0
zpět
 

diskuze k tématu: Na které ojetiny si dát pozor při nákupu?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.12.2009 00:59, Souhlasím
Musim souhlasit s autorem clanku. Mame autoservis a jde hodnekrat rict, ze jde hlavne o to jak se k vozu chova majitel. Meli jse japonce, ktery byl v tak dezolatnim stavu a to jen proto, ze m,ajitel misto oleje 0W-30 tam lil 15W-40, nemenil rozvody, omlacené, nemenene svicky atd a pak na druhou stranu byl zakaznik, ktery mel Renault Megane Classic stejnehpo stari a cca i kilometru a byl temer jako ze salonu, vse fungoval atd... Ale z celkoveho pohledu jsou jednoznacne nejlepsi japonci. Sam jezdim Hondou Legend 3.5i V6 KA9 z roku 1998 a ikdyz jsem mel moznost nekolikrat menit za novejsi, tak pokud ji nerozbiju, tak ji neprodam dokud bude jezdit
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.12.2009 08:52, RE: Souhlasím
eTeflon napsal:
Musim souhlasit s autorem clanku. Mame autoservis a jde hodnekrat rict, ze jde hlavne o to jak se k vozu chova majitel. Meli jse japonce, ktery byl v tak dezolatnim stavu a to jen proto, ze m,ajitel misto oleje 0W-30 tam lil 15W-40, nemenil rozvody, omlacené, nemenene svicky atd a pak na druhou stranu byl zakaznik, ktery mel Renault Megane Classic stejnehpo stari a cca i kilometru a byl temer jako ze salonu, vse fungoval atd... Ale z celkoveho pohledu jsou jednoznacne nejlepsi japonci. Sam jezdi...
Také souhlasím. Navíc, ten kdo jede na STK má vůz většinou v přiměřeném stavu - alespoň v takovém, aby prošel...Takže statistiku si rád přečtu, ale určitě podle ní auta nevybírám. Jinak jsem podobně spokojený jako pán s Hondou. Já mám Avensis z roku 2000, nalítáno 281tkm a vzhledem k levnému provozu a vysoké spolehlivosti se ho také zatím nevzdám.....ono ani nemohu, protože auto s bezmála 300tkm by stejně nikdo nekoupil A stáčet to fakt nebudu, to je pod mou úroveň......oni lidi časem možná pochopí, že 10 let staré auto (až na pár vyjímek) prostě nemůže mít těch vytoužených 120tkm....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.12.2009 09:10, RE: Souhlasím
Tomáš napsal:
Také souhlasím. Navíc, ten kdo jede na STK má vůz většinou v přiměřeném stavu - alespoň v takovém, aby prošel...Takže statistiku si rád přečtu, ale určitě podle ní auta nevybírám. Jinak jsem podobně spokojený jako pán s Hondou. Já mám Avensis z roku 2000, nalítáno 281tkm a vzhledem k levnému provozu a vysoké spolehlivosti se ho také zatím nevzdám.....ono ani nemohu, protože auto s bezmála 300tkm by stejně nikdo nekoupil A stáčet to fakt nebudu, to je pod mou úroveň......oni lidi časem možná ...
tomasi, nepochopi, proste nepochopi. pac kazdej kouka na najezd a ne na to, ze je i treba auto s 200 tkm v perfektnim stavu. i kdyz priznejme si, je jich opravdu malo a kapnout na takovy je problem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.12.2009 12:40, Ta tabulka Dekry je nějaká pochybená
Mini a malá auta a Nižší střední třída - vyskytují se stejní zástupci - Š Octavia a F Focus... Takhle to podle mě být nemělo a někde se stala chyba... Pravděpodobně to mělo být nějak takhel "http://auto.idnes.cz/nemecka-stk-seradila-auta-podle-zavad-nejlepsi-je-audi-a6-octavia-ctvrta-1m5-/automoto.asp?c=A081216_140833_automoto_fdv"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.12.2009 13:07, najeté km?
nějak mi nesedí ty najeté km v závorkách.Auta střední třídy mají po 8-9 letech průměrně 100-120tkm což je málo. Prakticky je velká vyjímka najít auto střední třídy s takovými reálnými km, ať už Vectra,Mondeo, Mazda 6, Accord...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.12.2009 13:25, RE: najeté km?
Tomi napsal:
nějak mi nesedí ty najeté km v závorkách.Auta střední třídy mají po 8-9 letech průměrně 100-120tkm což je málo. Prakticky je velká vyjímka najít auto střední třídy s takovými reálnými km, ať už Vectra,Mondeo, Mazda 6, Accord...
Podívej se do inzerce, všecny to tak mají
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.12.2009 16:04, STK-komedie
Pokud pojedu na stk s vyběhaným autem tak jsem vůl.Proto nechápu proč stk hodnotí spohlivost,když nemá poznatky ze servisů či odtahových služeb.Ty podle mě mají největší přehled,ale otázka zní: zveřejnil by je VW či Renault a další.Stk jen upozorní na závadu a popřípadě zakáže provoz vozidla,ale závady neodstraní a tak nevíme jak nebezpečná či finančně náročná by závada byla.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 19.12.2009 10:27, RE: STK-komedie
Kobyla napsal:
Pokud pojedu na stk s vyběhaným autem tak jsem vůl.Proto nechápu proč stk hodnotí spohlivost,když nemá poznatky ze servisů či odtahových služeb.Ty podle mě mají největší přehled,ale otázka zní: zveřejnil by je VW či Renault a další.Stk jen upozorní na závadu a popřípadě zakáže provoz vozidla,ale závady neodstraní a tak nevíme jak nebezpečná či finančně náročná by závada byla.
Tak jak je vidět, tak mezi řidiči je spousta volů, protože i tak vykazují vozy v různých procentech vážnou závadu. A který vůl by si zívadu neodstranil před STK? No jak je vidět, najde se jich docela dost. Ono zas tak bezcenné tyto statistiky nejsou. Pokud některý model vykazuje výrazně vyšší procento závažných nedostatků při STK než jiný, pak je to minimálně na zamyšlení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 19.12.2009 11:14, RE: STK-komedie
rohYpnol napsal:
Tak jak je vidět, tak mezi řidiči je spousta volů, protože i tak vykazují vozy v různých procentech vážnou závadu. A který vůl by si zívadu neodstranil před STK? No jak je vidět, najde se jich docela dost. Ono zas tak bezcenné tyto statistiky nejsou. Pokud některý model vykazuje výrazně vyšší procento závažných nedostatků při STK než jiný, pak je to minimálně na zamyšlení.
Na stk jsem párkrát byl,ale závady minimální.Po zimě jedu do servisu na prohlídku a promazání a to je vcelku dobrá prevence.Nebaví mě se plazit pod autem to si raději zaplatím.Je mi jasný,že to dělá tak 25% řidičů a proto jsou ty výsledky jaký jsou.Auto mě nenechalo na cestě a to mám i Renault Meg2,Mazdu3 a Focus v rodině.Za to jim díky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 19.12.2009 12:44, RE: STK-komedie
Kobyla napsal:
Pokud pojedu na stk s vyběhaným autem tak jsem vůl.Proto nechápu proč stk hodnotí spohlivost,když nemá poznatky ze servisů či odtahových služeb.Ty podle mě mají největší přehled,ale otázka zní: zveřejnil by je VW či Renault a další.Stk jen upozorní na závadu a popřípadě zakáže provoz vozidla,ale závady neodstraní a tak nevíme jak nebezpečná či finančně náročná by závada byla.
Naprosto souhlasím, statistiku by měly vydávat odtahovky a nezávislé servisy (ve kterých většinou skončí ti, co mají auto s vážnou závadou po záruce, a na kapotě nemají logo Porsche či Ferrari). Další věc je, že málokterý Němec jede na STK nepřipraven, ne jak některé lopaty u nás, takže vážnou závadu odhalí málokdy. Taková statistika by byla daleko víc užitečná než TUVéčko.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 19.12.2009 15:13, RE: STK-komedie
Kobyla napsal:
Na stk jsem párkrát byl,ale závady minimální.Po zimě jedu do servisu na prohlídku a promazání a to je vcelku dobrá prevence.Nebaví mě se plazit pod autem to si raději zaplatím.Je mi jasný,že to dělá tak 25% řidičů a proto jsou ty výsledky jaký jsou.Auto mě nenechalo na cestě a to mám i Renault Meg2,Mazdu3 a Focus v rodině.Za to jim díky
Vem si ale, z jakého mhožství dat statistika vychází. Proč tedy některé vozy vykazují výrazně méně závažných nedostatků? Majitelem to nebude... Neb nechceš doufám tvrdit, že např. majitelé P407 jsou méně zodpovědndí a o auto ne nestarají, zatímco třeba majitelé Hondy Accord se pořád jen plazí kolem auta a hledají každou nedokonalost. Samozřejmě - u Porsche Carrera se jaksi dá očekávat, že to budou vymazlená auta s TOP péčí. Ale pokud vynecháme tyhle specifika, pak nějaký význam to má.
Rozhodně statistika neříká to, že např. onen zmíněný P407 je krám hodný na převoz brambor. To ne. Někde jsem např. četl, že by snad měl mít problémy s přední náprovou, tudíž se to pak projeví takhle. Ale právě tohle mi tyhle statistiky podle mě naznačují - u tohodle vozu bude někde problém. Když pak člověk ví (zjistí), co to je, může to pak klidně hodit za hlavu.
Podle mě se někteří stále nedokáží smířit s tím, že některá auta (automobilky) se dokáží držet v horních příčkách v podstatě v libovolé statistice spolehlivosti, zatímco jiné jsou stabilně u dna. Já v tom problém nevidím. Škoda je jen průměr, frantící jsou na tom (zatím) stále bídně, japonci to mají zmáknutý. A co je na tom tak zlé? Klidně i tak koupím Frantíka, protože mi vyhovuje jeho "měkkost", klidně koupím C5, protože chci "hydroplán". Nebo koupím Škodu, protože si zakládám na co největším kufru. Skoro každý vůz/značka/model má podle mě něco do sebe. Až na výtvory typu Zoaungha/Brilliance/BYD... tam mi to kouzlo nějak uniká. I když pro lidi se sebevražednými sklony by to nemusela být špatná koupě ;)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 19.12.2009 15:47, RE: Souhlasím
ladis napsal:
tomasi, nepochopi, proste nepochopi. pac kazdej kouka na najezd a ne na to, ze je i treba auto s 200 tkm v perfektnim stavu. i kdyz priznejme si, je jich opravdu malo a kapnout na takovy je problem
Souhlas. Ale ja to treba beru podle sebe. Mam 8 let stare auto (mimochodem avensis ale to je celkem fuk) a chovam se k nemu tak krasne ze proste vim, ze i po tech 250 000 km bude dobre jezdit, kdyz nebudu zanedbavat servis. Ted ma najete 180. Sam od sebe bych si auto proste koupil i kdyby melo 300 tisic km. Tak doufam ze nejsem sam a ze je takovych podctivcu vic a ze bude vzdycky mozne si koupit i dobrou ojetinu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 20.12.2009 10:12, RE: Souhlasím
Tomáš napsal:
Také souhlasím. Navíc, ten kdo jede na STK má vůz většinou v přiměřeném stavu - alespoň v takovém, aby prošel...Takže statistiku si rád přečtu, ale určitě podle ní auta nevybírám. Jinak jsem podobně spokojený jako pán s Hondou. Já mám Avensis z roku 2000, nalítáno 281tkm a vzhledem k levnému provozu a vysoké spolehlivosti se ho také zatím nevzdám.....ono ani nemohu, protože auto s bezmála 300tkm by stejně nikdo nekoupil A stáčet to fakt nebudu, to je pod mou úroveň......oni lidi časem možná ...
ja treba pred technickou nedelam zadnou udrbu ani prohlidku pokud to jezdi jak ma a tak jak to jezdi ty 2 roky tak potom jedu na stk a takovych bude vic, no ale skoda ze v te tabulce neberou data i z servisu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 20.12.2009 10:27, : STK-komedie
rohYpnol napsal:
Vem si ale, z jakého mhožství dat statistika vychází. Proč tedy některé vozy vykazují výrazně méně závažných nedostatků? Majitelem to nebude... Neb nechceš doufám tvrdit, že např. majitelé P407 jsou méně zodpovědndí a o auto ne nestarají, zatímco třeba majitelé Hondy Accord se pořád jen plazí kolem auta a hledají každou nedokonalost. Samozřejmě - u Porsche Carrera se jaksi dá očekávat, že to budou vymazlená auta s TOP péčí. Ale pokud vynecháme tyhle specifika, pak nějaký význam to má.
Rozhodně s...
Tomu se nedá skoro nic dodat a skoro jen souhlasit.Jo je to někdy tak, jen mě vadí určitá zaslepenost pro vše z D jako že je nej,ale není vše zlato .... Auto vybírám pro jeho praktičnost,pohodlý,zábavu,poměr ceny a výbavy,ale už nechci před barák naftu,to si raději několik tisíc za palivo připlatím a určitě neudělám chybu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.12.2009 00:04, Celkem to vidim pravdive...
Myslim ze je to celkem presne a odpovida to realnemu stavu veci, Vubec me neprekvapila Alfa Romeo na konci spolehlivosti.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.