0
zpět
 

diskuze k tématu: koupě spolehlivého velkého kombíku v ceně 180.000,-

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.08.2015 22:10, koupě spolehlivého velkého kombíku v ceně 180.000,-
Dobrý den,
mám veliké dilema ve výběru vhodného vozu. Chtěl bych velikého kombíka a v úvahu pro mě přicházejí:

Ford Mondeo (od r. 2007)
Mercedes-Benz třídy E, popř. třídy C (od r. 2004)
BMW řady 5 (od r. 2004)

a dále (pro mě osobně již ne tolik atraktivní, ale nebráním se jim)

VW Passat B6
Mazda 6 (od 2008)
popř. Škoda Octavia

Určitě bych chtěl sáhnout po naftovém motoru a to jednak kvůli (pro mě) ideálnímu průběhu a spotřebě. Určitě bych chtěl manuální převodovku. Nájezd km je v mém případě cca 20.000 km ročně a vozidlo bych chtěl mít co nejdéle (min. 5 let).

Především mě, jakožto ne úplně nejmovitějšího, bude zajímat spolehlivost, zohledněné náklady na provoz a dále také jízdní vlastnosti. (poruchovost určitých dílů, bezporuchovost dalších, náklady na servis, ceny náhradních dílů, popř. koroze atd.atd.atd.)
Vím, že cenově to bude napnuté, ale z původních 150.000,- už jsem slevil a rád bych se pohyboval okolo částky 180.000,- +/- Samozřejmě bych možná šel i na 200.000,-, ale muselo by to stát za to. Nejraději bych vozidlo s nájezdem do 200.000 km.

Moc děkuji za názor a rady, které mi velice usnadní názor na koupi toho, či onoho, protože nyní jsem opravdu na mrtvém bodě a nemůžu s čistým svědomím ukázat na určitou značku a model.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 12.08.2015 00:14, RE:
Dobrý den. Převážnou část vozů z Vašeho výběru tvoří zástupci střední třídy, proto bych ze seznamu vyřadil Škodu Octavia, která je o třídu níž. Pro roční nájezd okolo 20 tis. bych spíše doporučil benzínový motor, pokud ale trváte na dieselu, volte Mazdu 6 s dvoulitrem MZR CD. Chybu byste neměl udělat ani s mondeem a dvoulitrovým TDCi pod kapotou.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.