zpět

diskuze k tématu: Nove auto stredni tridy 600 - 700k

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Středa 07.12.2016 10:38, Nove auto stredni tridy 600 - 700k
Ahoj vsem diskutujicim,
po pomerne intenzivnim patrani po nabidkach a konfiguratorech vsech moznych realne dostupnych znacek v nasich koncinach a po zazitku s vyberem noveho auta nizsi stredni tridy sem se dostal do stavu, kdy sem se rozhodl vyuzit zadosti o nazory a dojmy na mistnim foru.

Jedna se o nazor/doporuceni/napad/tip na nove auto stredni tridy okolo rozpeti 600 - 700k kreditu.
Nejake preference a predstavy samozrejme mam,

Rozhodl sem se je zamerne neuvadet a doufam, ze to nebude brat jako faul.
Mam pocit, ze by to mohla byt zajimava polemizujici diskuze na tema "jake nove auto bych si koupil kdybych mel 600 - 700k".

Doufam, ze se dokazeme vyhnout a ted trosku prileju oleje do ohne, debate o tom, zda Octavia je stredni nebo nizsi stredni. :D

Diky za napady a predstavy.
Pokud se podari vas nazor a predstavu podporit argumenty, vice nez rad to uvitam.

Tommm
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Středa 07.12.2016 10:58, tema
No tema je to krasne sam jsem zvedavy na jakou stranu se to zvrhne :D

Za me to bude Passat, mondeo, mazda 6

Passat je je passat proste dobre postavene auto ale bohuzel i cena je vysoka a navic se krade..

Mondeo ma pro me vyhodu a to je cena predvadeci vozy nebo skladovky se daji poridit s velice slusnou vybavou i motorem a jelikoz jsem s nim najel par KM tak ho muzu vrele doporucit oproti starsi verzi je velky posun v komfortu a odhlucneni a aut. prevodovka radi taky fajn..

Mazda bude nekde mezi asi a bude mit asi nejlepsi jizdni vlastnosti bohuzel nevim jaky motor bych si zde vybral
reagovat
sheogorath
počet příspěvků408
datum registrace27.05.2016
Středa 07.12.2016 12:05, RE
Chybi v zadani neco jako predpokladany pouziti. Co se s tim autem bude delat?

Za me by to byla Mazda 6. Bohuzel se obavam ze do 700k nebude 2.5i Skyactive. Sam jsem o ni dost uvazoval, a na zkusebni projizdce nadchnula, ale dvoulitr jsem nezkousel, jen ten 2.5. Nakonec jsem si zakazal kupovat cokoliv na leasing...

To Mondeo je taky fajn, ale Mazda me prisla pocitove robustnejsi, s tuzsi karoserii. Mondeo me prislo, ze je trosku odflaknuty v interieru.

Koncern obecne je predrazenej, leda ze by se objevila nejaka "akcni nabidka". Tam se do 700k nevejde ani 110kW 1.4TSI podle konfiguratoru. Ja osobne bych z takovyho nakupu fakt radost nemel. Leda 1.8TSI, ale to uz se dostane na 750k jen vyberem motoru.

Zajimava varianta by mohla byt Citroen C5 s hydractive podvozkem.

No je to peklo neco vybrat

reagovat
kristian2
počet příspěvků240
datum registrace31.03.2015
Středa 07.12.2016 12:37, k
záleží jak velké a jaký motor .osobně bych zvažoval toyotu auris nebo avensis tam už 700000 se dá ,ale přeci jenom lze se dosta 750 - 850000 dle výbavy zas je věc jakou cenu nabýdne prodejce .Druhá varianta ope astra osobně považuji momentální model za povedený nebo isignie tam platí opěc cenově se lze dostat výše
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
Středa 07.12.2016 12:39, RE: tema
radek.slivaFB napsal:
No tema je to krasne sam jsem zvedavy na jakou stranu se to zvrhne :DZa me to bude Passat, mondeo, mazda 6...

Passat sem mel moznost tyden jezdit - "henlajn" (ceska soda ... :D), 2.0 TSI manual.
Motor za me super - 210 koni bylo pekne. Clovek si jede pohodu a ma rezervu.
Celkove auto bylo ok. Dost koncernove, strohe? bez napadu? nevim jak to pojmenovat.
Musim rict, ze sem nebyl schopen, nekecam!, si na navigaci nastavit cil cesty a rozume se v systemu pohybovat a to delam IT a od mala se venuju pocitacum. Ale logiku sem v tom nenasel, bohuzel :)
Takze sem se musel ucit jak na nej. Ale to nepovazuji za chybu. Jen klasicke novinarske recenze, ze vse je tam, kde clovek ceka a vse hned funguje a je intuitivni .... to v mem pripade neplatilo :D

Pohodli - sedacky vetrane - super funkce, ale nesedel mi tvar - byl sem v tom jak ve vane.
Oproti Mondeu MKIII, ktere momentalne jezdim bylo bocni vedeni v mem pripade tragicke.

Mazdu6 sem jenom koukal v salonu a pan vedouci, ktery ma 2.5 benzin jako sluzebak si to pochvaloval.
Interier moc fajn. Po facelift se mi i vice libi vnitrek. Na starsi sestce mi stredovej panel pripadal jak kdyby nekdo vzal malou prenosnou telku, vyrizl flexou obdelnik do pristrojovky a tam tu tv vrazil.
Po FL je to mnohem lepsi. Pri prolejzani auta mi vadilo par detailu, ktere sou asi ciste subjektivni a esteticke. Nic co by melo vliv na funkci zivocichare.

Osobne mi mondeo vyhovovalo designem uvnitr i venku. Trosku mi nahani hruzu MS sync, ale ja chci auto na jezdeni, ne na technologicke kktiny a fejsbuky atd. Neprikladam tomu tedy takovou vahu.
Ted bych jeste potreboval sehnat na zkusebni jizdu 2.0 ecoboost 210 koni (ma 210 ze?). 240k u nejsilnejsi verze uz by mi prislo zbytecne, respektive pridana hodnota/cena by nebyla asi tak vyhodna.

Samozrejme vim, ze u cehokoliv nad 1.6 ecoboost 160k bych musel vytahnout z vic nez 700 kreditu.
Titanium 2.0 se pohybuje nekde okolo 800+ :)
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
Středa 07.12.2016 12:39, ...
...
reagovat
Pepee
počet příspěvků46
datum registrace09.02.2016
Středa 07.12.2016 13:47, Passat ?
Passat 2,0 TSi s manuálem (bohužel) neexistuje. Tak jako Superb..
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
Středa 07.12.2016 14:09, RE: Passat ?
Pepee napsal:

Asi si tak nejak vytusil, ze myslim TFSI ;) Ale ja mam tohle nutkani taky, vypichovat chybu i kdyz vim co basnik chtel rici.
reagovat
Ma007
počet příspěvků118
datum registrace26.11.2013
Středa 07.12.2016 14:11, Peugeot 508
Do zoznamu kandidátov sa oplatí zaradiť aj Peugeot 508 2.0HDi, teda v prípade ak je profil jázd vhodný pre diesel.
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
Středa 07.12.2016 14:12, RE: k
kristian2 napsal:
záleží jak velké a jaký motor .osobně bych zvažoval toyotu auris nebo avensis tam už 700000 se dá ,ale přeci jenom lze se dosta 750 - 850000 dle výbavy zas je věc jakou cenu nabýdne prodejce .Druhá varianta ope astra osobně považuji momentální model za povedený nebo isignie tam platí opěc cenově se lze dostat výše

Doporucujes mi auto nizsi stredni. Timto smerem urcite nepujdu. Opel Astra nicmene je pro nas rodinny vozovy park jiz vyroben.

Insignie by byla zajimava volba asi take. Kazde auto ma neco :) Neprivedla me k velkym emocim, ale celkem se mi zamlouval interier.
Otazkou by bylo, co do toho davaj za benzin a jak to cele tak nejak funguje.

Na ni se urcite jeste podivam.
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
Středa 07.12.2016 14:15, RE: Peugeot 508
Ma007 napsal:
Do zoznamu kandidátov sa oplatí zaradiť aj Peugeot 508 2.0HDi, teda v prípade ak je profil jázd vhodný pre diesel.

Musim uznat, ze Peugeot 508 se mi libi venku i vevnitr a na muj vkus je to povedene auto.
Jenze co tam davaj za benzin? Naftove motory, tam nevidim problem, PSA v tom chodit umi a nikdy sem s nima problem nemel.
reagovat
kristian2
počet příspěvků240
Středa 07.12.2016 16:55, k
právě opel tam má nějaké dvoulitrové turbo ,jinak pokud budete chtít benzín do něčeho takového to bude podle mě trochou problém aby to trochu jelo. Na emoce hraje renault talisman mjí tam 1,6 benzin max ale otom nemám páru co od toho čekat.Dobrý benzin který rozpohybuje něco většího a vleze se do 700 000???Sám jsem zvědaví co z diskuze vyleze?nějaké subaru ,volvo tam tomu pomáhá el motor ,mercede C tam by šel V6ale to jsme už uplně mimo cenu.
reagovat
brin
počet příspěvků725
datum registrace28.03.2011
Středa 07.12.2016 17:03, Mazda
Šel bych cestou Mazdy a 2,5i i za cenu toho, že bych musel obeslat všechny servisy o nabídky a třeba vzít skladovku, která by vyhovovala. Případně bych na příští rok došetřil na Opel Ampera-e, ale to je moje úchylka, to neberte v potaz :)
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Středa 07.12.2016 17:46, mondeo
V ostrave je vignale 2.0eb s18tkm za 729

reagovat
Ma007
počet příspěvků118
datum registrace26.11.2013
Čtvrtek 08.12.2016 07:40, RE: Peugeot 508
Tommm napsal:
Ma007 napsal:
Musim uznat, ze Peugeot 508 se mi libi venku i vevnitr a na muj vkus je to povedene auto.Jenze co tam davaj za benzin? Naftove motory, tam nevidim problem, PSA v tom chodit umi a nikdy sem s nima problem nemel.

Veď to, že benzíny teraz ku 508 vôbec neponúkajú, a tie čo v minulosti ponúkali dobré neboli... Preto som odkazoval diesel.

reagovat
Pepee
počet příspěvků46
datum registrace09.02.2016
Čtvrtek 08.12.2016 07:50, RE: Passat ?
Tommm napsal:
Pepee napsal:
Asi si tak nejak vytusil, ze myslim TFSI ;) Ale ja mam tohle nutkani taky, vypichovat chybu i kdyz vim co basnik chtel rici.

Ne ne, já nechtěl vypichovat chybu a už vůbec ne drobnost jestli je napsáno TSI, nebo TFSI. Jen jsem si myslel, že jsi jezdil s aktuální generací Passatu B8 a ta se v kombinaci 2,0 TSi ani TFSi s manuální převodovkou prostě nenabízí :) Tak buď jsi jezdil s B7 (tam si kombinacemi motorů a převodovek nejsem jistý, musel bych se podívat), nebo jsi jezdil s 1,8 TSi a nebo kecáš
reagovat
Citroenak
počet příspěvků513
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 08.12.2016 08:52, Kia optima
Nevravim, ze to bude nejake vykonne auto, ale skusal niekto kiu optima 2.0 benzin 163 koni? Na take rozumne jazdenie by to mohlo stacit.
reagovat
kristian2
počet příspěvků240
Čtvrtek 08.12.2016 09:24, k
u té o ptimi s benzínem jsme hrubo mimi rozpočet a u té insignije ale taky
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
Čtvrtek 08.12.2016 12:14, RE: Passat ?
Pepee napsal:
Tommm napsal:
Pepee napsal:
Ne ne, já nechtěl vypichovat chybu a už vůbec ne drobnost jestli je napsáno TSI, nebo TFSI. Jen jsem si myslel, že jsi jezdil s aktuální generací Passatu B8 a ta se v kombinaci 2,0 TSi ani TFSi s manuální převodovkou prostě nenabízí :) Tak buď jsi jezdil s B7 (tam si kombinacemi motorů a převodovek nejsem jistý, musel bych se podívat), nebo jsi jezdil s 1,8 TSi a nebo kecáš

Jo ja zapomel dodat, ze to nebyla ta nova generace. Mela by to byt B7 teda? V passatech se zas tak moc nevyznam po pravde.
Auto je cca 3-4 roky stare tusim, mel sem ho pujcene od bratra.

Bylo to pekne svezeni, o tom zadna.

Btw, nekecam, proc bych to delal? Ja se snazim najit inspiraci a tim, ze bych kecal, to bych si moc nepomohl. Ani nevim co bych z toho vlastne mel mit :)
reagovat
kristian2
počet příspěvků240
Čtvrtek 08.12.2016 14:42, j
když jsme u toho pasata - tak ten v cenovce max 1,4 tsi tam to chce taky připlatit
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.