0
zpět

diskuze k tématu: MPV 4x4 sharan,alhambra,galaxy

kategorie zařazení tématu: poradna, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 30.12.2012 18:18, MPV 4x4 sharan,alhambra,galaxy
Dobrý den,
rád bych Vás požádal o radu.
Uvažuji o koupi MPV sharan-alhambra-galaxy (nebo jiného auta v této třídě). Typ auta mi vyšel po pročtení článků zde i jinde. Potěšil by mne však pohon všech čtyř kol a o tom jsem se tu nedočetl. Nejsem si jist, jak je to s jeho spolehlivostí a jak zvyšuje provozní náklady. Prodejní ceny mi připadají obdobné jako u aut bez 4x4. Moje cenová hranice je +-150.000Kč.
Pohon 4x4 pro mě není nezbytný, jenom jezdíme rádi na hory a zatím jsme to zvládli s naším už skoro malým Mondeem taky. Má smysl chtít pohon 4x4 nebo je na něj lepší zapomenout?

Mimochodem - existuje nějaký jiný typ MPV který by byl podle Vás vhodnější? Ještě víc by se mi líbil Transportér 5 ale připadá mi výrazně dražší po všech stránkách. Taky Toyota Previa vypadá pěkně ale bojím se provozních nákladů. Hledám auto na přepravu rodiny - co největší prostor a spolehlivost za málo peněz z hlediska nákupu i provozu (potřebuji 5 míst skoro stále, další dvě se hodí, k tomu velký zavazadelník a pevný střešní nosič v létě na kajaky). Dynamika jízdy pro mě není na prvním místě. Najedu cca 20.000km ročně. Děkuji velmi za radu. Zdravím.
Honza
reagovat
Karel - TipCars.com
počet příspěvků1089
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 17.01.2013 19:38, Re:MPV x4
Dobrý den, vzhledem k požadované ceně a případnému pohonu 4x4 jste si vybral dobré kandidáty. Není totiž moc výrobců, co by nabízela MPV s pohonem všech kol. U těchto vozů z koncernu Volkswagen je pohon zadní nápravy řešen pomocí mezinápravové spojky Haldex a ta potřebuje údržbu (výměnu oleje). K tomu si u čtyřkolky musíte přidat zhruba půl litru paliva navíc na každých 100 kilometrů. A nakonec musíte , vzhledem k tomu, že se jedná o ojetý vůz a nevíte, jak se s ním dříve zacházelo, počítat s možností poruchy spojky. Shrnul bych to asi takto - pokud na 4x4 opravdu netrváte, raději kupte klasickou předokolku. Spotřeba bude nižší a stejně taky náklady na údržbu.S každým z Vámi vybraných aut vyjedete na hory stejně jako s Mondeem. Pokud by Vás zajímala jiná auta, zkuste se podívat třeba na Renault Espace nebo Opel Zafira.
S pozdravem
Karel Směšný, Tipcars.com
reagovat
zdenyx
počet příspěvků26
datum registrace27.11.2012
Pátek 18.01.2013 13:20, sharan
Se sharanem jezdím,horší nástup topení. Pokud není bufík nebo aspoň vyhřívání sedaček,tak v zimě celkem boj. Motoricky držák-96 kw,spotřeba od 7 do 9-ti litrů. A 4x4 doporučuji. Na sněhu s prázdným autem je to fakt zajímavý.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.