0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Astra F

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 00:43, Olej !!!
Ty měníš olej po 25000km ??! Vrahu motorů! Kdyby to byl motor z roku 2003 a jezdil na speciální olej Longlife s max. výměnnou lhůtou 30000km, tak by se to ještě dalo akceptovat (ikdyž v praxi se projevují problémy s degradací oleje už po 20tkm), ale u tohohle starého rumpálu se musí olej měnit po 10000km, nejhůř po 15tkm.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 01:13, RE: Olej !!!
Ivoss napsal:
Ty měníš olej po 25000km ??! Vrahu motorů! Kdyby to byl motor z roku 2003 a jezdil na speciální olej Longlife s max. výměnnou lhůtou 30000km, tak by se to ještě dalo akceptovat (ikdyž v praxi se projevují problémy s degradací oleje už po 20tkm), ale u tohohle starého rumpálu se musí olej měnit po 10000km, nejhůř po 15tkm.

Naprostý souhlas...ale na druhou stranu je to jeho auto
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 03:32, "Moje recenze"
4 all:
tak nejak jsem se rozhodl napsat svoji recenzi.....zajimalo by me jestli na to tady nejakej "formular"...nebo to muze kdokoliv "splacat" do emailu a poslat na nejakou (jakou?) adresu.
Diky vsem za info:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 03:38, RE: "Moje recenze"
feek napsal:
4 all:
tak nejak jsem se rozhodl napsat svoji recenzi.....zajimalo by me jestli na to tady nejakej "formular"...nebo to muze kdokoliv "splacat" do emailu a poslat na nejakou (jakou?) adresu.
Diky vsem za info:)
jeee...sorry, jsem slepejs:)) uz to mam:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 09:21, RE: Olej !!!
Ivoss napsal:
Ty měníš olej po 25000km ??! Vrahu motorů! Kdyby to byl motor z roku 2003 a jezdil na speciální olej Longlife s max. výměnnou lhůtou 30000km, tak by se to ještě dalo akceptovat (ikdyž v praxi se projevují problémy s degradací oleje už po 20tkm), ale u tohohle starého rumpálu se musí olej měnit po 10000km, nejhůř po 15tkm.

Intervaly výměny mot. oleje jsou dány výkonovou specifikací oleje, nikoli konstrukcí motoru. Jmenovaný motor oplu je na olej nenáročná (API CF) a když se mu dá lepší (API CH-CL), bez problémů vydrží i 25 tis. km. Nedávno jsem koupil vůz s pohonem 2 l CRDi s 29 tis. km a dodatečně zjistil, že olej vůbec nebyl vyměněn. Okamžitě jsem zjednal nápravu a doufám, že se nic nepoškodilo. To ukáže čas...
Častější výměnou i méně kvalitního oleje se nic nezkazí, je to lepší vyrianta než spoléhat na superdrahé long life náplně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 09:57, Olej
Mám stejný motor, Astra F, kombi, najeto 215 000 km, v servisu mi před 4 lety doporučovali polosyntetiku, měnit co 15 000 km. Dodržuju pravidelně výměny, naprosto si nestěžuji na nějakou hlučnost motoru. Spíš mi v rychlosti nad 130 km jde slyšet vnější proudění vzduchu. Jestli měníš u starého auta co 25 000 km, tak si myslím, že motor dlouho nevydrží (nejde přece jen o kvalitu oleje?), kvalitní mazání je důležitější než cokoli jiného, doporučuji měnit častěji, zdar
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 10:26, RE: Olej
Jirka napsal:
Mám stejný motor, Astra F, kombi, najeto 215 000 km, v servisu mi před 4 lety doporučovali polosyntetiku, měnit co 15 000 km. Dodržuju pravidelně výměny, naprosto si nestěžuji na nějakou hlučnost motoru. Spíš mi v rychlosti nad 130 km jde slyšet vnější proudění vzduchu. Jestli měníš u starého auta co 25 000 km, tak si myslím, že motor dlouho nevydrží (nejde přece jen o kvalitu oleje?), kvalitní mazání je důležitější než cokoli jiného, doporučuji měnit častěji, zdar
Přesně tak olej se mění 10 -15 000 a nebo po jednom roce a u tebe to vychází tak na rok a půl při těch 25000.
A i long life sice říkaj že 30 000, ale rozhodně ne 30 000 během tří let.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 10:35, RE: Olej
Aleš napsal:
Přesně tak olej se mění 10 -15 000 a nebo po jednom roce a u tebe to vychází tak na rok a půl při těch 25000.
A i long life sice říkaj že 30 000, ale rozhodně ne 30 000 během tří let.
No a pak se může divit,že má hlučnější motor než diesel )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 11:30, RE: Olej !!!
donald napsal:
Intervaly výměny mot. oleje jsou dány výkonovou specifikací oleje, nikoli konstrukcí motoru. Jmenovaný motor oplu je na olej nenáročná (API CF) a když se mu dá lepší (API CH-CL), bez problémů vydrží i 25 tis. km. Nedávno jsem koupil vůz s pohonem 2 l CRDi s 29 tis. km a dodatečně zjistil, že olej vůbec nebyl vyměněn. Okamžitě jsem zjednal nápravu a doufám, že se nic nepoškodilo. To ukáže čas...
Častější výměnou i méně kvalitního oleje se nic nezkazí, je to lepší vyrianta než spoléhat na superdr...
Donald: Dost se pleteš, je to přesně obráceně !!!!!! Výdrž oleje neudává výrobce oleje, ale výrobce motoru !!! S výkonnostní klasifikací oleje to nemá moc společného. Takový ty hospodský řeči "Koupil jsem do Favorita plnou syntetiku, tak ji nemusím 20 tisíc kiláků měnit" je prostě BLBOST. Musí po 10-ti tisících stejně jako obyčejnej Mogul, na kterej to bylo vyrobený. I sebelepší olej bude ve staré šáde po 10 tisících zhuntovaný, v moderním bude mít před sebou ještě třeba 5 - 10 tis km.. Ale měnit ve staré Astře olej po 25 tisících je prostě zvěrstvo..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 11:33, RE: Olej !!!
donald napsal:
Intervaly výměny mot. oleje jsou dány výkonovou specifikací oleje, nikoli konstrukcí motoru. Jmenovaný motor oplu je na olej nenáročná (API CF) a když se mu dá lepší (API CH-CL), bez problémů vydrží i 25 tis. km. Nedávno jsem koupil vůz s pohonem 2 l CRDi s 29 tis. km a dodatečně zjistil, že olej vůbec nebyl vyměněn. Okamžitě jsem zjednal nápravu a doufám, že se nic nepoškodilo. To ukáže čas...
Častější výměnou i méně kvalitního oleje se nic nezkazí, je to lepší vyrianta než spoléhat na superdr...
To,ze tam bylo 29tis na prvni olej nemusi nic znamenat. Kupr. nova Astra CDTi (nebo co to tam ma) ma predapsanou prvni vymenu oleje az po 50tis. km
Mrni do uzivatelske prirucky a mozna se ti ulevi:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 13:13, RE: Olej !!!
Krkovicka napsal:
To,ze tam bylo 29tis na prvni olej nemusi nic znamenat. Kupr. nova Astra CDTi (nebo co to tam ma) ma predapsanou prvni vymenu oleje az po 50tis. km
Mrni do uzivatelske prirucky a mozna se ti ulevi:)
Dík za slova útěchy! Servisní interval u elantry s vým. oleje je 15 tis. km, takže byl překročen téměř dvojnásobně. Ale zatím motor nejeví sebemenší známky opotřebení - nekouří, neklepe, olej nebere, turbo běží bez problémů, takže doufám, že vše bude OK.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 13:20, RE: Olej !!!
anonym napsal:
Donald: Dost se pleteš, je to přesně obráceně !!!!!! Výdrž oleje neudává výrobce oleje, ale výrobce motoru !!! S výkonnostní klasifikací oleje to nemá moc společného. Takový ty hospodský řeči "Koupil jsem do Favorita plnou syntetiku, tak ji nemusím 20 tisíc kiláků měnit" je prostě BLBOST. Musí po 10-ti tisících stejně jako obyčejnej Mogul, na kterej to bylo vyrobený. I sebelepší olej bude ve staré šáde po 10 tisících zhuntovaný, v moderním bude mít před sebou ještě třeba 5 - 10 tis km.. Ale měn...
Nejsem si jistý, jak to je s doporučením výrobce motoru. U favorita je interval stanoven na 10 tisíc km, protože v době jeho vzniku jiné oleje než Mogul Super na českém trhu nebyly, když pominu velmi drahé zahraniční značky. Na degradaci mot. oleje mají největší vliv jeho složení, resp. fortifikace aditivy, pak způsob provozu motoru (vysoké otáčky, studené starty, prašné prostředí...). Něco jiného je dávat do favorita syntetiku, která není určena pro tento typ motoru. Měl jsem však na mysli velmi kvalitní minerální olej specifikace API SL (např. Mogul Forte Pro, Fe). Jinak samozřejmě platí, že po roce má jít olej z motoru ven.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 14:00, RE: Olej !!!
donald napsal:
Nejsem si jistý, jak to je s doporučením výrobce motoru. U favorita je interval stanoven na 10 tisíc km, protože v době jeho vzniku jiné oleje než Mogul Super na českém trhu nebyly, když pominu velmi drahé zahraniční značky. Na degradaci mot. oleje mají největší vliv jeho složení, resp. fortifikace aditivy, pak způsob provozu motoru (vysoké otáčky, studené starty, prašné prostředí...). Něco jiného je dávat do favorita syntetiku, která není určena pro tento typ motoru. Měl jsem však na mysli velm...
Donald: U té Astry to podle mě bude tak 10 tisíc a rok, možná i těch 15 a rok. Jak píšeš, ty novější oleje (Mogul Fort Pro, Racing atd.) jsou už úplně jinde než starý Super atd. Ale stále pro ně platí těch 15 tisíc. Něco jiného jsou zmiňované Long-Life, ty mají i těch 30 tisíc. Ale i kdyby sis tuhle srandu za 700 Kč/litr koupil, stejně bys ho v té Astře (nebo jakémkoliv motoru na klasický interval výměny) musel měnit po těch 10 (15) tisících nebo roce. Ten motor musí být na ty moderní oleje prostě konstruován. Já sám preferuji raději olej slušné kvality a často měnit, než předražený olej a nechat ho tam dlouho... Můj názor je ten, že i méně kvalitní olej (samozřejmě odpovídající výkonnostní klasifikace) ale častěji měněný prospěje motoru mnohem více, něž nějaké bůhvíco, měnící se během let v motoru v černou kaši. Nic motoru neprospěje víc, než čerstvý a čistý olej ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 16:12, pokus
Ja bych spravil na nejakom vraku (napr skoda 105) taky pokus, ze by som vylial olej a potom drbol na plyn tehlu aby sla na plny kotel a cakal by som ze co sa prve zadrie, ci odide kluka alebo piesty, a nechal by som to az by sa to samo od seba nezapieklo a nezastavilo... to by ma fakt zaujimalo teda, pocit z destrukcie je supr... :))) A potom v ramci vedy by som motor rozobral a nasledne napisal nejaky komentar - samozrejme cele by to bolo fotodokumentovane, prip. nejake video... redakcia tipcars, co vy na to? ;P
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 17:55, Vlhký sen
Pro autora recenze: měl jsi vlhký sen o svém vraku?To nevadí,maminka
to vypere.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 19:57, výdrž oleje
Kdysi byl v automotorevue test, provadeny vyrobcem oleje (snad mogul ci co). Test spocival v najeti 100000km za co nejkratsi cas. Myslim, ze to trvalo okolo 3mesicu. Motor temer nevychladl. Pred testem byl motor rozebran a zjisteny ruzne udaje,vypovydajici o jeho stavu. Pote byl testovan na motorove brzde a po namontovani jezdil onech 100tis. km. Kdyz test skoncil, motor byl opet zkousen motorovou brzdou a rozebran a promeren. Verdikt byl, ze motor je bezne opotreben a odpovida svym stavem motorum s u kterych se olej menil dle doporuceni vyrobce vozu.Zaver vyznel v tom smyslu,ze pokud olej je v podstate v provoznich podminkach a nema prilis casu starnout, lze ho menit podstane mene casto. A jeste jedna perla: kamarad se sluzebni octavii tdi 66kw od vymeny na prvni garance olej nemenil. Na dotaz, kdy se ma menit znovu mechanik v servisu rikal, ze to neni nutne, palubni pc se pry samo ozve. Od te doby v servisu jen olej dolevaji. Nic divneho, pokud by na teton olej nebylol najeto 130tis.km. Jedna se o autirozovany servis a auto je jeste v zaruce:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 08:07, RE: výdrž oleje
anonym napsal:
Kdysi byl v automotorevue test, provadeny vyrobcem oleje (snad mogul ci co). Test spocival v najeti 100000km za co nejkratsi cas. Myslim, ze to trvalo okolo 3mesicu. Motor temer nevychladl. Pred testem byl motor rozebran a zjisteny ruzne udaje,vypovydajici o jeho stavu. Pote byl testovan na motorove brzde a po namontovani jezdil onech 100tis. km. Kdyz test skoncil, motor byl opet zkousen motorovou brzdou a rozebran a promeren. Verdikt byl, ze motor je bezne opotreben a odpovida svym stavem motor...
Co je to za kravinu!! I kdyby tam měl longlive, tak výměna je nejpozději při 50000km nebo 2 roky!!!!
Předpokládám že si občas někdo přečte návod k obsluze.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 12:41, RE: výdrž oleje
anonym napsal:
Co je to za kravinu!! I kdyby tam měl longlive, tak výměna je nejpozději při 50000km nebo 2 roky!!!!
Předpokládám že si občas někdo přečte návod k obsluze.
to je právě to.v servisu tvrdí, že je vše ok a to se neptali poprvé.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.