zpět

diskuze k tématu: Ojetina za mrzký peníz k renovaci.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy
Trudy
počet příspěvků1
datum registrace10.07.2016
Neděle 10.07.2016 10:02, Ojetina za mrzký peníz k renovaci.
Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat, v jakém stavu se dají sehnat ojetiny Mercedesů (W128), případně BMW (E28/E34)?.
Jde mi hlavně o to, co zvládne pohonná jednotka.
Tyhle vozy mají najety stovky tisíc kilometrů a to se musí někde projevit.
Důvod proč se ptám...jsem na vysoké škole a šetřím si na nějakou tu "klasiku" (W128, 924,944), baví mě práce v dílně a chtěl bych si vymazlit konečně své auto, dokud nemám starosti ohledně domu, nebo dětí.
Za rok najezdím, tak 3000 - 5000, je to tím, že jezdím spíš v létě a jinak obvykle jen o víkendech.
Máte někdo zkušenosti s renovací těchto typů aut ?
Předpokládám, že to bude kus od kusu, ale relativně asi odchází vše, co odejít může...
Ale, jak říkám, chci něco na víkendové projížďky, ne na výlety do Chorvatska.
U sousedů v Německu jsem viděl za zajímavé ceny spoustu aut a láká mě to, ale je mi jasné, že to někde háčky mít musí, spíš mi jde ovšem o ten motor, abych nekupoval něco, co se zadře při
300 000, nebo něco podobného Jaguaru S-type, který jde sehnat pod 100 000 kč, ale osobně bych mu moc za tu cenu nevěřil (a opravit doma to nejspíš nejde).
Rozhodně bych byl radši za něco v silnější motorizaci na což narážim u Němců často, ovšem narážim u toho i na automatické převodovky a to je potom problém, protože z automatu mám celkem strach (poruchovost, kterou neznám).
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.