0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit Mercedes-Benz Vaneo nebo Ford Tourneo Connect?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, německá vozidla, americká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.10.2007 07:41, Ford
V ojetých Connectech najdete pouze naftový motor 66kW, silnější verze se zatím prodávají velmi zřídka. I Ford nabízí 7-místnou verzi a to v prodloužené variantě. Tohle auto bych jednou chtěl do firmy, bohužel je opravdu relativně drahé, ale v Německu se vyskytuje pár málo jetých kousků s bohatou výbavou a zajímavou cenou.
Pro podnikatele - Connect je snad jediné auto v segmentu (Berlingo, Kangoo,...), kde dáte paletu na šířku - mezi podběhy je přes 120 cm. U Fiatu Doblo uvádějí šířku přesně 120 cm, máte někdo praktickou zkušenost, zda i tam vejde paleta na šířku?

Michal
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.10.2007 08:55, Ford connect
V roce jsem si koupil nového Connecta (toho s vyšší střechou) a používám ho výhradně jako rodinný vůz. Ono naložit manželku a 3 děti, psa,, kola, koloběžky, pro nejmenší dítě kočárek a spoustu dalších věcí vyžaduje prostor. Kupuji nové auto každé 3 roky (vždy po ukončení lesingu) a před tím jsem měl 2 krát Fabii. Co se do prostoru je auto velkorysé. Co se týče spotřeby, jsem velmi spokojen. Mám motor 1,8 TDci a spotřeba kolem 6 l nafty není vyjímkou. Auto není špatné a až na běžné poruchy (spíše vychytání much u nového vozu) mě nijak nezklamalo, ani ničím nepříjemně nepřekvapilo. Až mi skončí leasing, koupím si tento vůz zřejmě opět. Co mě ovšem překvapilo OBROVSKY byl přístup prodejce. Nechci jmenovat, ale je to největší dealer Fordů v ČR a tuším, že také podporoval někoho ve Formuli 1. V servisu u tohoto prodejce mám vždy pocit, že tento typ auta vidí poprvé. Shlukne se kolem něj více mechaniků a dohadují se o tom, co vidí. Příklad: U nového auta jsem chtěl sklopit zadní sedáky a tím zvětšít prostor. Zajel jsem se zeptat techniků do servisu, kde to "mám zmáčknout", aby se sedadla sklopila. Tři lidé na to hleděli cca. 30 minut!!!!!!! Ale to nemá samotnou souvislost s vozem. Pokud není člověk závodník a hledá především prostor, mohu vůz ( z vlastní zkušenosti) vřele doporučit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.10.2007 11:15, RE: Ford connect
anonym napsal:
V roce jsem si koupil nového Connecta (toho s vyšší střechou) a používám ho výhradně jako rodinný vůz. Ono naložit manželku a 3 děti, psa,, kola, koloběžky, pro nejmenší dítě kočárek a spoustu dalších věcí vyžaduje prostor. Kupuji nové auto každé 3 roky (vždy po ukončení lesingu) a před tím jsem měl 2 krát Fabii. Co se do prostoru je auto velkorysé. Co se týče spotřeby, jsem velmi spokojen. Mám motor 1,8 TDci a spotřeba kolem 6 l nafty není vyjímkou. Auto není špatné a až na běžné poruchy (spíše...
Možná je to tak proto, že ten člověk ( dealer ) byl a je závodník...a něco se přeneslo i na zaměstnance na úkor praktických znalostí...ale to jen tak na okraj - spíše mě zaujalo, že nějaké auto v dnešní době intuitivního ovládání má tak schované ovládání sklápění sedaček, že jste ho nenašel ani vy , ani " odborníci ". Znamená to, že velké většině manželek tato věc zůstane nadosmrti utajena )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.10.2007 17:17, RE: Ford connect
stowaway napsal:
Možná je to tak proto, že ten člověk ( dealer ) byl a je závodník...a něco se přeneslo i na zaměstnance na úkor praktických znalostí...ale to jen tak na okraj - spíše mě zaujalo, že nějaké auto v dnešní době intuitivního ovládání má tak schované ovládání sklápění sedaček, že jste ho nenašel ani vy , ani " odborníci ". Znamená to, že velké většině manželek tato věc zůstane nadosmrti utajena )
No. Přiznám se, že jsem skutečně, co se auta týče jenom konzument. Takže jsem prostě sklápění sedaček nenašel. Rozumím něčemu jinému a nikoliv autům. Tak to prostě je
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.10.2007 18:08, RE: Ford connect
anonym napsal:
No. Přiznám se, že jsem skutečně, co se auta týče jenom konzument. Takže jsem prostě sklápění sedaček nenašel. Rozumím něčemu jinému a nikoliv autům. Tak to prostě je
To jsem v žádném případě nemyslel jako kritiku na Vás, pokud to tak vyznělo, omlouvám se...z Vaší strany je to v pořádku,to konstruktéři by měli myslet na to, aby jejich výtvor mohl používat každý smrtelník, nejen vysokoškolsky vzdělaný technik, nebo vědma s křišťálovou koulí.Já jsem vyloženě technický typ,ale návody zásadně nečtu a pokud ovládání čehokoliv nezvládnu intuitivně,věc vyhodím, vyměním apod.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.