zpět

diskuze k tématu: nové kombi do 300.000Kč

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
RosenR
počet příspěvků1
datum registrace08.07.2016
Pátek 08.07.2016 13:14, nové kombi do 300.000Kč
Ahoj/Dobrý den,
Vím že je to tu už milionkrát omílané,ALE
Potřebovala bych poradit (předem říkám, že jsem ženská autama nepolíbená, tak slitování)

Hledám kombika, do 300.000Kč
jezdím kolem těch 15.000Kč ročně, 75% trasy do 20 km, čili benzína,
A potřebuju kombíka, do kterého se vejde kočár/vozík/sedačka
Rodina šilhá po Rapidovi, ale tam poznám i já, že je v základu za hodně peněz málo muziky :D
A potřebuju auto, na které bude spoleh, nebude to moc žrát ale zároveň s tím nebude problém vyjet kopec a nenechám majlant na ručení (čili nevím jak tohle vybalancovat :D)
Problém mám v tom, že to musí být funglovka a já se zaboha s ničím dle mého rozumným pod 350k nevlezu.
A u Fabky 1.2 tsi 66 kw se děsím toho, aby to vůbec vyjelo ten kopec :)
... nemáte tip, kde by se daly sehnat fungl doprodeje starých modelů? Případně alternativu k té Fábii, případně jakoukoliv dobrou radu čemu ses vyhnout, kde ušetřit a na co koukat?
Moc díky předem každé dobré duši,
R.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků516
datum registrace23.04.2014
Pátek 08.07.2016 15:18, RE: nové kombi do 300.000Kč
RosenR napsal:
Ahoj/Dobrý den,Vím že je to tu už milionkrát omílané,ALE Potřebovala bych poradit (předem říkám, že jsem ženská autama nepolíbená, tak slitování)Hledám kombika, do 300.000Kč jezdím kolem těch 15.000Kč ročně, 75% trasy do 20 km, čili benzína,A potřebuju kombíka, do kterého se vejde kočár/vozík/sedačkaRodina šilhá po Rapidovi, ale tam poznám i já, že je v základu za hodně peněz málo muziky :DA potřebuju auto, na které bude spoleh, nebude to moc žrát ale zároveň s tím nebude problém vyjet kopec a nenechám majlant na ručení (čili nevím jak tohle vybalancovat :D)Problém mám v tom, že to musí být funglovka a já se zaboha s ničím dle mého rozumným pod 350k nevlezu.A u Fabky 1.2 tsi 66 kw se děsím toho, aby to vůbec vyjelo ten kopec :)... nemáte tip, kde by se daly sehnat fungl doprodeje starých modelů? Případně alternativu k té Fábii, případně jakoukoliv dobrou radu čemu ses vyhnout, kde ušetřit a na co koukat?Moc díky předem každé dobré duši,R.

Teda hledat Fabii jako rodinný auto... U 1,2 tsi bych se kopců nebál, přeplňovaný motory mají dostatek pružnosti, jenom při plném zatížení to bude chtít trpělivost. Ale vážně by to chtělo přehodnotit velikost hledaného auta. Vím jakej problém má brácha se ženou a jedním prckem se na víkend sbalit do Octy II. Do cenového limitu se dá sehnat nový logan MCV, lodgy, megane grandtour, s trochou štěstí možná 308sw. Stačí jenom obejít pár dealerů a ukazovat jim nabídky které už máte.
reagovat
Mario85
počet příspěvků6
Pátek 08.07.2016 19:04, RE: nové kombi do 300000
S těmahle kritéria, no nevim nevim....možná bych zvážil, jestli je fakt nutný, aby to byla funglovka.
S něčím 1 - 2 roky starym najeto dejme tomu 30k už by se dalo za tuhle cenu uvažovat.
reagovat
Mario85
počet příspěvků6
Pátek 08.07.2016 19:05, Octa II?
To s sebou brácha musí tahat půlku bytu ne? vždyť Octa II má kufr jako kráva i v liftbacku, to nemluvim o kombi
reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Sobota 09.07.2016 20:13, RE: Octa II?
Mario85 napsal:
To s sebou brácha musí tahat půlku bytu ne? vždyť Octa II má kufr jako kráva i v liftbacku, to nemluvim o kombi

tak to jste asi ještě nikdy nikam necestoval na pár dní s malým děckem My máme Mondeo MK4 kombi, které je ještě o velký kus větší než Oktávka, a ve třech se s malým do auta taky nevlezeme, musel jsem ještě přikoupit velkou rakev na střechu...

Takže s pojmem "rodinné auto" bych byl hodně opatrný, Fabie do této kategorie určitě nepatří.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků943
datum registrace19.08.2015
Neděle 10.07.2016 00:09, RE: nové kombi do 300.000Kč
RosenR napsal:
Ahoj/Dobrý den,Vím že je to tu už milionkrát omílané,ALE Potřebovala bych poradit (předem říkám, že jsem ženská autama nepolíbená, tak slitování)Hledám kombika, do 300.000Kč jezdím kolem těch 15.000Kč ročně, 75% trasy do 20 km, čili benzína,A potřebuju kombíka, do kterého se vejde kočár/vozík/sedačkaRodina šilhá po Rapidovi, ale tam poznám i já, že je v základu za hodně peněz málo muziky :DA potřebuju auto, na které bude spoleh, nebude to moc žrát ale zároveň s tím nebude problém vyjet kopec a nenechám majlant na ručení (čili nevím jak tohle vybalancovat :D)Problém mám v tom, že to musí být funglovka a já se zaboha s ničím dle mého rozumným pod 350k nevlezu.A u Fabky 1.2 tsi 66 kw se děsím toho, aby to vůbec vyjelo ten kopec :)... nemáte tip, kde by se daly sehnat fungl doprodeje starých modelů? Případně alternativu k té Fábii, případně jakoukoliv dobrou radu čemu ses vyhnout, kde ušetřit a na co koukat?Moc díky předem každé dobré duši,R.

Dobrý den, no Rapid Liftback ve výbavě Fresh zase taková chudinka není a právě 1.2 TSI motory pěkně táhnou do kopce a to i ten slabší 66kw a když přičtu 550l kufr, tak nevím jestli seženete lepší funglovku. Můžete zkusit Kia Ceed nebo Hyundai i30 v kombíku s motory 1.6 GDI. U všech vozů se podívejte na tzv. skladovky, kde se dá něco ušetřit a nebo je tam vůz s pár tisíci kilometry a velkou slevou. Velmi příjemným a spolehlivým vozem je Ford Focus kombi s atmosferickým motorem 1.6 Ti-VCT, ale skladovku seženete tak od 350tis.kč. Dnes Vám každý prodejce dovolí zkušební jízdu, tak zkuste a pak se rozhodněte holt Jinak Fábie kombi je velmi lehká, takže jede dobře opět i se slabší 1.2 TSI, ale vzadu je o hodně málo místa,než v Rapidu, spíše jen pro děti, takže musíte vyzkoušet. Dobrou zprávou je, že si můžete dovolit lepší výbavu...
reagovat
KoobaS
počet příspěvků516
datum registrace23.04.2014
Pondělí 11.07.2016 07:57, RE: Octa II?
Mario85 napsal:

Ne, nemá kufr jako kráva. Má kufr hluboký jak macocha, nic jinýho... Když tam brácha dá kočár, na tašku s věcma pro rodiče už toho místa moc nezbylo. K tomu nějaký blbosti pro malou jako třeba jídlo nebo hračky a je hotovo. Teď když místo kočárku vozí malou tříkolku je místa víc. Klidně bych se vsadil, že ložná plocha kufru mýho Meganu je větší než ložná plocha tý octy, i když litrově to může být naopak...
reagovat
Citroenak
počet příspěvků513
datum registrace13.04.2012
Pondělí 11.07.2016 08:25, Rodinne auto
Mam dve deti, pre jedno vozim este stale kocik, a poviem Vam, ze ani do citroenu C5 liftback to nie je vzdy jednoduche nalozit. V aute uz nenosim vrchny kryt kufra, pretoze vzdy mam nejaky kufor, ktory mi tam jednoducho pod ten kryt nevojde. Predtym som mal pri jednom dietati xsaru, a musim povedat, ze poskladat vsetky veci do auta uz chcelo premyslat, ale vzdy sme sa vosli. Sice sme mali batozinu na kozdom volnom mieste (zadna volna sedacka, nohy pod autosedackou, manzelka na nohach :) ), ale vzdy sme vzali co sme potrebovali. Po tychto skusenostiach by som si Fabiu ako rodinne auto nekdy nevyberal, ani sa nad nou nezamyslal. Zasiel by som si asi po ten megane. Je to pohladne auto s este rozumnou atmosferou 1.6, ktora ked budete potrebovat, po vytoceni aj zatiahne. Kufor verzie kombi by uz mohol stacit. Popripade ten peugeot 308 ma teraz zaujimave zlavy pri vykupe ojazdeneho auta. A mozno by som sa isiel opytat do fiatu, ako to bude vyzerat s novym tipom combi. Taktiez mozno opel astra, tam ale neviem ako to je cenovo.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků653
datum registrace09.05.2007
Pondělí 11.07.2016 09:40, RE: nové kombi do 300.000Kč
RosenR napsal:

Na podzim má dorazit Fiat Tipo v kombíku - už nyní mají prodejci v salonech k dispozici 5dveřové hatchbacky, které budou s kombíkem podobné a liší se od sedanu v materiálech i výbavě (7palcový displej infotainmentu, LED denní svícení v hlavních světlech apod.). Do 350 tisíc se vejde určitě, záruka 5 let/100 000 km je bez příplatku a je to větší auto než rapid.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.