0
zpět
 

diskuze k tématu: Moje první auto - do 250 tisíc.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
lukas92
počet příspěvků3
datum registrace16.03.2015
Pondělí 16.03.2015 12:21, Moje první auto - do 250 tisíc.
Zdravim,

obracim se na vas s dotazem na koupi meho prvniho auta. Nejsem v tom tedy zatim nejak zbehly a nikdy jsem se o auta a motory nijak extra nezajimal. A tak prosim o radu. Je mi 23 let, neco uz mam najezdene. Vetsinou mesto, ale cas od casu podniknu i neco delsiho(Chorvatsko, Rakousko) a jelikoz jsem z moravy a bydlim v Praze, tak budu minimalne jednou do mesice jezdit na moravu. Takze se na vas obracim s dotazem jake auto pro me cesty vybrat. Jak uz jsem psal, budu delat delsi cesty o vikendech nejake vylety a sem tam nejaky vetsi nakup ale jinak bude auto spis pres tyden stat nekde v Praze. Predstavuji si neco v hodnote 250 tisic. Takže určitě ojetinu. To je nejspis strop, ale nebudu se branit autu ktere poridim klidne o 100 tisic levneji. U nas v rodine mame dobre zkusenosti s japonskymi auty, vetsinou toyoty, ale i hondy nebo mitsubishi. Libi se mi treba Toyota verso, nebo starsi corola verso, mazda 6, honda accord a hodne se mi libi i vetsi auta suv.... jako je treba Toyota Rav nebo Mitsubishi asx, to uz je cenove nekde jinde ale u techto aut pocitam s drazsimi naklady na provoz a udrzbu. Neuvadim zadne konkretni motory, jestli naftu nebo benzin treba s plynem, To je spis otazka se kterou prichazim. Ale urcite budu rad kdyz mi doporucite i jine auto.

Děkuji za vaše rady.

reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Úterý 17.03.2015 00:32, RE: Moje první auto - do 250 tisíc.
lukas92 napsal:
Zdravim, obracim se na vas s dotazem na koupi meho prvniho auta. Nejsem v tom tedy zatim nejak zbehly a nikdy jsem se o auta a motory nijak extra nezajimal. A tak prosim o radu. Je mi 23 let, neco uz mam najezdene. Vetsinou mesto, ale cas od casu podniknu i neco delsiho(Chorvatsko, Rakousko) a jelikoz jsem z moravy a bydlim v Praze, tak budu minimalne jednou do mesice jezdit na moravu. Takze se na vas obracim s dotazem jake auto pro me cesty vybrat. Jak uz jsem psal, budu delat delsi cesty o vikendech nejake vylety a sem tam nejaky vetsi nakup ale jinak bude auto spis pres tyden stat nekde v Praze. Predstavuji si neco v hodnote 250 tisic. Takže určitě ojetinu. To je nejspis strop, ale nebudu se branit autu ktere poridim klidne o 100 tisic levneji. U nas v rodine mame dobre zkusenosti s japonskymi auty, vetsinou toyoty, ale i hondy nebo mitsubishi. Libi se mi treba Toyota verso, nebo starsi corola verso, mazda 6, honda accord a hodne se mi libi i vetsi auta suv.... jako je treba Toyota Rav nebo Mitsubishi asx, to uz je cenove nekde jinde ale u techto aut pocitam s drazsimi naklady na provoz a udrzbu. Neuvadim zadne konkretni motory, jestli naftu nebo benzin treba s plynem, To je spis otazka se kterou prichazim. Ale urcite budu rad kdyz mi doporucite i jine auto. Děkuji za vaše rady.


Zdravím. Svého času jsem udělal dobrou zkušennost s Mazdou 626 a později Mazdou 6. V obou případech 2.0 atmo benzín, 66 a 104 kW. Určitě bych volil benzínový motor, zvlášť v případě Mazdy nebo Toyoty.

Pokud vám nevadí koupě MPV, tak Corolla Verso bude dobrý kandidát. Ne každý se sice řídí podle německých TUV žebříčků spolehlivosti, ale v nich je Verso pravidelně hodnoceno jako spolehlivé auto. Stejně tak i Corolla nebo Auris.
reagovat
ps.slon
počet příspěvků16
datum registrace02.01.2015
Úterý 17.03.2015 09:43, RE: Moje první auto - do 250 tisíc.
lukas92 napsal:
Zdravim, obracim se na vas s dotazem na koupi meho prvniho auta. Nejsem v tom tedy zatim nejak zbehly a nikdy jsem se o auta a motory nijak extra nezajimal. A tak prosim o radu. Je mi 23 let, neco uz mam najezdene. Vetsinou mesto, ale cas od casu podniknu i neco delsiho(Chorvatsko, Rakousko) a jelikoz jsem z moravy a bydlim v Praze, tak budu minimalne jednou do mesice jezdit na moravu. Takze se na vas obracim s dotazem jake auto pro me cesty vybrat. Jak uz jsem psal, budu delat delsi cesty o vikendech nejake vylety a sem tam nejaky vetsi nakup ale jinak bude auto spis pres tyden stat nekde v Praze. Predstavuji si neco v hodnote 250 tisic. Takže určitě ojetinu. To je nejspis strop, ale nebudu se branit autu ktere poridim klidne o 100 tisic levneji. U nas v rodine mame dobre zkusenosti s japonskymi auty, vetsinou toyoty, ale i hondy nebo mitsubishi. Libi se mi treba Toyota verso, nebo starsi corola verso, mazda 6, honda accord a hodne se mi libi i vetsi auta suv.... jako je treba Toyota Rav nebo Mitsubishi asx, to uz je cenove nekde jinde ale u techto aut pocitam s drazsimi naklady na provoz a udrzbu. Neuvadim zadne konkretni motory, jestli naftu nebo benzin treba s plynem, To je spis otazka se kterou prichazim. Ale urcite budu rad kdyz mi doporucite i jine auto. Děkuji za vaše rady.

Dobrý den,
těžko Vám poradit, uvádíte veliký rozptyl druhů aut. Jestli mohu doporučit, vyberte si nejprve kategorii aut, kterou preferujete, např. SUV, malá auta, rodinné vozy. V této kategorii vyberte 3 - 5 vozů o které byste měl zájem a na ty se zde na fóru ptejte. Nemusí to být konkrétní bazarová nabídka.
Potom Vám může někdo poradit. Je to stejné jako např. u mobilních telefonů. Je jich spousta a liší se milionem parametrů.
reagovat
lukas92
počet příspěvků3
datum registrace16.03.2015
Úterý 17.03.2015 09:44, Verso - benzin nebo nafta
Dobry den, dekuji za vasi odpoved. Verso nebo Corola verso je pro me stale favorit tam spis zalezi za kolik se mi ho podari sehnat, ..... moji prarodice uz maji toto vozidlo po 4, aktualne 2012 verso 1.6 benzin tusim a otec ma po nich starsi corolu verso z 2002 taky 1.6 benzin a s beznou udrzbou si ji nemuzou vynachvalit, co se tyce nejakych poruch atd. Ale vzdy meli nove takze vi co se s nim delo...Ja jsem premyslel i o nafte vzhledem k tomu ze budu auto pouzivat spise na delsi cesty, jak uz jsem psal. Jednou jsem mel pujcenou od otce tu corolu verso na delsi cestu a ten motor mi prisel dost slaby, pri vetsich rychlostech to slo do velkych otacek a motor hrozne rval a podle me i docela spotreboval. Chtel bych se tedy zeptat proc ne naftu a na jakou spotrebu bych se dostal treba s tim dvoulitrem. Nebo ted me spis zajima ktery motor konkretne vybrat na ty delsi cesty. A jestli je dobre treba do toho benzinu delat plyn. Na tipcars jsem nasel jen jednu corolu verso ktera ma plyn, ale je fakt ze je jich podstatne mene nez treba skodovek, vw atp. Jaky na to mate nazor, ma ta prestavba na smysl ?
reagovat
lukas92
počet příspěvků3
datum registrace16.03.2015
Úterý 17.03.2015 09:53, Odpoved, odpoved, odpoved
ps.slon:

Rozumim a omlouvam se ,jsem tu poprve. Kdyz to shrnu tak me zajimaji spise vetsi auta, nechtel bych treba auto o velikosti toyoty yaris nebo auris, libi se mi mpv a suv. Ale to jake konkretne vybrat opravdu nevim.proto jsem tady. U suv pocitam s drazsimi naklady celkove...., pneumatiky, atd. Takze nejspis asi zustanu u mpv. Ale treba se mylim se ptam i na suv A jiz v uvodu jsem psal ze pokud mi nekdo doporuci i jinou znacku vozu pro me poterby, urcite jeho radu uvitam. Ale rozumim ze asi neni uplne jednoduche mi poradit.
reagovat
ps.slon
počet příspěvků16
datum registrace02.01.2015
Úterý 17.03.2015 10:20, RE: Odpoved, odpoved, odpoved
lukas92 napsal:
ps.slon: Rozumim a omlouvam se ,jsem tu poprve. Kdyz to shrnu tak me zajimaji spise vetsi auta, nechtel bych treba auto o velikosti toyoty yaris nebo auris, libi se mi mpv a suv. Ale to jake konkretne vybrat opravdu nevim.proto jsem tady. U suv pocitam s drazsimi naklady celkove...., pneumatiky, atd. Takze nejspis asi zustanu u mpv. Ale treba se mylim se ptam i na suv A jiz v uvodu jsem psal ze pokud mi nekdo doporuci i jinou znacku vozu pro me poterby, urcite jeho radu uvitam. Ale rozumim ze asi neni uplne jednoduche mi poradit.


Proto se ptám, co preferujete.
Pokud budete jezdit a parkovat po Praze, je asi nejvhodnější spíš menší auto, max. velikosti Focus, Golf. Na druhé straně, pokud pojedete na výlet nebo se budete přesouvat na delší vzdálenosti mimo měst, velká auta jako Mondeo nebo Passat budou daleko pohodlnější.
Z mého pohledu (ale je to pouze MŮJ názor) jsou auta MPV pro Vás o ničem. Např malé MPV Ford C-MAX, který je postaven na podvozku Focusu, má pouze "výhodu " ve zvýšeném posedu. Oproti Focusu kombi má malý kufr a pro svou výšku v zatáčkách horší jízdní vlastnosti.
Velké MPV např. Ford S-MAX (podvozek Mondea) je obrovský, pohodlný v kufru plno místa, ale tak pro pětičlennou rodinu. Na popojíždění do Prahy a na parkování nic moc.
Myslím si, že auto se musí majiteli líbit. Proto Vám navrhuji abyste si vybral konkrétní modely aut, které Vás oslovují a kolegové zde na fóru už Vám vysvětlí proč jste si " vybral špatně".
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Úterý 17.03.2015 11:05, RE: Verso - benzin nebo nafta
lukas92 napsal:
Dobry den, dekuji za vasi odpoved. Verso nebo Corola verso je pro me stale favorit tam spis zalezi za kolik se mi ho podari sehnat, ..... moji prarodice uz maji toto vozidlo po 4, aktualne 2012 verso 1.6 benzin tusim a otec ma po nich starsi corolu verso z 2002 taky 1.6 benzin a s beznou udrzbou si ji nemuzou vynachvalit, co se tyce nejakych poruch atd. Ale vzdy meli nove takze vi co se s nim delo...Ja jsem premyslel i o nafte vzhledem k tomu ze budu auto pouzivat spise na delsi cesty, jak uz jsem psal. Jednou jsem mel pujcenou od otce tu corolu verso na delsi cestu a ten motor mi prisel dost slaby, pri vetsich rychlostech to slo do velkych otacek a motor hrozne rval a podle me i docela spotreboval. Chtel bych se tedy zeptat proc ne naftu a na jakou spotrebu bych se dostal treba s tim dvoulitrem. Nebo ted me spis zajima ktery motor konkretne vybrat na ty delsi cesty. A jestli je dobre treba do toho benzinu delat plyn. Na tipcars jsem nasel jen jednu corolu verso ktera ma plyn, ale je fakt ze je jich podstatne mene nez treba skodovek, vw atp. Jaky na to mate nazor, ma ta prestavba na smysl ?


Do Versa bych spíš volil 1,8 než 1,6. Tento motor doma máme a po 10 tis. km jezdíme za 6,74. http://www.spritmonitor.de/en/detail/638966.html Resp. s tím jezdí hlavně manželka většinou krátké trasy (škola, školka, práce, nákupy) a pak ho používáme na delší trasy na dovolené i do zahraničí.

Konkrétně současné Verso (ne Corolla Verso) je docela dobře odhlučněné a motor téměř není slyšet. Víc než motor je na dálnici slyšet obtékající vzduch.

Nafty nekupuju, tak s tím vám neporadím. Ale u ojetiny čekejte, že předchozí majitel toho najel nejspíš víc než s benzínovým motorem. Kolik reálně za rok najedete? Osobně bych šel do nafty pokud bych jezdil aspoň 25-30 tisíc km ročně.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.