zpět

diskuze k tématu: Ojetina do 100 000 Kč (roční nájezd +- 15 000 km)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
DaveB
počet příspěvků8
datum registrace06.07.2017
Čtvrtek 06.07.2017 17:58, Ojetina do 100 000 Kč (roční nájezd +- 15 000 km)
Zdravím,
zvažuji nákup ojetiny. Auto bych využíval především pro dojíždění do práce a zpátky (50 km, hlavně na dálnici) a sem tam nějaký kratší výlet. Mám čerstvě řidičák, jednalo by se tak o první auto, i z toho důvodu nemám příliš velké nároky.
Nároky na auto: nízká spotřeba, spolehlivé (tak abych nemusel lítat pořád někde po servisech) a vzhledem k ročním nájezdu benzín.
Budu rád za všechny tipy, díky.
reagovat
Humusus
počet příspěvků416
datum registrace16.10.2016
Pátek 07.07.2017 07:17, japonec
Nepíšeš jak velké má to auto být, ale z hlediska spolehlivosti mám kladné zkušenosti s japonskými vozy takže doporučím:

Toyota Corolla 1.4/1.6 (případně auris, ale ten se asi za tyto peníze nesežene)

Honda Civic 1.4/1.6
reagovat
DaveB
počet příspěvků8
Pátek 07.07.2017 08:30, Malé auto vyhovuje
Co se týče velikosti, tak bude bohatě stačit malé auto. Většinou bych s tím jezdil sám do práce a občas s přítelkyní někam na výlet, takže stačí malý kufr a ani nemusí být moc prostoru uvnitř auta.
Každopádně díky za tip, na ty Toyoty se podívám.
reagovat
Humusus
počet příspěvků416
Pátek 07.07.2017 09:41, malé
tak jestli ti stačí malé auto tak se koukni na

Toyota Yaris
Suzuki Swift
Honda Jazz
Renault Clio

Za ty peníze bys měl sehnat takové auto do 10 ti let stáří, v benzínu to jsou vše bezproblémové modely.
reagovat
DaveB
počet příspěvků8
Pátek 07.07.2017 15:13, motor
Ok, díky za rady.
A co se týče motorů, tak nějaký tip?...tím, že budu většinou jezdit po dálnic, tak hádám, že by se hodilo něco, co nemá příliš malý výkon, nebo se pletu? Díky
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků880
datum registrace19.08.2015
Pátek 07.07.2017 15:39, Pro malé auto stačí i obsah 1.2
Ahoj, pokud nejsi závodník, máš menší auto a do práce jezdíš max ve dvou, tak i na dálnici stačí obsah 1.2. Samořejmě je pohodlnější motor s výkonovou rezervou, takže např. Suzuki Swift 1.3 je pro dálnici příjemnější než tříválec 1.0 v Toyotě Yaris, navíc mám pocit, že vůbec tento litrový tříválec není zrovna dobře odhlučněný, komfort sedadel také nic moc, interiér strohý jak japonský dům

Za sebe bych k výběru od Humususe jen přidal i Ford Fiesta 1.25, také už to jede trochu lépe, spotřeba stále dobrá, spolehlivost velmi dobrá. Bohužel cena je našponovaná, cca od 100tis.výše.

Do práce jsem měl teď pár let Peugeot 206 1.1 44kw, denně 2x38km a stačil mi, jezdil jsem normálně 130km/h. Auto bylo levné o to více jsem nešetřil na pneumatikách a kvalitním benzínu a každoroční výměně oleje a všech filtrů. Protože to do práce bylo prakticky jen po dálnici a já nejezdil na spotřebu, celkově jsem ji měl 6,5l na 100km. U zmíněných aut to bude pravděpodobně i lepší

Jinak mám velmi dobrou zkušenost s aditivem do palive Super VIF, dával jsem jej do Fábi HTP, P206 1.1 i Focusu II a vždy mi klesla spotřeba a hlučnost, ne nějak zázračně, ale citelně
reagovat
Giorgio
počet příspěvků641
datum registrace09.05.2007
Pátek 07.07.2017 16:13, RE: motor
DaveB napsal:
Ok, díky za rady.A co se týče motorů, tak nějaký tip?...tím, že budu většinou jezdit po dálnic, tak hádám, že by se hodilo něco, co nemá příliš malý výkon, nebo se pletu? Díky

Fiat Grande Punto 1.4 16V (70 kW), má 6stupňovou převodovku, takže na dálnici bude točit výrazně méně (cca 3 200 ot./min) než cokoliv s obvyklým pětikvaltem. Pozor, rozšířenější je verze s motorem 8V (57 kW), kde je pouze 5stupňová převodovka a motor na dálnici běhá v otáčkách okolo 3 900 ot./min.
reagovat
DaveB
počet příspěvků8
Sobota 08.07.2017 21:43, Japonci vyhráli
Tak vzhledem ke spolehlivosti jsem si vybral japonce. Favoritem je zatím asi Honda Jazz.
Dotaz k té Toyotě Yarris - je dostatečná motorizace 1.0 VVT s ohledem na jízdu po dálnici?
A taky bych měl dotaz ohledně servisu a náhradních dílu, jestli je to u japonských aut o hodně dražší ve srovnání s "evropskými" auty?
Ještě jednou díky za tipy.
reagovat
Humusus
počet příspěvků416
Neděle 09.07.2017 06:18, RE: Japonci vyhráli
DaveB napsal:
Tak vzhledem ke spolehlivosti jsem si vybral japonce. Favoritem je zatím asi Honda Jazz.Dotaz k té Toyotě Yarris - je dostatečná motorizace 1.0 VVT s ohledem na jízdu po dálnici?A taky bych měl dotaz ohledně servisu a náhradních dílu, jestli je to u japonských aut o hodně dražší ve srovnání s "evropskými" auty?Ještě jednou díky za tipy.

Yaris 1.0 moc vhodný není, vzhledem k tomu že je to tříválec, pokud bys ale s touto motorizací sehnal pěknu kus a nebudeš to moc honit tak se samozřejmě dá také. Jazz bude lepší volba nebo Yaris s větším motorem, špatný není ani Swift 1.2
Ohledně cen dílů a servisu že jsou japonci drazí je fáma která přežívá v lidech někdy z devadesátých let a není to pravda. Osobně mám jak evropské tak japonské auto a v cenách nevidím rozdíl. Navíc ten japonec potřebuje pouze spotřebák, který koupíš za pár korun v druhovýrobě. Věř že vím o čem mluvím.
reagovat
Humusus
počet příspěvků416
Neděle 09.07.2017 06:18, RE: Japonci vyhráli
DaveB napsal:
Tak vzhledem ke spolehlivosti jsem si vybral japonce. Favoritem je zatím asi Honda Jazz.Dotaz k té Toyotě Yarris - je dostatečná motorizace 1.0 VVT s ohledem na jízdu po dálnici?A taky bych měl dotaz ohledně servisu a náhradních dílu, jestli je to u japonských aut o hodně dražší ve srovnání s "evropskými" auty?Ještě jednou díky za tipy.

Yaris 1.0 moc vhodný není, vzhledem k tomu že je to tříválec, pokud bys ale s touto motorizací sehnal pěknu kus a nebudeš to moc honit tak se samozřejmě dá také. Jazz bude lepší volba nebo Yaris s větším motorem, špatný není ani Swift 1.2
Ohledně cen dílů a servisu že jsou japonci drazí je fáma která přežívá v lidech někdy z devadesátých let a není to pravda. Osobně mám jak evropské tak japonské auto a v cenách nevidím rozdíl. Navíc ten japonec potřebuje pouze spotřebák, který koupíš za pár korun v druhovýrobě. Věř že vím o čem mluvím.
reagovat
DaveB
počet příspěvků8
Neděle 09.07.2017 13:24, Mitshubishi colt
Myslel jsem si, že to s těmi japonskými díly bude spíš nafouknutá bublina. Díval jsem se taky na Mitshubishi colt, který vypadal taky docela v pohodě. Myslíte, že je kvalitativně srovnatelný s předcházejícím auty?
reagovat
Humusus
počet příspěvků416
Neděle 09.07.2017 14:27, colt
Colt ročník 05 má bratr od nova, najeto tuším okolo 120 tis., zatím žádný problém neřešil, pouze spotřební věci. Má motor 1.3
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.