0
zpět
 

diskuze k tématu: palivove cerpadlo - Mercedes třídy C

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, německá vozidla
Bronn
počet příspěvků128
datum registrace23.11.2014
Pondělí 25.09.2017 17:56, palivove cerpadlo - Mercedes třídy C
Zdravim kolegove,

chtel bych poprosit o radu, jelikoz ja uz si dal nevim rady.
auto je mercedes tridy C, 220 CDI 110kw, r.v. 2004
Auto mi zacalo pri jizde vynechavat az uplne zdechlo, a zpet uz neslo nastartovat. Jelikoz pri startovani motor krasne toci ale nechytne, predpokladal jsem ze do motoru nejde palivo a asi bude spatne palivove cerpadlo. K tomuto podezreni navic prispivalo, ze cerpadlo je posledni dobou docela hlucne, ale neni to bezne bzuceni, spise takove skoro chrochtani
Samozrejme jsem postupoval vylucovaci metodou - pojistky jsou v poradku, rele je taky OK, palivovy filtr jsem dal novy.
Dale jsem meril tlak jaky vyprodukuje palivove cerpadlo. Jelikoz motor nejde nastartovat, meril jsem pri otocenem klicku v druhe poloze. Tlak hned vyskocil na cca 30PSI a po pul vterine spadl zase dolu, takhle se to opakovalo asi 3x a pak uz cerpadlo dale nespinalo. Pri dalsich pokusech kdy jsem klicek dal do polohy 0 a zpet na 2, se cerpadlo chova porad stejne a poskytuje prerusovany tlak.
Pote jsem poalivove cerpadlo vytahl z nadrze a zapojil ho samostatne na baterii - bezelo neustale bez prerusovani a docela tise jen bzucelo.

Napada nekoho cim by mohlo byt ze cerpadlo kdyz je ve voze, tak bezi prerusovane? Nebo ci je to snad vporadku? Muze byt problem i nekde jinde nez v cerpadle?

Diky moc za kazdej tip.
Bronn
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Pondělí 25.09.2017 18:22, Re: test cerpadla
To cerpadlo se venku zkouselo naprazdno? Tzn bez zateze? To jeste nevypovida o tom, ze je OK... Musi se zkusit s kapalinou - tady naftou
reagovat
Bronn
počet příspěvků128
datum registrace23.11.2014
Pondělí 25.09.2017 18:30, palivove cerpadlo
Ano, zkousel jsem jej naprazdno. Zkusim tedy jeste s naftou.
A muze to byt normalni projev, ze bezi prerusovane pri klicku v druhe poloze? V pripade ze ne, co jineho by to mohlo zpusobovat kdyby cerpadlo bylo v poradku?
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.