0
zpět
 

diskuze k tématu: Nové auto pro mladou rodinu s cenou okolo 300k

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, korejská vozidla
hrombaba
počet příspěvků3
datum registrace07.06.2016
Úterý 07.06.2016 21:38, Nové auto pro mladou rodinu s cenou okolo 300k
Ahoj, s přítelkyní vybíráme nové střeně velké až velké auto, protože starý Ford Focus combi nám odešel.

Rádi bychom auto nové nebo roční, spolehlivé a za rozumné peníze. Já denně dojíždím do práce cca 20-30km, takže průměrně 50km denně najezdím + nákupy, nějaké výlety, nějaká ta dovolená atd.. Do budoucna by se do auta měl vejít i kočářek (do pár let určitě bude nějaký ten přírustek do rodiny), ale to není momentálně primární účel auta a nejspíše primární ani nikdy nebude.

Jaké nové auto by jste doporučili?

Zatím mám vytypované tyto kousky: Kia Ceed, Hyundai i30, Ford Focus, Toyota Yaris nebo Auris, Opel Meriva, Peugeot 2008.
Více méně se nebráníme ničemu, co bude kvalitní za dané peníze.

Výhodou by byla automatická převodovka nebo i hybryd, ale obojí je poměrně nad danou cenovou hladinou.

Děkuji za veškerá doporučení

reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Středa 08.06.2016 12:53, Vyber
Vyber mate dobry Kia hyundai 1.6 gdi, focus 1.6i nebo 1.0 ecoboost sam jsem tyto motory zkousel a vubec bych se nebal ecoboostu lidi se boji zmeny navic letos opet vyhral motor roku...vyradil bych asi yarise...nicmene nejlepsi bude jak si zmensite vyber treba na 3 vozy a poradne se v kazdem projedete u dealera dane znacky tak ziskate osobni zkusenost k nezaplaceni.. za me focus 1.0, kia 1.6 a auris 1.6
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 09.06.2016 15:58, Ford Focus III :-)
Ahoj, kočárek moc nemusíš řešit, i do hatchbacku se vleze(jako mě do Focusu II HB ), stačí jen vybrat dostatečně složitelný a ještě zbyde místo na další věci..

Jesti hledáš robustní spolehlivé auto, tak z tvého výběru určitě Ford Focus III, klidně s motorem 1.6 Ti-VCT, který sice má o litr větší spotřebu než Korejci s motorem 1.4, jenže to je tak vše co se dá tomuto motoru vyčíst, jinak je spolehlivý, neškube při volnoběhu na jedničku v koloně, má pěkný lineární zátah bez turbodíry atd.. Focus obecně má lepší řízení, řazení, odhlučnění, lepší antikorozní ochranu, nemusíš jezdit do originál servisu 7 let jako u Kie. Rovněž Fordí 1.0 Ecoboost vykazuje nadstandardní spolehlivost zatím (narozdíl od první generace TSI), jen cena už je vyšší, pravdou je, že do dvou let se ti to vrátí na spotřebě, kterou má ecoboost velmi dobrou.

Kolem 300tis. se dá sehnat skladovky Citroenu C4 1.2 PureTech (turbo tříválec) nebo také pěkný Rapid Spaceback 1.2 TSI(turbo čtyřválec), u obou motorů ale zatím nikdo neví co vydrží
Toyota Yaris už má opravdu malý kufr, tak nevím jestli má smysl o ní uvažovat, to už spíše pěkně vybavenou Fábii kombi 1.2 TSI 66kw, kde bych připlatil 2000kč za prodlouženou záruku.
Dle mého není k zahození ani nový Opel Astra 1.4 74kw

Určitě si dej zkušební jízdu, dnes je to úplně bez problémů si ji domluvit a dealera, který to nenabízí bych obešel obloukem
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pátek 10.06.2016 09:12, RE: Ford Focus III :-)
BobanHTP napsal:
Ahoj, kočárek moc nemusíš řešit, i do hatchbacku se vleze(jako mě do Focusu II HB ), stačí jen vybrat dostatečně složitelný a ještě zbyde místo na další věci..Jesti hledáš robustní spolehlivé auto, tak z tvého výběru určitě Ford Focus III, klidně s motorem 1.6 Ti-VCT, který sice má o litr větší spotřebu než Korejci s motorem 1.4, jenže to je tak vše co se dá tomuto motoru vyčíst, jinak je spolehlivý, neškube při volnoběhu na jedničku v koloně, má pěkný lineární zátah bez turbodíry atd.. Focus obecně má lepší řízení, řazení, odhlučnění, lepší antikorozní ochranu, nemusíš jezdit do originál servisu 7 let jako u Kie. Rovněž Fordí 1.0 Ecoboost vykazuje nadstandardní spolehlivost zatím (narozdíl od první generace TSI), jen cena už je vyšší, pravdou je, že do dvou let se ti to vrátí na spotřebě, kterou má ecoboost velmi dobrou.Kolem 300tis. se dá sehnat skladovky Citroenu C4 1.2 PureTech (turbo tříválec) nebo také pěkný Rapid Spaceback 1.2 TSI(turbo čtyřválec), u obou motorů ale zatím nikdo neví co vydrží Toyota Yaris už má opravdu malý kufr, tak nevím jestli má smysl o ní uvažovat, to už spíše pěkně vybavenou Fábii kombi 1.2 TSI 66kw, kde bych připlatil 2000kč za prodlouženou záruku. Dle mého není k zahození ani nový Opel Astra 1.4 74kw Určitě si dej zkušební jízdu, dnes je to úplně bez problémů si ji domluvit a dealera, který to nenabízí bych obešel obloukem


Dobrý den, napište prosím recenzi o některém ze svých aut, pokud jste tak již neučinil: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Budemem potěšeni.
reagovat
hrombaba
počet příspěvků3
datum registrace07.06.2016
Pondělí 13.06.2016 18:12, Finální výběr
Tak nakonec jsem zúžil výber na tyto 2 vozy:

Honda Civic 1.4 74kW Comfort
Volkswagen Golf 1.2 TSI 63kW Trendline + kožený paket volantu a zimní kola zdarma

Obojí za cenu okolo 350 000,-

Nějaké rady, ke kterému autu se přiklonit? Velmi děkuji
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Pondělí 13.06.2016 21:51, RE: Nové auto pro mladou rodinu s cenou okolo 300k
hrombaba napsal:
Ahoj, s přítelkyní vybíráme nové střeně velké až velké auto, protože starý Ford Focus combi nám odešel. Rádi bychom auto nové nebo roční, spolehlivé a za rozumné peníze. Já denně dojíždím do práce cca 20-30km, takže průměrně 50km denně najezdím + nákupy, nějaké výlety, nějaká ta dovolená atd.. Do budoucna by se do auta měl vejít i kočářek (do pár let určitě bude nějaký ten přírustek do rodiny), ale to není momentálně primární účel auta a nejspíše primární ani nikdy nebude.Jaké nové auto by jste doporučili?Zatím mám vytypované tyto kousky: Kia Ceed, Hyundai i30, Ford Focus, Toyota Yaris nebo Auris, Opel Meriva, Peugeot 2008. Více méně se nebráníme ničemu, co bude kvalitní za dané peníze. Výhodou by byla automatická převodovka nebo i hybryd, ale obojí je poměrně nad danou cenovou hladinou.Děkuji za veškerá doporučení


Já doporučuji Škodu Rapid 1,2 TSI, 66 kW verze stačí, v akční výbavě Fresh je vše potřebné. Je to povedené a robustní auto, které z dlouhodobého hlediska bude rozumně servisovatelné a nejpomaleji ztratí hodnotu
reagovat
hrombaba
počet příspěvků3
datum registrace07.06.2016
Úterý 14.06.2016 11:16, rapid
Problém je, že Rapid se mi jako auto moc nelíbí a proto sem jej z výběru vyřadil a vybírám z výše uvedených: Honda Civic 1.4 74kW a VW Gold 1.2TS 63kW. Měl jsem ve výběru ještě Opel Astra 2016, ale ten jsem již vyřadil.
reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Úterý 14.06.2016 17:00, Honda vs. VW
Jsem vůči vozům koncernu VW trochu zaujatý, tak mě možná neberte úplně vážně, ale zkuste si udělat sám takovou malou rešerši - zadejte do Googlu "VW TSI problémy" a pak "Honda 1.4 problémy".

Jasně, těch VW motorů TSI jezdí nesrovnatelně více (=více problémů) než Hond, ale určitou vypovídací hodnotu to má. TSI má oproti klasické atmosférické 1.4 od Hondy řadu problémových komponent navíc.

Podle mě Honda dělá nejlepší benzínové motory na světě. Máme (či měli jsme) v rodině 3 a ty motory nemají chybu. Spolehlivé, výkonné, hezký zvuk, pružné.

Pokud se Vám ten Civic líbí a budete se v něm i dobře cítit za volantem tak vůbec neváhejte.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Středa 15.06.2016 17:40, a
kde je Fiat Tipo (kombi) ?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 16.06.2016 12:37, RE: rapid
hrombaba napsal:
Problém je, že Rapid se mi jako auto moc nelíbí a proto sem jej z výběru vyřadil a vybírám z výše uvedených: Honda Civic 1.4 74kW a VW Gold 1.2TS 63kW. Měl jsem ve výběru ještě Opel Astra 2016, ale ten jsem již vyřadil.

Rapid zrovna není ani robustní(podvozek velký jak Renault Clio) ani spolehlivý (motor 1.2 TSI i řady E211 má nějaké bolístky). Golf s motorem 1.2 TSI je opět na hraně co vydrží, takže zbývá nezničitelná Honda Civic 1.4 a nebo Ford Focus 1.6 Ti-VCT
Já občas rád riskuji a tak bych šel do Citroen C4 1.2 Puretech 110k/200nm, který v parádní výbavě Feel Edition (autoklima, litá kola, park. senzory,dotykový displej 7´´, kožený volant, aut. rozjezd do kopce, 5 let záruka atd..) je skladem za cca 350tis.kč
Civic a Focus je ale jistota to chápu



reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.