0
zpět
 

diskuze k tématu: Rodinné benzínové kombi střední třídy r.v. kolem 2012

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Foowie
počet příspěvků3
datum registrace29.01.2016
Pondělí 25.06.2018 22:01, Rodinné benzínové kombi střední třídy r.v. kolem 2012
Dobrý den,

pomalu se poohlížím po koupi rodinného auta. Zatím máme Yarise, ale máme střední 2 psy, časem přibydou i děti a to už by se tam nevešlo.
Roční nájezd máme kolem 15tkm, město/mimo město/dálníce cca stejně - takže určitě benzín. Hledám kombi střední třídy s vyšší výbavou, pohodlnější, dobrá spolehlivost a bezpečnost, přiměřená spotřeba a servisní náklady, ideálně automat (ale není podmínkou). Předpokládáná min. životnost alespoň 5 let.

Prošel jsem všechno možné a kandidáti jsou (ceny jsou +-):

1) MB C-klasse W204 po faceliftu C200 CGI BlueEFFICIENCY (135kW, případně C180 115kW) automat - dovoz z Německa, cena kolem 375k (můj favorit)
https://autonoto.cz/katalog/detail/mercedes-c-200-blueefficiency-estate-avantgarde

2) Ford Mondeo MK4 1.6 EcoBoost (118kW) - cena kolem 300k
https://autonoto.cz/katalog/detail/ford-mondeo-wagon-1-6-ecoboost-econetic-titanium

3) Mazda 6 2.0 (114kW) - cena kolem 275k
https://autonoto.cz/katalog/detail/mazda-6-sportbreak-2-0-gt-m-line

Avensis je takový nějaký, VW/Škoda/Audi nemá rozumný motor, Francouzi/BMW se mi moc nelíbí, Lexus/Volvo benzín neseženu.

- Je u MB něco na co bych si měl dát pozor? Například jsem nenašel moc informací o spolehlivosti tohohle motoru / převodovky (myslím, že hydroměnič 7G-Tronic Plus). Trošku se taky bojím zadního náhonu, jelikož občas jezdíme do hor. Jsou servisní náklady řádově jinde než u Fordu, nebo je to přiměřeně podobné?
- U Fordu se mi moc nelíbí interiér a možná je na mně už trošku velké, většinou jsem ale nenašel žádné negativní ohlasy. Automat je jenom u 2.0T EB kde je už moc vysoká spotřeba a samotná převodovka prý není nejspolehlivější.
- U Mazdy bych šel klidně i do starší 2.0 108kW, ale nemá většinou parkovací senzory/kameru, což je pro manželku nutnost.

Co byste mi doporučili?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 28.06.2018 09:23, 2.0 Ecoboost je problémový
Ahoj, kromě Mondea ostatní vozy neznám. Jen jsem chtěl napsat, že obecně motory 2.0 Ecoboost mají při větším nájezdu problémy. Pokud jsem to pochopil na zahraničních forech, píšou něco o praskání pístů. Motor 1.6 Ecoboost je spolehlivější, žádné skandály nikdo nepublikoval

Obecně Mondeo ve tvé cenové kategorii má nejlepší motor 2.0 TDCi a klidně v automatu, který při správné údržbě vydrží dost. Můj kamarád má 2.2 TDCi, který už jede opravdu svižně, zatím najeto 250tis.km bez poruchy, tak snad se dá doporučit i ten. Ano je to diesel, jenže na těžké vozy je problém napasovat bežný benzíňák, natož spolehlivý V Mondeu 2.2 TDCi jezdím občas do Rakouska, mě se líbí, že při dálničním tempu je tichý a působí velmi suverénně v podvozku. Sedadla jsou pohodlná a velká, což kvituji.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.