0
zpět
 

diskuze k tématu: Nissan Almera - krátké zhodnocení po osmi letech

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.02.2009 12:36, mazlík
Recenze je krátká, díky dobrému stavu vozu nebylo třeba sáhodlouze popisovat poruchy, doufám že jednou napíšu také tak krátkou recenzi na vůz který jsem si právě koupil. na fotce auto vypadá pěkně, mě osobně se design tohoto typu moc líbí, ještě to není tolik kulaté, je to opravdu hezké vozidlo. Při podobném pečování jaký má vozidlo od majitele by mohlo vydržet ještě dlouho a dlouho....Přeju šťastnou a dlouhou cestu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.02.2009 14:36, Rozvody?
To má po 9 letech původní? ... nebo tam je řetěz?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.02.2009 14:40, průměr
Ano, auto máte moc rád. To je pěkné. Ovšem upřímně, text nepůsobí příliš fundovaně a objektivně. Něco ve stylu "rádio má 4 reproduktory, takže hraje výborně".
Ale ne, nechci kritizovat Vaše nadšení.
Tato Almera skutečně vyniká svojí spolehlivostí, podařeným motorem 1.4 i několika dalšími atributy.
Na druhou stranu však má i řadu objektivních nedostatků, přiznejme. Například již v době vzniku to byl podprůměr z hlediska bezpečnosti. Koroze je taky problém, který u aut z přelomu století nebývá běžný. Výbavu též zřejmě nelze označit jako bohatou. Atd.
Ale co už, máte auto rád, slouží Vám ke spokojenosti, chováte se k němu ohleduplně. Kdyby takový přístup měli všichni, jistě by se nám po našich cestál jezdilo lépe.
Pěkný den a mnoho šťastných kilometrů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.02.2009 15:01, RE: Rozvody?
vasapasa napsal:
To má po 9 letech původní? ... nebo tam je řetěz?
n15 má řetěz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.02.2009 15:53, Spolehlive auto
Souhlasim s autorem - meli jsme v rodine N15 stejneho stari a 60´000-130 000km byla naprosto bez zavad - pouze spotrebni material (brzdove desticky). Se spostrebou to nebylo az tak dobry jak uvadi autor, ale do 7,5L v prumeru jsme se vzdycky vesli. Rychleji se sjizdely pneumatiky.
S Almerou jsem dvakrat boural s tim, ze bezpecnost vozu spolecne se slabsima brzdama je jedinou slabinou. Podruhe to bylo na holandske dalnici kde jsem nalitl "na kouli" a to byla pro almeru konecna. O jeji bezpecnosti svedci i to ze airbag spolujezdce vubec na nej nesmeroval ale vystrelil do celniho skla ktere znicil. Pri vyssi rychlosti by tedy spolujezdce vubec neochranil.
Ted je v rodine Civic predchozi generace a musim rict ze obcas na jednoduchost a spolehlivost almery vzpominam.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.02.2009 17:18, RE: Spolehlive auto
martin0 napsal:
Souhlasim s autorem - meli jsme v rodine N15 stejneho stari a 60´000-130 000km byla naprosto bez zavad - pouze spotrebni material (brzdove desticky). Se spostrebou to nebylo az tak dobry jak uvadi autor, ale do 7,5L v prumeru jsme se vzdycky vesli. Rychleji se sjizdely pneumatiky.
S Almerou jsem dvakrat boural s tim, ze bezpecnost vozu spolecne se slabsima brzdama je jedinou slabinou. Podruhe to bylo na holandske dalnici kde jsem nalitl "na kouli" a to byla pro almeru konecna. O jeji bezpecnos...
Je fakt ze crash test je zoufaly: http://www.euroncap.com/tests/nissan_almera_1999/39.aspx
V tom bourat v 60 km/h je uz o zivot... Pritom dost aut z roku 1999 melo uz 4*.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.02.2009 13:53, RE: Spolehlive auto
Petr S napsal:
Je fakt ze crash test je zoufaly: http://www.euroncap.com/tests/nissan_almera_1999/39.aspx
V tom bourat v 60 km/h je uz o zivot... Pritom dost aut z roku 1999 melo uz 4*.
No, dovolim si oponovat. Ted mam N15 a nastesti jsem osobne crash test neabsolvoval. Ale predchozi vuz byl Nissan Sunny N14, coz bylo ohledne crash testu stejne problematicke vozitko.. S N14 jsem vlastni blbosti absolvoval celni naraz s Felicii. Oba jsme jeli cca 35 km/hod. Predek N14 byl dost ponicenej (blatniky, celo, kapota, podbehy, trochu hnutej A sloupek, ...), ale slo to bez problemu opravit (dale jsem s nim najel cca 50 k km). Takze predek se zmackal jako papir, ale ja (jel jsem sam) jsem nemel ani modrinu od bezpecnostnich pasu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.02.2009 15:07, RE: Spolehlive auto
pase napsal:
No, dovolim si oponovat. Ted mam N15 a nastesti jsem osobne crash test neabsolvoval. Ale predchozi vuz byl Nissan Sunny N14, coz bylo ohledne crash testu stejne problematicke vozitko.. S N14 jsem vlastni blbosti absolvoval celni naraz s Felicii. Oba jsme jeli cca 35 km/hod. Predek N14 byl dost ponicenej (blatniky, celo, kapota, podbehy, trochu hnutej A sloupek, ...), ale slo to bez problemu opravit (dale jsem s nim najel cca 50 k km). Takze predek se zmackal jako papir, ale ja (jel jsem sam) jse...
No 35km/h je celkem asi sranda. To bych si troufnul (proti Felde) i ve stare shnile 626.

EuroNCAP posila auta proti deformovatelne bariere v rychlosti 64 km/h. To pry odpovida stretu dvou srovnatelnych aut v 55 km/h (viz. FAQ na jejich strankach).

Nasledky nehody navic rostou kvadraticky s rychlosti. Takze kazdych par km/h navic je celkem znat. Asi se tam uplatnuje to, ze energie auta roste s druhou mocninou rychlosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.02.2009 00:06, RE: průměr
GTI napsal:
Ano, auto máte moc rád. To je pěkné. Ovšem upřímně, text nepůsobí příliš fundovaně a objektivně. Něco ve stylu "rádio má 4 reproduktory, takže hraje výborně".
Ale ne, nechci kritizovat Vaše nadšení.
Tato Almera skutečně vyniká svojí spolehlivostí, podařeným motorem 1.4 i několika dalšími atributy.
Na druhou stranu však má i řadu objektivních nedostatků, přiznejme. Například již v době vzniku to byl podprůměr z hlediska bezpečnosti. Koroze je taky problém, který u aut z přelomu století nebývá b...
Nemyslím si, že 2 hvězdičky v roce 1995 jsou vyloženě zatracení hodné, samozřejmě žádný zázrak to není, ale určitě s tímto získaným počtem není sama.Co se týče výbavy, slavné to moc nebylo, ale záleží na jaký narazíte kus, respektive jaký si jako funglovku pořídíte, my jsme měli ojetou z roku 96 a měli jsme tam vše co, popisoval autor článku a k tomu ještě klimu a ABS(na které možná autor zapomněl) což na nižší střední třídu z této doby je dost slušný.A zajímalo by mě, kolik nebouraných nebo dobře opravených rezavých almer jste viděl?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.06.2010 13:52, RE: Spolehlive auto
Petr S napsal:
No 35km/h je celkem asi sranda. To bych si troufnul (proti Felde) i ve stare shnile 626.

EuroNCAP posila auta proti deformovatelne bariere v rychlosti 64 km/h. To pry odpovida stretu dvou srovnatelnych aut v 55 km/h (viz. FAQ na jejich strankach).

Nasledky nehody navic rostou kvadraticky s rychlosti. Takze kazdych par km/h navic je celkem znat. Asi se tam uplatnuje to, ze energie auta roste s druhou mocninou rychlosti.
Jen pro poradek. 35 + 35 = 70.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.