0
zpět
 

diskuze k tématu: Octavia nebo Rapid do 350 tis. Kč?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, automobilky, česká vozidla
Melkic
počet příspěvků5
datum registrace05.12.2017
Pondělí 11.12.2017 10:20, Octavia nebo Rapid do 350 tis. Kč?
Dobrý den, i když jsem prošel spoustu příspěvků nenašel jsem nic konkrétnějšího, tak bych chtěl požádat o nějakou radu..

Zvažuji koupi lepšího auta. Mám dva favority Octavii a nebo Rapid, 1.2 TSi, alespoň 77kW (jinej motor snad není )
Cena 300-350tk. nájezd do 100k. Nejlépe kombi. Min. rok 2013, benzín chci určitě, ročně najedu max 5tkm, chci auto, které je spolehlivé( já vím chacha) a vydrží mi nějakou dobu s tím co najezdím, nechci totiž nějak starší auto za tu cenu, ale nechám si poradit.

Chtěl bych slyšet nějaký názor na tyto dva typy aut a motorů vůbec, i když na ty TSi jsem toho přečetl už spoustu. Ovci v kombi když už s indikátorem parkování začíná na těch 320k, avšak rapid se dá koupit ve style výbavě i za levnejš. ?

A pokud by někdo nedoporučoval koncern, tak by mě zajímalo, jaké jiné podobné auto zvolit, moc jsem toho nenašel. Hlavně proto, že toyoty nebo jiné auta nevypadají tak dobře :D

O autech nic nevím tak jsem spíše závislý na recenzích a fórech..

Poslední věc, jak se o takové auto řádně starat?

Děkuji za každý názor, či radu.
reagovat
wumpy
počet příspěvků68
datum registrace26.02.2010
Pondělí 11.12.2017 22:33, Kdybys netrval na kombi, měl bych zajímavý tip VW Jetta ale musel bys zajet na Slovensko
https://www.vw.sk/akcie-financovanie/jetta-activity-bonus
reagovat
PV
počet příspěvků28
datum registrace15.05.2007
Úterý 12.12.2017 00:17, Octavia nebo Rapid
Osobně bych nešel ani do jednoho. Poslední generace mi přijde dost ošizená. Plechy jak papír a vnitřek chatrný. V rapidu to duní, že bych vozil protihluková sluchátka. Pokud už koncern, tak VW.
reagovat
Melkic
počet příspěvků5
datum registrace05.12.2017
Úterý 12.12.2017 10:41, vW
no od VW maj jen golfy v kombi , ale vypadaj taky dobře, tedy zevnitř aspoň, to ty octavky sou samej plast no, jinak motorově sou uplně stejné ne?

u toyoty jsem viděl jen auris, ale to je zvenku hrozné :X
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 12.12.2017 13:46, Rapid určitě ne, je to lowcost až na kost
Ahoj, jednoho Rapida 2016 mám, je to lowcost až na kost, přitom za 350 000kč koupíš mnohem lepší auta. Abych mluvil ve faktech. Rapid má kompresor klimatizace made in PL, právě ho reklamujeme, odešel nám pedál plynu a spojky, silenbloky odcházejí už kolem 100tis.km, mě už se krabatí přední sedačky a to mám 88kg, takže vorvaň nejsem

Silně doporučuji vyzkoušet kvalitnější a spolehlivější vozy, vejdeš se rozpočtem do nových,
kde jsou 5 leté záruky:

Ford Focus III 1.6 Ti-VCT nebo spolehlivý(není překlep) 1.0 Ecoboost (akce kombík za cenu hatche)
Mitsubishi Sportsedan/Sportback 1.6
Skladovku Opel Astra 1.0 Turbo
Skladovku Renault Megane 1.6
Skladovku Citroen C4 1.2 PureTech 110k - jede parádně, komfortem překonává novější vozy
atd...
Ani jeden z vozů není špatný, budeš jej mít nový s 5 letou zárukou a rozhodně nejsou takový lowcost jako Rapid. Navíc Rapid je široký vpředu stejně jako Fábie III, takže opět jen obchodní trik dělat z toho hatchback třídy C.

Octávie III 1.2 TSI - mnohem lepší volba, než Rapid, lepší díly, lepší odhlučnění, více místa. Ale i tam najdeš klínový řemen z Taiwanu atd... Přitom ceny jsou astronomické, servis už není levnější než u konkurence. Motor TSI jedině brát až řadu E211, jinak na krátké vzdálenosti s motorem E111 budeš často v servisu a za opravy dáš postupně několik platů Ale fakta> E111 77kw - špatně topí, pokud jezdíš často krátké tratě, ředí se olej benzínem a to je cesta ke zničení motoru atd...

Svět se mění a dle mého Škodovka klesá "přidanou hodnotou českého auta", interiérem zaostává za ostatními evropskými hráči. ... a také je nesmyslně předražená..

reagovat
Gravedigger
počet příspěvků3
datum registrace10.05.2007
Úterý 12.12.2017 16:08, 5tkm/rok
Pri 5tkm/rok vyjde mnohem levneji taxi, ne?
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Úterý 12.12.2017 17:01, RE: Rapid určitě ne, je to lowcost až na kost
BobanHTP napsal:
Ahoj, jednoho Rapida 2016 mám, je to lowcost až na kost, přitom za 350 000kč koupíš mnohem lepší auta. Abych mluvil ve faktech. Rapid má kompresor klimatizace made in PL, právě ho reklamujeme, odešel nám pedál plynu a spojky, silenbloky odcházejí už kolem 100tis.km, mě už se krabatí přední sedačky a to mám 88kg, takže vorvaň nejsem Silně doporučuji vyzkoušet kvalitnější a spolehlivější vozy, vejdeš se rozpočtem do nových,kde jsou 5 leté záruky:Ford Focus III 1.6 Ti-VCT nebo spolehlivý(není překlep) 1.0 Ecoboost (akce kombík za cenu hatche)Mitsubishi Sportsedan/Sportback 1.6Skladovku Opel Astra 1.0 TurboSkladovku Renault Megane 1.6 Skladovku Citroen C4 1.2 PureTech 110k - jede parádně, komfortem překonává novější vozyatd...Ani jeden z vozů není špatný, budeš jej mít nový s 5 letou zárukou a rozhodně nejsou takový lowcost jako Rapid. Navíc Rapid je široký vpředu stejně jako Fábie III, takže opět jen obchodní trik dělat z toho hatchback třídy C.Octávie III 1.2 TSI - mnohem lepší volba, než Rapid, lepší díly, lepší odhlučnění, více místa. Ale i tam najdeš klínový řemen z Taiwanu atd... Přitom ceny jsou astronomické, servis už není levnější než u konkurence. Motor TSI jedině brát až řadu E211, jinak na krátké vzdálenosti s motorem E111 budeš často v servisu a za opravy dáš postupně několik platů Ale fakta> E111 77kw - špatně topí, pokud jezdíš často krátké tratě, ředí se olej benzínem a to je cesta ke zničení motoru atd... Svět se mění a dle mého Škodovka klesá "přidanou hodnotou českého auta", interiérem zaostává za ostatními evropskými hráči. ... a také je nesmyslně předražená..


Jen jestli to Bobane není s tím tvým Rapidem,jak s tou Fabií.
reagovat
Melkic
počet příspěvků5
datum registrace05.12.2017
Úterý 12.12.2017 17:56, RE: Rapid určitě ne, je to lowcost až na kost
BobanHTP napsal:
Motor TSI jedině brát až řadu E211, jinak na krátké vzdálenosti s motorem E111 budeš často v servisu...



poznám jak?
Jinak co se týče ciziny, tam sou na tom se spolehlivosti jak? všichni známe fordem tam a valkem zpět .. :D
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Úterý 12.12.2017 18:07, RE: Rapid určitě ne, je to lowcost až na kost
Melkic napsal:
BobanHTP napsal:
Motor TSI jedině brát až řadu E211, jinak na krátké vzdálenosti s motorem E111 budeš často v servisu...
poznám jak? Jinak co se týče ciziny, tam sou na tom se spolehlivosti jak? všichni známe fordem tam a valkem zpět .. :D


O 3 má vždy řadu EA 211 ,Rapid tuším od 2016 .
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1229
datum registrace08.09.2009
Úterý 12.12.2017 18:58, Rapid dýzl 2015
máme v práci. Zázrak to rozhodně není, ale má najeto asi 120.000km a zatím bez jediné závady a to včetně všeho původního jak na nápravách, tak na pohonném agregátu. Nejdál jsem s tím byl kus za Mnichovem, na dálnici to svých 150-160 jede furt, ale po 4 hodinách mně duní v hlavě. Příšerné odhlučnění zejména od pohonu, dýzl prostě se vším všudy. Nejhorší je rychlost kolem 80km/h - to je strašný! Ale kdo chce jezdit v levném autě a za levno, dobrá volab - při dálničním tempu v D spotřeba ve 3 lidech!!! asi 6,5/100!!!
reagovat
Melkic
počet příspěvků5
datum registrace05.12.2017
Úterý 12.12.2017 19:33, výběr
Tak jsem pátral po těch výběrech a našel jsem tak 3 typy Ford Focus III 1.6 Ti-VCT
Toyota Auris 1.6
Octavia 1.2 Tsi

Co se týče fordu líbí se mi tam motor Ecoboost 1.0 -- vím o tom ale prd tak by to sneslo pár názorů na motor - akci mají dobrou, ale ta trend výbava toho moc nemá (nevím jak je to u ostatních automobilek)

Toyota je prostě zvenku hrozná, ale prý motor mají dobrej, je to pravda?

Octavka no nejsem škodovkář, ale vypadá nejlíp, jen je to opravdu předražené, ale pořád se dá najít ve stejné relaci se 77kW málo jeté jako tyto zbylé dva modely..

Takže dokáže někdo udělat nějaké renomé?

Podotýkám, že všechno kombíky, v nějaké lepší výbavě


EDIT: a jak jsou na tom hyundai i30? 1.4- 1-6 ? od r.v. 2014
reagovat
JakubR
počet příspěvků24
datum registrace19.11.2009
Úterý 12.12.2017 23:04, to jako vážně?
že by troll? jinak ten přímovstřik na 5tkm/rok tě bude milovat. tak šup zpátky do školy a něco se doučit ...
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 13.12.2017 07:55, re
s tímhle nájezdem se na turba vykašli, ber nějakou jednoduchou atmosféru

např. ten Auris 1.6 je maximálně spolehlivé auto, s Focusem 1.6 taky chybu neuděláš
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 13.12.2017 08:58, RE: Rapid určitě ne, je to lowcost až na kost
Melkic napsal:
BobanHTP napsal:
Motor TSI jedině brát až řadu E211, jinak na krátké vzdálenosti s motorem E111 budeš často v servisu...
poznám jak? Jinak co se týče ciziny, tam sou na tom se spolehlivosti jak? všichni známe fordem tam a valkem zpět .. :D


Ahoj, řada E211 má už rozvodový řemen, jestli to jde poznat jinak nevím. Ono je to ještě složitější, například v Rapidu je E111 modifikovaný, tj. má širší roz. řetěz a ten nepřeskočí . Jenže do prvního faceliftu je tam dost problémů jako voda ve dveřích, pazvuky z palubky, atd, viz doporučuji přečíst forum od Škody.

Jinak FORD Focus/Fusion/Fiesta deklasují koncern ve spolehlivosti, co se týka většiny ben. motorů. Ford měl problémy s dieslem 1.6 TDCi a s ben 2.0 Ecoboost. Koncern měl problémy s první gen. TSI motorů, HTP, některých verzí 1.9 a 2.0 TDI. Každý má něco holt
reagovat
Melkic
počet příspěvků5
datum registrace05.12.2017
Středa 13.12.2017 09:18, re
O spolehlivost mi jde, to auto chci na dlouhou dobu bez starosti.. Ford zatim vede, jeste me laka hyundai i30, který se do 300k dá koupit vcelku nadupaný, jen o těch autech nic nevím
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 13.12.2017 11:26, re
Focuse máš za ty peníze novýho http://www.ford.cz/Cars/Ford-Focus/Mimoradnanabidka
reagovat
gottak
počet příspěvků204
datum registrace10.06.2010
Středa 13.12.2017 15:08, Ochcávka
Z těch dvou bych bral spíš tu O III, ted nedávno recenze ve SM (plátek MB škodovky), jak taxikářská s motůrkem 1.2 TSI najezdila bez větších problémů 350 tkm a zůstala poměrně zachovalá a funkční....motor O.K., tlumiče +výfuk původní atd....

Jinak spíš FF kombi 1.6 16V za 330 tisic bych doporučil, řízení a podvozek o třídu výš, jen mě osobně vadí ten hovadsky velkej střední panel co tlačí do kolene

HOwgh.
reagovat
Kornaz
počet příspěvků65
datum registrace15.04.2017
Středa 13.12.2017 18:37, RE: Ochcávka
citace:
reakcia na: gottak, 13.12.2017 15:08 (Z těch dvou bych bral spíš tu ...)


Forda ani zadarmo. Je to hnoj.

1.6 huci a zere ako svina , palubovka katastroda, zadna naprava po 7 rokoch vhodna na repas.
reagovat
leyland
počet příspěvků2
datum registrace24.12.2017
Neděle 24.12.2017 20:29, Názor
Píšete,že máte dva favority. Dejte si do vyhledávače " Škoda forum" model Rapid , odstavec interier. A budete mít po favoritech . Pokud nejste masochysta...... U vámi uváděných modelů je za hodně peněz málo muziky oproti jiným značkám. Už něco pamatuji co se týče automobilů a když semtam pročítám pod článkama názory a sleduji ty "bitvy" mezi koncerntystama a ostaníma značkama tak mě to přivádí Dle mého názoru se dnes vyrábí auta s kvalitou si podobná, (myslím zde do střední velikosti) lišící se cenou,výbavou za určitý obnos . Budete-li mít smůlu tak se vám bude kazit i ten Mercedes. (Zde mám osobní zkušenost). Proto se řiďte tímto: projdite si auta ktere vás oslovi vzhledem, jak se vám v autě líbí po usednutí za volant, co naložíte do kufru a co všechno vám za vaše prašule nabídne. A nevěřte povídačkám, že Italská ,Francouzká a Ford a Opel stoji za ...... I vaší favoriti nejsou špatné ale je fakt ,že to vrzání uvnitř lidem leze na nervy. Vlastním 3 Frantíky a všechny šlapou jak hodinky. Zkuste se mrknout na Citroen C4 II . Mají výborné motory i dle recenzí. Já vlastním C4 II s motorem 1.6 VTi 88 kw
najeto 90t km , jen liju benzín ,měním oleje, desky jsou origoš, čepy na nápravě také. Právě jsem absolvoal STK emise po novu (napíchnutí pc, foceni ) vše OK. Vám bych doporučoval pouze benzín vzhledem slabému nájezdu km. Toť vše.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.