0
zpět
 

diskuze k tématu: Jakou motorizaci v M-B třída B?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.08.2014 09:35, Jakou motorizaci v M-B třída B?
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o doporučení motorizace v M-B třída B. Chci si pořídit cca 2 roky starý vůz. Ročně najedu do 10 tis. km. Denně 2 x 13km do zaměstnání, víkendové výlety, nákupy a dovolená. Obvykle se vezou 3 osoby. Který z benzínů se dá doporučit?
A jak je na tom Béčko se spolehlivostí a s náklady na servis?
Předem děkuji, Jiří
reagovat
senohrab
počet příspěvků1
datum registrace18.08.2014
Pondělí 18.08.2014 14:02, RE: Jakou motorizaci v M-B třída B?
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o doporučení motorizace v M-B třída B. Chci si pořídit cca 2 roky starý vůz. Ročně najedu do 10 tis. km. Denně 2 x 13km do zaměstnání, víkendové výlety, nákupy a dovolená. Obvykle se vezou 3 osoby. Který z benzínů se dá doporučit? A jak je na tom Béčko se spolehlivostí a s náklady na servis? Předem děkuji, Jiří


Popravdě mi to nedalo a jako spokojený majitel Mercedesu tř. B (W245) 200 Turbo Vám musím napsat svoje zkušenosti.
Po čtyřech letech užívání Škody Superb 2.0i (85kW) a najetých skoro 150 000 km jsem se rozhodl pro změnu vozového parku. Důvodem byl i fakt, že Superb do města není to pravé ořechové a já vě městě najezdím 80% všech kilometrů. Ročně najedu asi těch 30-35tis. km, především po Brně.
Po delším uvažování jsem šel do Béčka od Mercedesu. Líbilo se mi, že je takové kompaktní a trochu vyšší než Superb, navíc má páté dveře a celkově mi přišel praktičtější, než dosavadní Škoda.
Mám W245 200 Turbo se 142kW a myslím si, že jde o ideální motor. Když jsem měl možnost mluvit s majiteli W245 150, nebo i W245 170, stěžovali si na nedostatek výkonu a spotřebu měli podobnou jako já. Co se servisních nákladů týče, jsou srovnatelné ze Superbem a co se týká spolehlivosti, tak za posledních 200tis. jsem dojel vždy a měnil se jen "spotřebák". Jinak po městě se dá jezdit do 9l na sto a na dálnici necháte za sebou i auta o třídu výše (maximálka něco přes 220 km/h). Co mě nejvíce mrzelo je, když jsem se svezl S 500 z roku 2007. Co do pocitu zjízdy a pohodlí to bylo úplně někde jinde a moje Béčko bylo oproti tomu jako Trabant. Ale to nemůžeme srovnávat, že? S s B, to je jako Trabant 601 a Tatra 603 Za sebe Vám Béčko doporučuji, běžte do benzinu, s Vašim nájezdem a ježděním po městě jediná rozumná volba. Dvoulitrový turbo motor je ideální společník s dostatkem sil a slušnou spotřebou.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.