 11:19, Rodinné kombi okolo 150 000 Kč
Ahoj,
zvažuji koupi rodinného kombi. Roční nájezd 10 - 15 tisíc km. Nepotřebuji nic extra výkonného. Prostě normální, pohodlné a hlavně poctivé vozidlo. Kvůli malému nájezdu tedy spíše benzín.
Nepotřebuji koupit hned, orientačně tak do zimy, tzn. rád si počkám na nějaký pěkný kus.
Aktuálně se rozhoduji mezi Opel Astra J, Hyundai i30, Ford Focus, případně Škoda Octavia.
Co byste volili Vy? Případně i jaký motor, který je spolehlivý?
Díky...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 17.08.2020 13:31, RE: Rodinné kombi okolo 150 000 Kč
citace:
reakce na: Frank831, 17.08.2020 11:19 (Ahoj, zvažuji koupi rodinného ...)

Ahoj, za mě je to VW Golf VI 1.4 MPI nebo 1.6 MPI, v té době předběhl konkurenci a v interiéru mu dodnes mají problém konkurovat ostatní. Fortelnost je také dobrá a motory při poctivém servisu vydrží přes 300tis.km klidně i s LPG Vůz má nadstandarní antikorozní ochranu, kvalitní díly i inteirér, nevím jestli se mu může vůbec něco v dané ceně postavit.

Opel Astra J 1.4/1.6 je dle mého Golfu nejblíže, jen odolnost motoru a převodovky je o pár procent horší. Nemusí to nic znamentat. Anikotozní ochranu zatím vidím u známého, že je dobrá, ale více bych se poptal na foru. Vynikající článek o Astře J najdeš na auto.cz: https://www.auto.cz/ojety-opel-astra-j-p10-tezky-nebo-spis-bytelny-120275

Ford Focus II bych prostě už nekupoval, na vozu je znát doba vzniku, může už pozlobit palivové čerpadlo, servo apod a navíc kultivovanost motoru 1.6 Duratec není zrovna příkladná, trochu lepší se mi zdá 1.6 Ti-VCT. I tak v interiéru mám pocit vozu staršího než Golf V Trochu mi vadí i tuhost spojkového pedálu.

Ford Focus III 1.6 Ti-VCT už je o úroveň blíže Golfu VI ale bude těžké najít dobře zachovalý exemplář v dané cenové relaci. Za mě jde o povedený a fortelný vůz. Slabinou je opět odlučnění motoru, které se zlepšilo oproti dvojce ale jako v Golfu VI není I tak už jde o solidní kombík na hodně let a také je radost jej řídit. Servis není předražený ani náročný.

Škoda Octávie II 1.4 mpi nebo 1.6 MPI - první motor je bez potíží, druhý může brát olej jak starý kombajn Přitom nejde se ničím zorientovat, je to napříč všech verzí(kodu) motoru. Na odhlučnení se šetřilo, oproti Golfi VI je horší, interiér je stísněný, výbava často žalostná. Kvalita dílů opět nepřesvědčuje. Můj kamarád měl flotilu Octávii II 1.6 MPI facelift a prakticky nebyl rok bez oprav - mechanika otevírání oken, praskání skla na zadním okně, vadné čidla ABS, tekoucí chladič. Prostě Golf to není Dle mého vůz neodpovídá ceně, je předražený jako ojetina.

Hyundai i30 I generace - sice už zestárlá vizuálně ale jinak bezproblémová technika, dobré jsou všechny ben. motory. Před koupí jen dobře zkontroluj karosérii, jestli něco někde nereziví.

Hyundai i30 ii generace - bohužel některé ben. motory měly katalyzátor, který se časem drolí a zlikviduje motor. Je třeba se podrobně informovat na foru, protože nedohledal jsem, jestli je existuje ben. atmosférický motor, kterého se to netýká. Jinak je i30 B příjemný vůz, na můj vkus je jen hůře odhlučněný podvozek, zejména od zadních kol.

Jako alernativu bych doporučil vyzkoušet Hondu Civic 1.4/1.8 VTEC, protože jde o nesmrtelné motorizace. Hatchback klame tělem, kufr má 440l myslím a také magic seats, tj. vzadu složitelná sedadla. Obecně jde o velmi dobrou koupi v poměru kvalita/odolnost/cena.

Tož držím palec!
reagovat
Frank831
počet příspěvků3
datum registrace17.08.2020
Úterý 18.08.2020 09:02, RE: RE: Rodinné kombi okolo 150 000 Kč
citace:
reakce na: BobanHTP, 17.08.2020 13:31 (Ahoj, za mě je to VW Golf VI 1 ...)


Ahoj, díky moc za rady. Teď jsem ještě víc nerozhodný. Ale zatím jsem asi nejvíc přikloněn Astře, přijde mi, že jsou mnohem levnější než VW a za stejné peníze je pak mnohem novější kousek... Jediný, co mě od ni trochu odrazuje je množství tlačítek na palubovce.

Mrknu se ještě po té Hondě...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 18.08.2020 10:07, RE: RE: RE: Rodinné kombi okolo 150 000 Kč
citace:
reakce na: Frank831, 18.08.2020 09:02 (Ahoj, díky moc za rady. Teď js ...)

Ahoj, podle známého, ty tlačítka mají logiku a po týdnu není co řešit.
Mě se to právě jako fandovi Star Wars velmi líbí . Mě připadá Astra také velmi nadčasová dizajnem a chod motoru 1.6 je daleko sametovější, něž např. u mého Megane III 74kw
reagovat
Frank831
počet příspěvků3
datum registrace17.08.2020
Středa 19.08.2020 09:13, RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi okolo 150 000 Kč
citace:
reakce na: BobanHTP, 18.08.2020 10:07 (Ahoj, podle známého, ty tlačít ...)


Jj, budu tedy hlídat aktuální inzeráty a uvidíme.. Nejlepší bude se s tím svézt třeba a pak se uvidí...
Včera jsem se vezl Aurisem, taky docela slušný svezení. Škoda, že jsou dražší...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 19.08.2020 09:30, RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné kombi okolo 150 000 Kč
citace:
reakce na: Frank831, 19.08.2020 09:13 (Jj, budu tedy hlídat aktuální ...)

jj je dražší, ale předáš ji ještě svým dětem nebo vnoučatům
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.