zpět

diskuze k tématu: Nové rodinné auto kolem 360k

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
aspi01
počet příspěvků7
datum registrace12.07.2016
Úterý 12.07.2016 15:03, Nové rodinné auto kolem 360k
Zdravím experty a nadšence,

potřebuji poradit s výběrem rodinného auta jako náhradu za Octu I 1,9TDI. S rozpočtem kolem cca 360 000 +- pár tisíc.

Požadavky v kostce:
-Benzín (10-15k)
-Velký zavazadelník hatch/liftback / kombi
-Spolehlivé auto - málo kurvítek
-Nízká pojistka
-Slušný výkon - aby i naložené moc nepoznalo kopec
-Klima, el.okna vzadu

Začínal jsem s výběrem u Kii SW, přes Fabii III kombi, Rapida, ale žádné z nich mi úplně nesedlo velikostí (FIII) nebo kvalitou.

Budu rád za nějaké tipy s popisem, případně odkazem na výhodnou cenovou nabídku.

reagovat
Ma007
počet příspěvků118
datum registrace26.11.2013
Úterý 12.07.2016 15:09, RE: Nové rodinné auto kolem 360k
aspi01 napsal:
Zdravím experty a nadšence,potřebuji poradit s výběrem rodinného auta jako náhradu za Octu I 1,9TDI. S rozpočtem kolem cca 360 000 +- pár tisíc. Požadavky v kostce:-Benzín (10-15k)-Velký zavazadelník hatch/liftback / kombi-Spolehlivé auto - málo kurvítek-Nízká pojistka-Slušný výkon - aby i naložené moc nepoznalo kopec-Klima, el.okna vzaduZačínal jsem s výběrem u Kii SW, přes Fabii III kombi, Rapida, ale žádné z nich mi úplně nesedlo velikostí (FIII) nebo kvalitou. Budu rád za nějaké tipy s popisem, případně odkazem na výhodnou cenovou nabídku.

Mazda 3 s dvojlitrom
reagovat
aspi01
počet příspěvků7
Úterý 12.07.2016 15:23, Mazda 3 by byla super ale..
Díky za Tip, tak Mazda 3 by byla srdcovka, ale u ní se bojím malého kufru s tím bych pak asi bojoval (3členná rodina) Ale hlavně ve dvojlitru jsem ani náhodou nenašel nabídku pod 400k...
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků651
datum registrace23.11.2007
Úterý 12.07.2016 22:48, RE: Mazda 3 by byla super ale..
aspi01 napsal:
Díky za Tip, tak Mazda 3 by byla srdcovka, ale u ní se bojím malého kufru s tím bych pak asi bojoval (3členná rodina) Ale hlavně ve dvojlitru jsem ani náhodou nenašel nabídku pod 400k...

kolikrát za rok potřbeujete opravdu velkej kufr....není lepší si jednou dvakrát do roka pujčit rakev?
reagovat
aspi01
počet příspěvků7
Středa 13.07.2016 09:32, RE: Mazda 3 by byla super ale..
stréc od piva napsal:
aspi01 napsal:
kolikrát za rok potřbeujete opravdu velkej kufr....není lepší si jednou dvakrát do roka pujčit rakev?

Tak 1-2x do měsíce. Taky se přikláníš k Mazdě 3? No pokud víš o cenovce pod 400k..?

Kdybych přemýšlel o rakvi, co bys jinak navrhoval?
reagovat
Petr S
počet příspěvků1110
datum registrace28.11.2008
Středa 13.07.2016 11:11, RE: Mazda 3 by byla super ale..
aspi01 napsal:
stréc od piva napsal:
aspi01 napsal:
Tak 1-2x do měsíce. Taky se přikláníš k Mazdě 3? No pokud víš o cenovce pod 400k..? Kdybych přemýšlel o rakvi, co bys jinak navrhoval?

360 tisíc kč je na dobře vybavené nové auto nižší střední třídy asi málo. Kupoval jsem Auris Combi 1.6 benzín 97kW a vyšel se slevou na cca 415 tisíc s velmi dobrou výbavou jako bezklíčové odemykání, senzor šera a deště, parkovací senzory, parkovací kamera, atd. V ceně tehdy byly v akci i zimáky na litých diskách. Kufr má okolo 600L, spotřebu měřenou na spritmonitoru mám 6.2, průměr spotřeby těhle Aurisů je okolo 6,8. Kupoval jsem ho sice jako 2. auto do rodiny, protože se třemi dětmi v sedačkách se tam nevejdeme. Ale kamarád ho kupoval jako hlavní rodinné auto pro 4 člennou rodinu a v kufru vozí v pohodě velkého psa a na nic si zatím nestěžoval.
reagovat
aspi01
počet příspěvků7
Středa 13.07.2016 14:31, RE: Auris
Petr S napsal:
aspi01 napsal:
stréc od piva napsal:
aspi01 napsal:
Tak 1-2x do měsíce. Taky se přikláníš k Mazdě 3? No pokud víš o cenovce pod 400k..? Kdybych přemýšlel o rakvi, co bys jinak navrhoval?
360 tisíc kč je na dobře vybavené nové auto nižší střední třídy asi málo. Kupoval jsem Auris Combi 1.6 benzín 97kW a vyšel se slevou na cca 415 tisíc s velmi dobrou výbavou jako bezklíčové odemykání, senzor šera a deště, parkovací senzory, parkovací kamera, atd. V ceně tehdy byly v akci i zimáky na litých diskách. Kufr má okolo 600L, spotřebu měřenou na spritmonitoru mám 6.2, průměr spotřeby těhle Aurisů je okolo 6,8. Kupoval jsem ho sice jako 2. auto do rodiny, protože se třemi dětmi v sedačkách se tam nevejdeme. Ale kamarád ho kupoval jako hlavní rodinné auto pro 4 člennou rodinu a v kufru vozí v pohodě velkého psa a na nic si zatím nestěžoval.

Díky za tip a zkušenosti. Auris je zajímavá volba a taky jsem ho měl v hledáčku a určitě o něm budu ještě přemýšlet. Jinak za cca 360k neočekávám a ani nepotřebuji top vychytávky ve výbavě, obejdu se bez kamery, vyhřívaných sedaček, senzorů deště atd. to jsou pro mě takové "nice to have" fičurky, ale velkou hodnotu pro mě nemají. Škoda jen že u aut není větší variabilita ve volbě výbavy a dané prvky přibydou vždy s celým paketem vyšší výbavy a nejde o ně snížit cena.
Nicméně stále doufám, že musí existovat nějaké rozumné rodinné auto kolem téhle cenovky. Jaké jsou třeba zkušenosti u jednotlivých značek s vyjednáváním o ceně?

Nějaký názor třeba i na Renault Grandtour, který je za celkem zajímavé ceny? Není to úplně mimo mísu?
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků379
datum registrace16.11.2012
Čtvrtek 14.07.2016 10:16, RE: Mazda 3 by byla super ale..
Petr S napsal:
aspi01 napsal:
stréc od piva napsal:
aspi01 napsal:

Dobrý den, popište blíže Vaše zkušenosti s Aurisem v recenzi na TipCarsu: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků878
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 14.07.2016 17:56, RE: Nové rodinné auto kolem 360k
aspi01 napsal:
Zdravím experty a nadšence,potřebuji poradit s výběrem rodinného auta jako náhradu za Octu I 1,9TDI. S rozpočtem kolem cca 360 000 +- pár tisíc. Požadavky v kostce:-Benzín (10-15k)-Velký zavazadelník hatch/liftback / kombi-Spolehlivé auto - málo kurvítek-Nízká pojistka-Slušný výkon - aby i naložené moc nepoznalo kopec-Klima, el.okna vzaduZačínal jsem s výběrem u Kii SW, přes Fabii III kombi, Rapida, ale žádné z nich mi úplně nesedlo velikostí (FIII) nebo kvalitou. Budu rád za nějaké tipy s popisem, případně odkazem na výhodnou cenovou nabídku.

Ahoj, expert nejsem, ale šel bych do úplně obyčejného Fordu Focusu III 1.6 Ti-VCT v kombíku. Celkově spolehlivé, bezpečné a povedené auto Kufr sice sotva 500l, ale je dost široký...
reagovat
KoobaS
počet příspěvků492
datum registrace23.04.2014
Pátek 15.07.2016 14:06, RE: Auris
aspi01 napsal:
Petr S napsal:
aspi01 napsal:
stréc od piva napsal:
aspi01 napsal:
Díky za tip a zkušenosti. Auris je zajímavá volba a taky jsem ho měl v hledáčku a určitě o něm budu ještě přemýšlet. Jinak za cca 360k neočekávám a ani nepotřebuji top vychytávky ve výbavě, obejdu se bez kamery, vyhřívaných sedaček, senzorů deště atd. to jsou pro mě takové "nice to have" fičurky, ale velkou hodnotu pro mě nemají. Škoda jen že u aut není větší variabilita ve volbě výbavy a dané prvky přibydou vždy s celým paketem vyšší výbavy a nejde o ně snížit cena. Nicméně stále doufám, že musí existovat nějaké rozumné rodinné auto kolem téhle cenovky. Jaké jsou třeba zkušenosti u jednotlivých značek s vyjednáváním o ceně? Nějaký názor třeba i na Renault Grandtour, který je za celkem zajímavé ceny? Není to úplně mimo mísu?

Renault Megane Grandtour mám cca od vánoc, 1,5dCi, výbava limited, plus vyhřívané sedačky a navigace. Stál cca kolem 400k. Ceníková cena byla tuším 490k. tou dobou dával Renault (aspoň tady v Brně) slevu cca 15% oproti ceníku téměř automaticky. Nicméně nic moc dalšího čekat nešlo. Výbava life s 1,2 tCe bude obsahovat vše potřebné a bude okolo 300k. Včetně mého jezdí v mém okolí 3 Megany Grandtour (všechny rok výroby 2015) a jsou víceméně bezproblémů, a když už nějaké byly, tak byly bleskově vyřešeny. Takže já megouše můžu jedině doporučit. Určitě se na něj jeďte aspoň podívat
reagovat
aspi01
počet příspěvků7
Pátek 15.07.2016 20:27, Focus vs. Megan
Díky Boban za tip na Focuse, toho jsem nějak opomíjel při výběru a skladovka kombi se dá sehnat za zajímavé ceny v celkem full výbavě i pod 380k.

No a Megoš GT 1,2Tce Limited jsem našel i za 316k jen tam je zahrnutá nějaká sleva při koupi na úvěr, tak nevím na kolik by vyšel za hotové. Každopádně také díky za tip a zkušenosti.

Pro Forda by pro mě mluvila snad vyšší kvalita a podle testů lepší jízdní vlastnosti. Pro Megana asi hlavně cena. Má někdo zkušenosti z obou? Jak jsou auta živá s danými motory Megan1,2Tce a Ford 1,6 / 77kw nebo 1.0ECOBoost?

Jak auta vypadají třeba po 100k km - servis atd..?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků878
datum registrace19.08.2015
Pátek 15.07.2016 23:29, Ford :-)
Ahoj,
Ford 1.0 Ecoboost - spolehlivý, dobrá je nízká spotřeba i na dálnici. Trochu vadí ta turbodíra, než to zabere, počítej cca od 1900 otáček, ale jinak velmi dobrý motor po dynamické stránce
Ford 1.6 Ti-VCT - klasická atmosféra, táhne pomalu ale jistě bez turbodíry od spoda a pak graduje až k omezovači cca 7300 ! Počítej o litr větší spotřebu než Ecoboost a na dálnici ještě více, jenže spolehlivost je dobrá, takže jinak motor nic nechce po tobě
Megane 1.2 TCe neznám, jen klasiku 1.6, tam mě vadilo, že motor jakoby měl turbodíru do cca 2000 otáček, prostě nic a pak najednou zabere a jede dobře, ale žere více než u Focusu podobný motor.
Zkus projet Megane fora a poptat se na ten 1.2 TCe...

reagovat
KoobaS
počet příspěvků492
datum registrace23.04.2014
Pondělí 18.07.2016 10:36, RE: Focus vs. Megan
aspi01 napsal:
Díky Boban za tip na Focuse, toho jsem nějak opomíjel při výběru a skladovka kombi se dá sehnat za zajímavé ceny v celkem full výbavě i pod 380k. No a Megoš GT 1,2Tce Limited jsem našel i za 316k jen tam je zahrnutá nějaká sleva při koupi na úvěr, tak nevím na kolik by vyšel za hotové. Každopádně také díky za tip a zkušenosti. Pro Forda by pro mě mluvila snad vyšší kvalita a podle testů lepší jízdní vlastnosti. Pro Megana asi hlavně cena. Má někdo zkušenosti z obou? Jak jsou auta živá s danými motory Megan1,2Tce a Ford 1,6 / 77kw nebo 1.0ECOBoost?Jak auta vypadají třeba po 100k km - servis atd..?

Tady nemá smysl moc co řešit, zajít k dealerům, projet se v autech a nechat si udělat nabídky. S 1,2 tCe jsem nejel, jel jsem s 1,6, ale tu jako novu nekoupíte. Příjemný motor, ale ničím nevyčnívá. Neurazí, ale ani nenadchne. S Focusem jsem měl jenom krátkou zkušenost jako spolujezdec v "náhradním" vozidle. Byl to 1,0 ecoboost. V autě naprosté ticho. Turbodíru bych moc neřešil, pod dva tisíce ta atmosféra taky moc živá nebude... Osobně se mi uvnitř víc líbil Mégane. Ten navíc za stejný peníze dostanete s lepší výbavou... Ať už zvolíte z tohoto výběru cokoliv, se správnou údržbou by to mělo vydržet dlouho...
reagovat
aspi01
počet příspěvků7
Středa 23.11.2016 14:23, Rozuzlení - Kia Ceed SW
Zdravím, tak vlákno už trochu zvadlo, ale chtěl jsem se ještě vrátit a jen sdělit, že nakonec výběrko vyhrála Kia Ceed v kombíku s 1.6GDI.

Zatím si ho osahávám a musím říct, že se do něj stále více zamilovávám. Zatím najeto necelých 100Km, takže na podrobnější a hlubší dojmy ještě brzy, ale první dojmy jsou veskrze pozitivní. Obavy ze slabého motoru se nepotvrzují a i motor v záběhu, kdy ho opravdu šetřím mě příjemně překvapuje. Těším se až budu mít za sebou první 1000ovku a zkusím ho pěkně protáhnout. O víkendu mě čeká první delší jízda po dálnici na kterou se moc těším. V autě je vše co normální šofér potřebuje a pro mne na velmi dobré úrovní - zpracování, rozmístění ovladačů, funkčnost, užitečnost..

Auto má pro mě překvapivou chuť do zatáček, zadní víceprvek je opravdu znát a vybízí k ostřejším průjezdům a zkoumání, kde budou limity.

Slabiny, které jsem zatím stihl objevit je omílané špatné odhlučnění podběhů a pro mě asi největší (a zatím jediné) mínus je velmi špatný výhled dozadu, než na který jsem byl zvyklý u Octy. To ovšem, alespoň při couvání, kompenzuje zadní kamera.

Myslím, že toto je stále dosti podceňované auto/značka a už teď vidím, že toho má opravdu hodně co nabídnout a moc se těším na dlouholeté společné soužití ;)

Všem kdo mají Ceeda v hledáčku a ještě váhají, vřele doporučuji.
reagovat
Petrr
počet příspěvků6
datum registrace13.02.2016
Středa 23.11.2016 21:54, aditivum
Gratuluji k výběru a přeji hodně štastných km Sám mám už druhého korejce v řadě a jsem spokojený Ten motor 1,6 GDI je myslím v pohodě, jen se jedná o přímovstřikovej motor a ten má velkou náchylnost na tvorbu karbonových úsad. U tohoto motoru se to projeví kolem 100 000 km, když jezdíš po městě i dřív... a jelikož jsem výše četl, že si chceš auto asi na nějakou dobu nechat, tak jen poradím pravidelné přidávání aditiv Teď to zní možná jako vopruz, ale jednou se ti za to ten motor odvděčí Můžeš tankovat už aditivovaný benzin, nebo si přidávat aditivum sám - tak to dělám já a mám tak jistotu, že tam to aditivum fakt je Já tam dávám VIF, který má sice hrozně prehistorickej dávkovač , ale řekl bych, že je ze všech asi nejlepší
reagovat
sheogorath
počet příspěvků392
datum registrace27.05.2016
Čtvrtek 24.11.2016 07:06, RE
Staci se vyhnout pochybnym benzinkam a tem, kde nemaji "vytoc", a semtam jednou tydne motor trosku provetrat k prave strane otackomeru. Usazeniny vznikaji lidem, co to dusi na 1500 otacek, aby nemeli naaaahodou o 0.12541l/100km vyssi prumernou spotrebu.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1000
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 24.11.2016 12:31, RE: RE
sheogorath napsal:
Staci se vyhnout pochybnym benzinkam a tem, kde nemaji "vytoc", a semtam jednou tydne motor trosku provetrat k prave strane otackomeru. Usazeniny vznikaji lidem, co to dusi na 1500 otacek, aby nemeli naaaahodou o 0.12541l/100km vyssi prumernou spotrebu.

Ještě dodám, že usazeniny vznikají i provozem na krátké trasy - tady už přímovstřikovej benzín oproti naftě nemá žádné výhody - oba motory trpí, i když každej jinak...
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.