0
zpět
 

diskuze k tématu: Nové kombi za 300 tis

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
IvetaL
počet příspěvků2
datum registrace10.08.2017
Čtvrtek 10.08.2017 10:58, Nové kombi za 300 tis
Můžete mi prosím poradit nové auto, kombi, benzín alespoň 1,2 obsah za cca 300tis? existuje vůbec něco? A spotřeba aby byla tak okolo 6litrů.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 10.08.2017 11:49, .... .... .... .... .....
ted je v akci Ford Focus kombi 1.6 za 320 tis., nic lepsiho za ty penize nesezenete
reagovat
IvetaL
počet příspěvků2
datum registrace10.08.2017
Čtvrtek 10.08.2017 11:54, ..
a fordy jsou motoricky ok? denně 20tam a 20 zpět ale spíš po městě, díky
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 10.08.2017 12:02, .... .... .... .... ....
tahle motorizace je osvedcena a spolehliva, jeste poctiva atmosfera, na vas najezd myslim idealni
reagovat
wumpy
počet příspěvků69
datum registrace26.02.2010
Čtvrtek 10.08.2017 13:13, Je to sice trochu jiné
Nevím jaká auta se ti líbí, ani jaké požaduješ dispozice. Co třeba takový Duster od Dacie? motor 1,6 taky možná alternativa, malé to není
reagovat
wumpy
počet příspěvků69
datum registrace26.02.2010
Čtvrtek 10.08.2017 13:13, - text byl skryt administrátorem -
- text byl skryt administrátorem -
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 10.08.2017 13:50, RE: Nové kombi za 300 tis
IvetaL napsal:
Můžete mi prosím poradit nové auto, kombi, benzín alespoň 1,2 obsah za cca 300tis? existuje vůbec něco? A spotřeba aby byla tak okolo 6litrů.


Ahoj, momentálně parádní nabídka je Ford Focus kombi 1.6 za 319000kč. Motoricky a vůbec spolehlivostí i bezpečností je to to nejlepší za danou cenu. Jde o výbavu Trend, která naprosto stačí - ABS, ESP, EDS, 6xairbag, mech. klimatizace, rádio, kožený volant atd.., dokonce asistent rozjezdu do kopce!
Vyhnul bych se právě malým turbo motorům jako má Fábie, Rapid, ale i dražší motorizace Focusu(1,0 Ecoboost), dále Peugeot (1.2 PureTech 110k) nebo i Renault (0,9Tce nebo 1.2Tce).
Pokud totiž plánujete mít auto déle, než je záruka, je lépe zůstat u klasického atmosférického motoru, kterému navíc tolik nevadí ani kratší trasy.

Pokud se Ti/Vám Focus nelíbí, kouknul bych ještě na Fiat Tipo kombi 1.4 nebo Kia Ceed SW 1.4.
Ale bezkonkurenční nabídkou v současné chvíli je ten Focus 1.6

Pokud by Ti/Vám stačil menší ale moc pěkný kombík, tak můj favorit je Renault Clio Grandtour 1.2 16v(bez turba) v bohaté výbavě LIMITED+(automatická klimatizace, dešťový a světelný senzor, parkovací senzory, litá kola R16, kožený volant atd...) za cca 300tis.kč. Motor je sice slabšího výkonu, ale na běžné použití stačí, odměnou je nadstandardní výbava a pěkný dizajn, spotřeba také nebude špatná



reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 10.08.2017 14:31, RE: Nové kombi za 300 tis
IvetaL napsal:
Můžete mi prosím poradit nové auto, kombi, benzín alespoň 1,2 obsah za cca 300tis? existuje vůbec něco? A spotřeba aby byla tak okolo 6litrů.


Souhlasím s Bobanem, že pokud stačí malý kombík, tak Clio Grandtour 1,2 atmo je skvělá volba. Dobře může posloužit i přeplňovaný tříválec 0,9TCe. Je totiž nepřímovstřikový a tím odpadá několik problémů zkracujících životnost motoru... Na 16 palcových kolech to ovšem nebude vrchol komfortu. Jinak si myslím, že Clio je obecně dost líbivý, i když mi u spousty detailů přijde, že efekt měl přednost před praktičností...

Pokud opravdu kombík, který trochu dává smysl velikostí (protože Clio je pořád malý auto), tak Focus kombi 1,6 atmo.

Ani jedno z těchle aut ale nebude jezdit po městě za 6 litrů - možná to Clio 0,9TCe..
reagovat
rbiciste
počet příspěvků83
datum registrace30.09.2011
Čtvrtek 10.08.2017 14:46, RE: Nové kombi za 300 tis
IvetaL napsal:
Můžete mi prosím poradit nové auto, kombi, benzín alespoň 1,2 obsah za cca 300tis? existuje vůbec něco? A spotřeba aby byla tak okolo 6litrů.


FIAT Tipo combi


reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Čtvrtek 10.08.2017 15:30, Nové auto
Dacie Logan MCV 0,9 od 200 tisíc, Renault Clio 0,9 - 1,2 od 250 tisíc, Dacia Dokker 1,6 - 102 koní 270 tisíc, Fabie 1.0 70 kw od 262 tisíc, možná se někde najde předváděčka r.v. 2016, obsah 1,2 čtyřválec, jinak to jsou vesměs 3-válce.
Leze mi z toho buď ještě něco přišetřit, nebo jít do r.v. 2014 a mladší. Nebude to nové, ale ušetříš dost peněz a jmáš větší výběr.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Čtvrtek 10.08.2017 18:51, RE: Nové kombi za 300 tis
BobanHTP napsal:
IvetaL napsal:
Můžete mi prosím poradit nové auto, kombi, benzín alespoň 1,2 obsah za cca 300tis? existuje vůbec něco? A spotřeba aby byla tak okolo 6litrů.
Ahoj, momentálně parádní nabídka je Ford Focus kombi 1.6 za 319000kč. Motoricky a vůbec spolehlivostí i bezpečností je to to nejlepší za danou cenu. Jde o výbavu Trend, která naprosto stačí - ABS, ESP, EDS, 6xairbag, mech. klimatizace, rádio, kožený volant atd.., dokonce asistent rozjezdu do kopce! Vyhnul bych se právě malým turbo motorům jako má Fábie, Rapid, ale i dražší motorizace Focusu(1,0 Ecoboost), dále Peugeot (1.2 PureTech 110k) nebo i Renault (0,9Tce nebo 1.2Tce).Pokud totiž plánujete mít auto déle, než je záruka, je lépe zůstat u klasického atmosférického motoru, kterému navíc tolik nevadí ani kratší trasy.Pokud se Ti/Vám Focus nelíbí, kouknul bych ještě na Fiat Tipo kombi 1.4 nebo Kia Ceed SW 1.4.Ale bezkonkurenční nabídkou v současné chvíli je ten Focus 1.6 Pokud by Ti/Vám stačil menší ale moc pěkný kombík, tak můj favorit je Renault Clio Grandtour 1.2 16v(bez turba) v bohaté výbavě LIMITED+(automatická klimatizace, dešťový a světelný senzor, parkovací senzory, litá kola R16, kožený volant atd...) za cca 300tis.kč. Motor je sice slabšího výkonu, ale na běžné použití stačí, odměnou je nadstandardní výbava a pěkný dizajn, spotřeba také nebude špatná


Bobane,Clio je jistě dobrá volba,ale výfuk prorezne ještě rychleji nežli u Fabie.Co s tím?
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Čtvrtek 10.08.2017 19:14, Fanda
Pokud by jsem se chtěl vejít do 300 000 kč , tak bych zkusil fabii. Na ježdění 20 km tam a zpět motor 1.0 postačí a se spotřebou se do šesti rovněž vejdete a do města je jako dělaný.Rovněž clio je velmi dobrá volba,ale to auto je již honě stísněný.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Čtvrtek 10.08.2017 21:13, RE: Nové kombi za 300 tis
Fanda napsal:
BobanHTP napsal:
IvetaL napsal:
Můžete mi prosím poradit nové auto, kombi, benzín alespoň 1,2 obsah za cca 300tis? existuje vůbec něco? A spotřeba aby byla tak okolo 6litrů.
Ahoj, momentálně parádní nabídka je Ford Focus kombi 1.6 za 319000kč. Motoricky a vůbec spolehlivostí i bezpečností je to to nejlepší za danou cenu. Jde o výbavu Trend, která naprosto stačí - ABS, ESP, EDS, 6xairbag, mech. klimatizace, rádio, kožený volant atd.., dokonce asistent rozjezdu do kopce! Vyhnul bych se právě malým turbo motorům jako má Fábie, Rapid, ale i dražší motorizace Focusu(1,0 Ecoboost), dále Peugeot (1.2 PureTech 110k) nebo i Renault (0,9Tce nebo 1.2Tce).Pokud totiž plánujete mít auto déle, než je záruka, je lépe zůstat u klasického atmosférického motoru, kterému navíc tolik nevadí ani kratší trasy.Pokud se Ti/Vám Focus nelíbí, kouknul bych ještě na Fiat Tipo kombi 1.4 nebo Kia Ceed SW 1.4.Ale bezkonkurenční nabídkou v současné chvíli je ten Focus 1.6 Pokud by Ti/Vám stačil menší ale moc pěkný kombík, tak můj favorit je Renault Clio Grandtour 1.2 16v(bez turba) v bohaté výbavě LIMITED+(automatická klimatizace, dešťový a světelný senzor, parkovací senzory, litá kola R16, kožený volant atd...) za cca 300tis.kč. Motor je sice slabšího výkonu, ale na běžné použití stačí, odměnou je nadstandardní výbava a pěkný dizajn, spotřeba také nebude špatná
Bobane,Clio je jistě dobrá volba,ale výfuk prorezne ještě rychleji nežli u Fabie.Co s tím?


Výfuk ti u auta do města v Čechách prorezne rychle a je jedno jakou má auto značku. Způsobuje to kyselina vzniklá z kondenzované vody a našeho českého sirnatého paliva z ruské ropy......Pokud auto jezdí dálky = má pravidelně horký výfuk bez kondenzátu, tak i koncový tlumič vydrží klidně víc než deset let.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 11.08.2017 06:54, RE: Fanda
Fanda napsal:
Pokud by jsem se chtěl vejít do 300 000 kč , tak bych zkusil fabii. Na ježdění 20 km tam a zpět motor 1.0 postačí a se spotřebou se do šesti rovněž vejdete a do města je jako dělaný.Rovněž clio je velmi dobrá volba,ale to auto je již honě stísněný.


Osobně bych přímovstřikový benzínový turbomotor nechtěl (od VW už vůbec ne), je to zbytečně složité, má to problémy s karbonem když se s tím jezdí na spotřebu, když se tomu šlápne, tak to naopak žere jak utržené, špatně to topí v důsledku pomalého zahřívání, atd.. Šestilitrová spotřeba ve městě je podle mých zkušeností také nereálná, dosáhne se tak při klidné jízdě na okresce.
A Fando, zkus si někdy do toho Clia sednout, zjistíš, že je uvnitř stejně prostorné jako Fabia. V téhle třídě prostorově vybočuje jen současný Hyundai i20, ten je (minimálně pocitově) o dost větší. Za sebe doporučím Clio 1,2 atmosférický benzín - 1,2 je spolehlivý, do 6 litrů se reálně vejde se rezervou (to mám vyzkoušené 4,8-5,8 litru "podle tíže nohy"), bude v dobré výbavě a poskytuje 5 letou záruku. Musíte jen akceptovat, že to není žádný závoďák, je to auto na klidnou jízdu.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Pátek 11.08.2017 09:10, RE: Fanda
Pavlik napsal:
Fanda napsal:
Pokud by jsem se chtěl vejít do 300 000 kč , tak bych zkusil fabii. Na ježdění 20 km tam a zpět motor 1.0 postačí a se spotřebou se do šesti rovněž vejdete a do města je jako dělaný.Rovněž clio je velmi dobrá volba,ale to auto je již honě stísněný.
Osobně bych přímovstřikový benzínový turbomotor nechtěl (od VW už vůbec ne), je to zbytečně složité, má to problémy s karbonem když se s tím jezdí na spotřebu, když se tomu šlápne, tak to naopak žere jak utržené, špatně to topí v důsledku pomalého zahřívání, atd.. Šestilitrová spotřeba ve městě je podle mých zkušeností také nereálná, dosáhne se tak při klidné jízdě na okresce.A Fando, zkus si někdy do toho Clia sednout, zjistíš, že je uvnitř stejně prostorné jako Fabia. V téhle třídě prostorově vybočuje jen současný Hyundai i20, ten je (minimálně pocitově) o dost větší. Za sebe doporučím Clio 1,2 atmosférický benzín - 1,2 je spolehlivý, do 6 litrů se reálně vejde se rezervou (to mám vyzkoušené 4,8-5,8 litru "podle tíže nohy"), bude v dobré výbavě a poskytuje 5 letou záruku. Musíte jen akceptovat, že to není žádný závoďák, je to auto na klidnou jízdu.


1.0 55 kw co požívá fabia kombi není motor s přímím vstřikem.U ostatních přímovstřikových motorů odstranily špatné topení a ohřívání motoru výfukovými svody integrovanými do hlavy motoru.Velmi odolné výfuky mají jednotkové fabie,ještě spousta jich jezdí s původními.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Pátek 11.08.2017 09:17, Clio
Jinak nemám vůbec nic proti Cliu ,je to vůz který se mi líbí,dovedl by jsem si ho představit v garáži.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 11.08.2017 09:43, RE: Fanda
Fanda napsal:
Pavlik napsal:
Fanda napsal:
Pokud by jsem se chtěl vejít do 300 000 kč , tak bych zkusil fabii. Na ježdění 20 km tam a zpět motor 1.0 postačí a se spotřebou se do šesti rovněž vejdete a do města je jako dělaný.Rovněž clio je velmi dobrá volba,ale to auto je již honě stísněný.
Osobně bych přímovstřikový benzínový turbomotor nechtěl (od VW už vůbec ne), je to zbytečně složité, má to problémy s karbonem když se s tím jezdí na spotřebu, když se tomu šlápne, tak to naopak žere jak utržené, špatně to topí v důsledku pomalého zahřívání, atd.. Šestilitrová spotřeba ve městě je podle mých zkušeností také nereálná, dosáhne se tak při klidné jízdě na okresce.A Fando, zkus si někdy do toho Clia sednout, zjistíš, že je uvnitř stejně prostorné jako Fabia. V téhle třídě prostorově vybočuje jen současný Hyundai i20, ten je (minimálně pocitově) o dost větší. Za sebe doporučím Clio 1,2 atmosférický benzín - 1,2 je spolehlivý, do 6 litrů se reálně vejde se rezervou (to mám vyzkoušené 4,8-5,8 litru "podle tíže nohy"), bude v dobré výbavě a poskytuje 5 letou záruku. Musíte jen akceptovat, že to není žádný závoďák, je to auto na klidnou jízdu.
1.0 55 kw co požívá fabia kombi není motor s přímím vstřikem.U ostatních přímovstřikových motorů odstranily špatné topení a ohřívání motoru výfukovými svody integrovanými do hlavy motoru.Velmi odolné výfuky mají jednotkové fabie,ještě spousta jich jezdí s původními.


Ty jsi myslel tu základní motorizaci 1,0....ta mi ani nepřišla na mysl. Jednou jsem s tím jel a asi jsem se pokusil vytěsnit ten zážitek z paměti....tehdy jsem si říkal, jestli to nebudu muset do kopce tlačit . V porovnání s tímhle má ta 1,2 od Renaultu super dynamiku a hlavně je podstatně pružnější.
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Pátek 11.08.2017 16:04, xxxxxxxx
Pánové, ta 1.0 má 70 kw- cca, 9O koní. Zkuste se napřed pořádně podívat do inzerátů, ještě teď se směju
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Pátek 11.08.2017 19:33, RE: xxxxxxxx
gepardo napsal:
Pánové, ta 1.0 má 70 kw- cca, 9O koní. Zkuste se napřed pořádně podívat do inzerátů, ještě teď se směju


Ano 1.0 tsi má 70 kw,ale řeč byla o 1.0 mpi 55 kw.
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Pátek 11.08.2017 22:38, xxxxxxxx
Zadání bylo, alespoň 1,2 od cca. 100 koní , jako základ. Tak nevím, proč se bavíte o 55 KW ?
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.