0
zpět
 

diskuze k tématu: Mobility management: nejen zelená alternativa

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.01.2012 20:47, Více úhlů pohledu
Mobility management jako celek nelze odsoudit. Jistě se zde najdou dobré nápady i ty ekoteroristicko-populistické.
Podle mě by stačilo používat zdravý selský rozum, a nebylo by třeba honosných názvů. Mobility management se dá klidně aplikovat i mimo firmy. I pro domácnosti je výhodnější provozovat (živit) jedno auto, které bude více vytížené, než dvě podobné. Ale hádejte se pořád, kdo si dneska vezme auto...

Ovšem ne vše se dá přepočítavát na peníze. Osobní přeprava je hlavně zdrojem určité nezávislosti a ta má často větší cenu než ušetřené peníze za pojistku a servis.

Třeba rady typu: "jezděte víc MHD a na kole, domluvte se s kolegy na spolujízdě...". Osobně nenávidím MHD (zvlášť v létě), jezdil jsem s ní dostatečně dlouho a pokud vím, od té doby se situace nezlepšila...

Na kole jezdím rád, ale v přírodě, kde nevadí když budu spocený, nebo zacákaný, ale do práce? To bych musel vstát o 2 hodiny dřív, a když k práci stejně auto potřebujete...

Spolujízda není špatná a pokud musíte jezdit pravidelně po nezáživné cestě, tak no problem. Ale jaký je to skvělý pocit když do vás nikdo nehučí, zapnete hudbu jakou chcete a jak hlasitě chcete. A není nad to sjet z dálnice nebo hlavní cesty a trochu se projet, pročistit hlavu a třeba objevit nějaké zajímavé místo?! - tohle mi ušetřené peníze nevynahradí ;o)
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.