0
zpět
 

diskuze k tématu: Mercedes-Benz C320 CDI W203 je ok?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
Luki.xy
počet příspěvků2
datum registrace20.09.2016
Úterý 20.09.2016 13:15, Mercedes-Benz C320 CDI W203 je ok?
Ahoj, vybírám si ojeté auto a chtěl bych znát Váš názor. Vybral jsem si Mercedes-Benz, třída C W203, motor 320 CDI (OM642) 165kW, 7G-Tronic. Dával se jen do verzí po faceliftu 2004-2007, což je u W203 velká výhoda. Vím, že tento motor využíval MB pro velkou většinu svých modelů. Je to spolehlivý agregát? A jak je na tom převodovka? Většina takhle starých aut už bude mít přes 200 tisíc najeto, je to u tohoto modelu problém nebo při slušné údržbě může dalších aspoň 100 tisíc km žít? Rozpočet mám do 200 tisíc Kč.

Roční nájezd je cca 20.000 km, a naftu mám v zaměstnání bez daně, proto CDI...

Díky za názory a rady
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Úterý 20.09.2016 13:40, RE: Mercedes-Benz C320 CDI W203 je ok?
Luki.xy napsal:
Ahoj, vybírám si ojeté auto a chtěl bych znát Váš názor. Vybral jsem si Mercedes-Benz, třída C W203, motor 320 CDI (OM642) 165kW, 7G-Tronic. Dával se jen do verzí po faceliftu 2004-2007, což je u W203 velká výhoda. Vím, že tento motor využíval MB pro velkou většinu svých modelů. Je to spolehlivý agregát? A jak je na tom převodovka? Většina takhle starých aut už bude mít přes 200 tisíc najeto, je to u tohoto modelu problém nebo při slušné údržbě může dalších aspoň 100 tisíc km žít? Rozpočet mám do 200 tisíc Kč. Roční nájezd je cca 20.000 km, a naftu mám v zaměstnání bez daně, proto CDI...Díky za názory a rady


Motor obecně platí za spolehlivý, převodovka měla problémy. Jestli šetřit, možná bych raději koupil čtyřválcovou naftu, odvděčí se nižší spotřebou i servisními nároky.

reagovat
Luki.xy
počet příspěvků2
datum registrace20.09.2016
Středa 21.09.2016 09:27, Mercedes-Benz C320 CDI W203 je ok?
S vyšší spotřebou kolem 8,5 nebo 9ti litrů počítám. Budu přesedat z Fordího 2,5i V6,s tím se do těch 9ti litrů průměru taky vejdu, ale nemám zvýhodněnou cenu na benzin.

S C220 CDI jsem jel a bohužel dynamikou a taky hrubějším zvukem mi moc neseděl. C320 CDi je na tom jak dynamikou tak zvukem o dost lépe. Taky se mi líbí, že (jako jediný z motorů W203) je spojen s novější převodovkou 7G-Tronic, která při klidnější jízdě hezky využívá vysoký točivý moment v nízkých otáčkách. Pětistupňový automat na tom zdaleka tak dobře nebyl.

Jde mi o celkovou spolehlivost modelu W203, která není moc pověstná - jak se píše, první céčko na kterém Mercedes šetřil. Dál spolehlivost motoru - většina aut má nájezd nad 200 tisíc - jak drží turbo, vstřiky... A pak také aut. převodovka. Té se obávám asi nejvíc, do teď jsem měl jen manuální. Kolik toho při pravidelných výměnách oleje (60 tis. km) může vydržet? Díky tomu, že jsem automat nikdy neměl, tak se obávám, jestli nějaké nestandartní chování poznám včas.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 21.09.2016 12:04, RE: Mercedes-Benz C320 CDI W203 je ok?
Luki.xy napsal:
S vyšší spotřebou kolem 8,5 nebo 9ti litrů počítám. Budu přesedat z Fordího 2,5i V6,s tím se do těch 9ti litrů průměru taky vejdu, ale nemám zvýhodněnou cenu na benzin.S C220 CDI jsem jel a bohužel dynamikou a taky hrubějším zvukem mi moc neseděl. C320 CDi je na tom jak dynamikou tak zvukem o dost lépe. Taky se mi líbí, že (jako jediný z motorů W203) je spojen s novější převodovkou 7G-Tronic, která při klidnější jízdě hezky využívá vysoký točivý moment v nízkých otáčkách. Pětistupňový automat na tom zdaleka tak dobře nebyl.Jde mi o celkovou spolehlivost modelu W203, která není moc pověstná - jak se píše, první céčko na kterém Mercedes šetřil. Dál spolehlivost motoru - většina aut má nájezd nad 200 tisíc - jak drží turbo, vstřiky... A pak také aut. převodovka. Té se obávám asi nejvíc, do teď jsem měl jen manuální. Kolik toho při pravidelných výměnách oleje (60 tis. km) může vydržet? Díky tomu, že jsem automat nikdy neměl, tak se obávám, jestli nějaké nestandartní chování poznám včas.


Tak právě 7G tronic je pověstný závadama, pětikvalt bude asi nesmrtelný... V Blučině u Brna je repasovali, existovala nějaká poddimenzovaná součástka, na kterou oni měli recept, chce to zeptat se tam...

reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.