0
zpět
 

diskuze k tématu: Nečitelné číslo motoru při STK - jak poradíme?

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.10.2008 06:19,
Jo jo, "zlaté časy" jsou už naštěstí pryč. Taky mi před domem kdysi stálo auto na značkách z jiného okresu a jiným číslem motoru. Až se setmělo, tak se vše vyřešilo. Štítek motoru byl jen přinýtován.
Podotýkám, že jsem to auto legálně koupill! Potřeboval jsem jen přemontovat LPG, což ofiiálně nešlo. Takhle jsem ho přemontoval během 10 min. na parkovišti a 1/2 hodiny na úřadě (výměna karoserie). I barva odpovídala...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.10.2008 06:40, stejný problé,
stejný problém jsem řešil před časem při dovozu Corsy z D kde byl kod motoru rozežranej od koroze. Dalo se to řešit že si necháte od Opelu na základě VIN dohledat kód motoru ( zdlouhavý postup) nebo že dáte někomu na kafe a on tam prostě napípše kód který si v katalogu vyhledá (rychlejší způsob) tak jsem to vyřešil já.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.10.2008 14:58, Joooo
...říkáte znalecký posudek a právníka....? No já bych vzal litr slivovice a zajel na jinou stk a tam bych provedl tu evidenční kontrolu.V každým okresním městě jsou nejmín 2- 3 a kdyby se ani pak nezadařilo tak kontaktuju někoho kdo kšeftuje s autama a on už by to s kamarádam na STK domluvil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.10.2008 15:00, RE: Joooo
vasapasa napsal:
...říkáte znalecký posudek a právníka....? No já bych vzal litr slivovice a zajel na jinou stk a tam bych provedl tu evidenční kontrolu.V každým okresním městě jsou nejmín 2- 3 a kdyby se ani pak nezadařilo tak kontaktuju někoho kdo kšeftuje s autama a on už by to s kamarádam na STK domluvil.
Řekl bych, že musím znovu jet na tu STK kde jsem tu EK neudělal. Je to jako s TK, taky když někde neudělám, nemohu jet jinam. Nebo se pletu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.10.2008 15:49, RE: Joooo
Alda napsal:
Řekl bych, že musím znovu jet na tu STK kde jsem tu EK neudělal. Je to jako s TK, taky když někde neudělám, nemohu jet jinam. Nebo se pletu?
Nemusíš, u TK když neprojdeš tak máš opakování na stejném místě pouze se slevou, jinde to máš za plnou částku, u evidenční kontroly to bude stejné. Jinak není problém udělat evidenčku bez auta, obvyklá cena je +500,-.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.10.2008 18:23, Nechápu
Tedy čtu text článku a pak reakce diskutujících a v něčem budu asi navždy "cizinka", nebo snad i "mimozemšťanka". Asi si to neuvědomujete, ale to je opravdu HRŮZA. Což mi připomnělo "bouřlivou" diskuzi nedávno, pod článkem o zvýšené kontrole nad STK. Převažovaly kritiky a stížnosti: PROČ? a že to je prý BUZERACE, VELKÝ BRATR atd.
Nu, já "mimozemšťanka" si myslím, že krom kamer snad i mikrofony....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.10.2008 18:29, RE: Nechápu
Kylie napsal:
Tedy čtu text článku a pak reakce diskutujících a v něčem budu asi navždy "cizinka", nebo snad i "mimozemšťanka". Asi si to neuvědomujete, ale to je opravdu HRŮZA. Což mi připomnělo "bouřlivou" diskuzi nedávno, pod článkem o zvýšené kontrole nad STK. Převažovaly kritiky a stížnosti: PROČ? a že to je prý BUZERACE, VELKÝ BRATR atd.
Nu, já "mimozemšťanka" si myslím, že krom kamer snad i mikrofony....
Český člověk si asi vždy najde cestičku. Bohužel. Nebo naštěstí?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.10.2008 20:32, RE: Joooo
tomaskrtek napsal:
Nemusíš, u TK když neprojdeš tak máš opakování na stejném místě pouze se slevou, jinde to máš za plnou částku, u evidenční kontroly to bude stejné. Jinak není problém udělat evidenčku bez auta, obvyklá cena je +500,-.
To jsem nevěděl, díky. Že já se s tím vždycky tak trápil...
Naštěstí teď už to řešit nemusím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.10.2008 07:54, RE: Nechápu to Kylie
Alda napsal:
Český člověk si asi vždy najde cestičku. Bohužel. Nebo naštěstí?
Někteří technici jsou totiž idioti.Představ si ,že máš na autě decentní tuning,navíc žádná domací výroba,ale legálně vyráběné (tedy atestované?) díly na konkrétní vůz a technik na TK tě nepustí dál,protože ohrožuješ provoz :) asi čirými světly,nebo tužším podvozkem,nebo novými plast. nárazníky a prahy,které nevyčnívají a nemají ostré hrany a krásně pasují na zbytek vozu.
Takže realita je taková,že když se o auto opravdu starám a mám ho reálně v lepším stavu než ostatní rakve na silnici tak neprojdu legálně.
Ale ostatní co do auta jen sednou a jedou do práce,nezajímá je nic než dolévání paliva a možná oleje...jedou za 2 roky jedou na STK a v pohodě odjedou s novými nálepkami na spz :(
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.10.2008 08:11, RE: Nechápu to Kylie
Tomi napsal:
Někteří technici jsou totiž idioti.Představ si ,že máš na autě decentní tuning,navíc žádná domací výroba,ale legálně vyráběné (tedy atestované?) díly na konkrétní vůz a technik na TK tě nepustí dál,protože ohrožuješ provoz :) asi čirými světly,nebo tužším podvozkem,nebo novými plast. nárazníky a prahy,které nevyčnívají a nemají ostré hrany a krásně pasují na zbytek vozu.
Takže realita je taková,že když se o auto opravdu starám a mám ho reálně v lepším stavu než ostatní rakve na silnici tak nepro...
Jak píše Tomi má to dvě stránky věci
jedna že STKáčkem procházejí staré shnilé rakve a auta s ruzným poškozením ( ty se většinou na stk ani nedostavují dostavují se pouze jejich papíry takže nevím k čemu kamery a mikrofony......)
a druha že zaříznou člověka kvuli takovým věcem jak píše tomi nebo že nemůžou přečíst pro ně absolutně nepodstatnej kód motoru
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.10.2008 08:41, RE: Joooo
Alda napsal:
To jsem nevěděl, díky. Že já se s tím vždycky tak trápil...
Naštěstí teď už to řešit nemusím.
má informace je, že by to takto nemohlo projít. STK by měli být propojeny do nějaké DB, kde se uchovává údaj o neprošlé evidenční kontrole po dobu 1 měsíce. Taky jsem to kdysi řešil - v TP byla uvedená jiná hodnota zatížení na nápravu než byla na výrobním štítku. čekali jsme 1 měsíc a pak díky "všimnému" bokem do kapsi vše prošlo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.10.2008 11:10, ach ta STK
Ahoj, jsem autorizovaný prodejce ojetých vozů a vzhledem k tomu, že jsme měli neustále problémy s provedením EK v různých městech v ČR, začali jsme je provádět na STK, kam jezdí naši technici. PROČ ? Protože se mi třeba stalo, že jsem udělal EK a dojel auto do pha přihlásit, po 3hod. frontě mi řekli, že nesouhlasí VIN vozu (ale na protokolu bylo že výsledek kontroly je OK ) ). Chybička STK a den v p*deli. Ale nevyčítám jim to, jsou to jenom lidi....... Je třeba se neustále osobně přesvědčovat, že psané věci jsou opravdu správně. A mimochodem : co je opravdu špatného na tom, že chybí jedno písmenko v označní motoru ? Pokud jde o motor, který tam skutečně patří (podle výrobce), tak nechám za flašku udělat opravu a je klid. Ten motor tam přece patří ! Že možná udělali někde na STK chybu, tak přece nemusím hned za právníkem. Zákazník chce mít přihlášené auto, takže účel světí prostředky. Kdyby se totiž v CZ dělalo všechno strikně podle zákona, byl by tady ještě větší bordel než je )))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.10.2008 11:12,
Valnoha napsal:
Jak píše Tomi má to dvě stránky věci
jedna že STKáčkem procházejí staré shnilé rakve a auta s ruzným poškozením ( ty se většinou na stk ani nedostavují dostavují se pouze jejich papíry takže nevím k čemu kamery a mikrofony......)
a druha že zaříznou člověka kvuli takovým věcem jak píše tomi nebo že nemůžou přečíst pro ně absolutně nepodstatnej kód motoru
Kdysi jsme měli obdobný problém s číslem motoru u Felície, kterou švagr koupil v bazaru. Když zajel na stanici TK, tak mu technik řekl, že mu potvrzení o evidenčce nevydá, neboť je jedno z čísel nečitelné (zřejmě pro něj)... Zajeli jsme tedy na jinou stanici TK a tam proběhlo vše bez problémů, bez všimného, legálně...:) Tak co si potom o tomto myslet ?! Ale je fakt, že na STK, kde byli asi slepí, už raději s žádným autem nepojedem...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.10.2008 16:40, Číslo nebo typ ?
Pokud jde o číslo motoru, na tom nezáleží a dnes ho lze z techničáku úplně zrušit. Typ motoru, to je jiná. Nicméně mně taky neseděl a normálně mi to ve velkém techničáku přepsali za 100 Kč kolek.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.