0
zpět
 

diskuze k tématu: Nissan Almera

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.03.2006 10:05, Dobrá kúpa
Neváhajte a kupte. Spoľahlivé, technický vyspelé (viacprvkové zavesenie= perfektné jazdné vlastnosti, čo je u značky Nissan bežné), vybavené, dynamický vzhľad a to za rozumnú cenu. Je to jedno z nedocenených áut (ale v Česku a na Slovensku sa to dalo čakať)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.03.2006 11:49, RE: Dobrá kúpa
Kolega zo Slovenska napsal:
Neváhajte a kupte. Spoľahlivé, technický vyspelé (viacprvkové zavesenie= perfektné jazdné vlastnosti, čo je u značky Nissan bežné), vybavené, dynamický vzhľad a to za rozumnú cenu. Je to jedno z nedocenených áut (ale v Česku a na Slovensku sa to dalo čakať)
Nekupovat ani náhodou. Nespolehlivé, technicky zastaralé, hrozné jízdní vlastnosti. Denně vidím min. tři nisany jak je táhnou na laně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.03.2006 12:58, RE: Dobrá kúpa
Kolega zo Slovenska napsal:
Neváhajte a kupte. Spoľahlivé, technický vyspelé (viacprvkové zavesenie= perfektné jazdné vlastnosti, čo je u značky Nissan bežné), vybavené, dynamický vzhľad a to za rozumnú cenu. Je to jedno z nedocenených áut (ale v Česku a na Slovensku sa to dalo čakať)
Na nejakem diskusnim foru jsem cetl, ze nema Almera pozinkovanou karoserii a v testu ojetych vozidel v nekterem nemeckem motoristickem casopisu dopadla jeji protikorozni ochrana velmi spatne (shnile dutiny dveri apod.). Mate s tim nejake zkusenosti? Jinakvypada Almera jako velmi dobra volba ojeteho vozu v nizsi stredni tride.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.03.2006 13:10, RE: Dobrá kúpa
Pospisil napsal:
Na nejakem diskusnim foru jsem cetl, ze nema Almera pozinkovanou karoserii a v testu ojetych vozidel v nekterem nemeckem motoristickem casopisu dopadla jeji protikorozni ochrana velmi spatne (shnile dutiny dveri apod.). Mate s tim nejake zkusenosti? Jinakvypada Almera jako velmi dobra volba ojeteho vozu v nizsi stredni tride.
Znamy ma starsi model (98) a je to opravdu skvele auto. Nevim jak je to s korozi, ale tento kus nema ani tecku koroze. Vzhledem k rozmerum mne prekvapilo, ze je v interieru dost mista. Pojem servis nezna. Perfektni koupe!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.03.2006 16:24, RE: Dobrá kúpa
anonym napsal:
Nekupovat ani náhodou. Nespolehlivé, technicky zastaralé, hrozné jízdní vlastnosti. Denně vidím min. tři nisany jak je táhnou na laně.
A jak jste na to přišel? Tady je řeč o Almeře a ne o Opelu Astra F.Tak se prosím držte tématu a nepište tady ty nesmysly.Jinak co se týče antikorozní ochrany, tak Almera má, tak jako většina vozů od 90tých let tak z 80 procent pozink, takže s korozí to nebude tak hrozné.Jinak si myslim, že je to snad nejlepší volba, možná mimo Focusu, ten je ale dražší. Almera (obě generace) s ním má srovnatelné jízdní vlastnosti a mechanicky je velmi odolná a skvěle spracovaná(taktéž obě generace).Jinak benzinové motory jsou 1,5 a 1,8. S tím, že 1,5 není tak dynamická, jako 1,4 ve szarší generaci(důvodem je hmotnost, spřevodování a norma Euro4), kterou tento motor musí plnit, takže bych naskočil do 1,8. 2,0i se dělal ve verzi GTI jen v předchozí generaci a je božský)).škoda, že už ho nedělají.Jinak existuje i sedan, ten má však, vlivem měkčího odpružení zadní nápravy a většího převisu horší jízdní vlastnosti, než hatchback, ten velmi dobře zatáčí.Pomáhá mu v tom konstrukce zadní nápravy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.03.2006 16:52, Bezpečnost
První generace neuspěla příliš v crash testu, ta druhá o něco lépe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.03.2006 16:54, RE: Dobrá kúpa
Pospisil napsal:
Na nejakem diskusnim foru jsem cetl, ze nema Almera pozinkovanou karoserii a v testu ojetych vozidel v nekterem nemeckem motoristickem casopisu dopadla jeji protikorozni ochrana velmi spatne (shnile dutiny dveri apod.). Mate s tim nejake zkusenosti? Jinakvypada Almera jako velmi dobra volba ojeteho vozu v nizsi stredni tride.
Mám zkušenost s Almerou 1,4 z roku 1997, používáme jí dodnes a nebýt menší kolize a následné opravy zadních blatníků, byla by naprosto bez koroze (i tak je ale reznutí na spravovaných místech v počátcích a znatelné až při bližším pohledu), auto nebylo nikdy garážované a jezdí i v zimě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.03.2006 17:36, RE: Dobrá kúpa
anonym napsal:
Nekupovat ani náhodou. Nespolehlivé, technicky zastaralé, hrozné jízdní vlastnosti. Denně vidím min. tři nisany jak je táhnou na laně.
To by mě zajímalo, kudy jezdíš, v tomto případě vidím mraky škodovek na laně / při počtu prodaných kusů/, raději se poděl s něčím konkrétním, nazdárek
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.03.2006 18:42, Koroze
Pospisil napsal:
Na nejakem diskusnim foru jsem cetl, ze nema Almera pozinkovanou karoserii a v testu ojetych vozidel v nekterem nemeckem motoristickem casopisu dopadla jeji protikorozni ochrana velmi spatne (shnile dutiny dveri apod.). Mate s tim nejake zkusenosti? Jinakvypada Almera jako velmi dobra volba ojeteho vozu v nizsi stredni tride.
Bohužel jsem viděl modely 2001-2002 a to velmi podrobně. Vnitřky prahů a celkové dutiny na tom byly opravdu hrozně. Koroze krásně rozlezlá všude. Ale tam ji nevidíte. Z vnějšku drží, dokud se nesáhne do plechařiny a provedou se neodborné opravy.
Jinak se jedná o spolehlivé auto s dobrými jízdními vlastnostmi. Pokud chcete japonce, tak bych raději doporučil corollu, ale ta zase často nesedne lidem designem. Ale je více propracovaná a má dokonalou antikorozní úpravu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.03.2006 11:09, RE: Dobrá kúpa
pepan napsal:
To by mě zajímalo, kudy jezdíš, v tomto případě vidím mraky škodovek na laně / při počtu prodaných kusů/, raději se poděl s něčím konkrétním, nazdárek
No ja nevim...kazdej chvali jizdni vlastnosti, ale ja v tom aute mam pocit ze se vubec dobre nechova. Jizda mi prijde jak na koze. Clovek musi porad davat bacha - je to hrozne neklidne. Asi je to dane kratkym rozvorem - nejkratsim ve sve tride!!! Vzadu je mista asi jako ve Fabii. Motor 1.5 neni spatny ale kdyz predjizdim, musi se hrozne tocit - az nekam k peti tisicum. Prumerna sporteba cca 7.5 litru. Podle meho to mozna bylo povedene auto kdyz prislo na trh (1998?) dnes uz je to podprumer, bodovat muze jen spolehlivosti, designem a dobrym jmenem. Nekamenujte me - tot jen muj nazor. Nikdy bych si ho nekoupil (mame doma jeden sluzebni kousek)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.03.2006 10:16, RE: Dobrá kúpa
anonym napsal:
Nekupovat ani náhodou. Nespolehlivé, technicky zastaralé, hrozné jízdní vlastnosti. Denně vidím min. tři nisany jak je táhnou na laně.
A ty pilulky od pana doktora pořád nezabraly? Hm hm hm...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.03.2006 15:02, OPEL,ASTRA,1.4.16v 66kw
Dodrý den,mužete mě říct svuj názor na astru 1.4 16 v?Vzplatí se její koupě do těch 150.tisícKM?Cena zhruba taky ttak?Děkuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.04.2006 13:11, Nissan Almera
Mam Almeru 1.8 sedan uz vice jak 5 let a jsem s ni naprosto spokojen. Neco jsem vsak slysel ze prvni kousky Almery N16, N18 (modely po roce 2000) byli jeste do Evropy dovazeny z Japonska (muj pripad) a pak zacli nabihat do prodeje u nas kusy vyrobene Nissanem v Anglii a kvalita sla hodne dolu.
Docela bych tomu uveril - myslim ze zejmena s kvalitou maji problem temer vsechny evropske automobilky zejmena v nizsi a stredni "masovke".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 24.04.2007 12:34, Almera
Mám tuto almaru a sem hodně spokojen, bezpečné auto, výbava by mohla bejt sice bohatější, ale jinak velmi kvalitní automobil, najeto 60000 (r.v . 2002) a žádné povrzávání plasdtů co znám z Scénika po 30000, apod. Motor žere tak 6,5 (1.5 litr), výkon je na tak težké auto slabší ale 170 po dálnici se dá. Jízdní vlastnosti špičkové, prostornost vyhovující. Vřele doporučuji ke koupi. Problémy nissanu almera začali po roce 2003 po převzetí nissanu reanultem a přesunu výroby do francie od té doby kvalita zpracování výrazně poklesla . Takže Almara do roku 2002 je výborná koupě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 24.04.2007 12:39, RE: Nissan Almera
bh napsal:
Mam Almeru 1.8 sedan uz vice jak 5 let a jsem s ni naprosto spokojen. Neco jsem vsak slysel ze prvni kousky Almery N16, N18 (modely po roce 2000) byli jeste do Evropy dovazeny z Japonska (muj pripad) a pak zacli nabihat do prodeje u nas kusy vyrobene Nissanem v Anglii a kvalita sla hodne dolu.
Docela bych tomu uveril - myslim ze zejmena s kvalitou maji problem temer vsechny evropske automobilky zejmena v nizsi a stredni "masovke".
2002 mám anglckou a kvalita perfekní, pokles kvality je od roku 2003. když to začali jako rencly dělat arabové ve francii.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.05.2007 13:29, interiér
V recenzi se píše, že minus Almery je neútulný šedý interiér.Já ji mám r.v. 01 a interiér je v krásné kombinaci tmavší žluté s černou(opravdu nádhera).Koukal jsem se na víc jak stovky jiných Almer a žádná nebyla taková jakou mám já.Nevíte jestli je to nějaká limitovaná série?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 07.10.2007 21:04, RE: Nissan Almera
AL napsal:
2002 mám anglckou a kvalita perfekní, pokles kvality je od roku 2003. když to začali jako rencly dělat arabové ve francii.
mám almeru tino 1,8 r.v. 2005 vyrobena ve španělsku koupena nová. Nedějí se žádné těžké závady ale spousta malých, propadávající kryt zavazadelníku, vylézající čalounění u dveří, klepající se okénka, uvolněný pedál spojky, neustále vypadávající osvětlení kabiny, praskání žárovek, zablokovaný počítač, vrzající sedačky, uvolněné plasty na karoserii, loupající se barva na předním nárazníku po umití wapkou, např. když odklopím víko pod kterým je rezerva tak tam jsou dva plechy které nejsou nalakované původně jsem si myslel že jsou pozinkované dnes už vím že ne protože jsou zrzavé jak liška. Takže nissan jsem si koupil kvůli spolehlivosti před ním jsem měl peugeot partner ten peugeot byl lepší nissan už nechci vidět.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.