0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupě starého Mercedesu ze zahraničí

kategorie zařazení tématu: poradna, dovoz vozidel, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.07.2006 00:26, poradna
Tak to byla vyčerpávající rada
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.07.2006 07:11, RE: poradna
anonym napsal:
Tak to byla vyčerpávající rada
Dobrý den, tak autor "rady" se v tomto případě moc neukázal to jak v případě výřečnosti tak u cen náhradních dílů. Dá se říci že dílý právě na tyto staré "Meďoury" jsou mnohdy mnohem levnější nežli díly z druhovýroby. Typy Mercedesů jako W201 či W124 jsou auta která hravě zvládnou 500000Km i více, když se o ně majitel stará. Takže rozhodně bych se nebál nějakého stašího Mercedesu. A take bych dal přednost koupi tohoto auta ze zahraničí nežli u nás. k provozu když jsi vyberete nějaký Diesel, tak sice v porovnání s moderními diesly je jeho výkon zanedbatelný , ale v době svého vzniku tyto motory patřili ke špičce. Tyto motory sou takřka nezníčitelné a při rozumné jízdě se hravě dostanete i na nějakou přijatelnou hranici. ( např. 2L 6-7l kombinovaně.) U benzínů je samozdřejmě spotřeba vyšší ale to se dá vyřešit přestavbou na LPG. Takže závěrem určitě by sem si Mercedes-Benz koupil, ale dal bych si pozor na jeho stav a snažil by sem se zjistit minulost daného automobilu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.07.2006 08:37, RE: poradna
Zdenda napsal:
Dobrý den, tak autor "rady" se v tomto případě moc neukázal to jak v případě výřečnosti tak u cen náhradních dílů. Dá se říci že dílý právě na tyto staré "Meďoury" jsou mnohdy mnohem levnější nežli díly z druhovýroby. Typy Mercedesů jako W201 či W124 jsou auta která hravě zvládnou 500000Km i více, když se o ně majitel stará. Takže rozhodně bych se nebál nějakého stašího Mercedesu. A take bych dal přednost koupi tohoto auta ze zahraničí nežli u nás. k provozu když jsi vyberete nějaký Diesel, ta...
S mercedesem nemám moc zkušeností ale od lidí kteří mají tento vůz jsem slyšel většinou jen chválu. Rozhodně bych ale nekupoval toto auto u nás v bazaru a radši si pro něj zajel do německa kde bude i ten nejhorší kus lepší než u nás ten nejlepší. Spíše mě zajímá jak to auto přihlásíte když se sice může dovézt ale na DI vám řeknou že nemají prováděcí vyhlášku a nevědí podle čeho to vozidlo zaevidovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.07.2006 09:45, RE: poradna
SADAM napsal:
S mercedesem nemám moc zkušeností ale od lidí kteří mají tento vůz jsem slyšel většinou jen chválu. Rozhodně bych ale nekupoval toto auto u nás v bazaru a radši si pro něj zajel do německa kde bude i ten nejhorší kus lepší než u nás ten nejlepší. Spíše mě zajímá jak to auto přihlásíte když se sice může dovézt ale na DI vám řeknou že nemají prováděcí vyhlášku a nevědí podle čeho to vozidlo zaevidovat.
Ty nýmandy z ministersva dopravy co za 50.000 měsíčně nedělaj nic bych pověsil za koule do průvanu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.07.2006 16:37, RE: poradna
Přesně tak napsal:
Ty nýmandy z ministersva dopravy co za 50.000 měsíčně nedělaj nic bych pověsil za koule do průvanu.
Na ministerstvu sedí hlupáci (bohužel dobře placení z našich daní) kteří tomu vůbec nerozumí a podle toho to vypadá!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.07.2006 18:28, RE: poradna
Zdenda napsal:
Dobrý den, tak autor "rady" se v tomto případě moc neukázal to jak v případě výřečnosti tak u cen náhradních dílů. Dá se říci že dílý právě na tyto staré "Meďoury" jsou mnohdy mnohem levnější nežli díly z druhovýroby. Typy Mercedesů jako W201 či W124 jsou auta která hravě zvládnou 500000Km i více, když se o ně majitel stará. Takže rozhodně bych se nebál nějakého stašího Mercedesu. A take bych dal přednost koupi tohoto auta ze zahraničí nežli u nás. k provozu když jsi vyberete nějaký Diesel, ta...
Dobrý den, za svým názorem si stojím a nejsem příznivce dovozu skoro 20 let strarých aut i přesto, že se jedná o Mercedes. Pokud se jedná o dieslovou verzi, tak má většinou najeto hodně přes 500 000 km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.07.2006 10:13, RE: poradna
David-TipCars.com napsal:
Dobrý den, za svým názorem si stojím a nejsem příznivce dovozu skoro 20 let strarých aut i přesto, že se jedná o Mercedes. Pokud se jedná o dieslovou verzi, tak má většinou najeto hodně přes 500 000 km.
Máte pravdu taky nejsem zastánce 20ti letých aut ale předpokládám že takto staré vozidlo si doveze člověk který má 30tileté a to hodí do šrotu takže na tom budeme o trošku lépe. Ten kdo má na nové nebo zánovní si koupí tak staré auto jedině z recese nebo jako nadšenec (například , před dvaceti lety jsem na dovolené v Jugoslávii potkal Němce s novým PORSCHE 911 a hned jsem se do tohoto vozu zblázdnil,teď jsem si ho koupil a nemůžu s nim jezdit protože nějaký hlupák na ministerstvu neďelá svou práci za kterou ho královsky platím ze svých daní) nebude s takovýmto vozem jezdit každý den do práce
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.07.2006 23:40, RE: poradna
SADAM napsal:
Máte pravdu taky nejsem zastánce 20ti letých aut ale předpokládám že takto staré vozidlo si doveze člověk který má 30tileté a to hodí do šrotu takže na tom budeme o trošku lépe. Ten kdo má na nové nebo zánovní si koupí tak staré auto jedině z recese nebo jako nadšenec (například , před dvaceti lety jsem na dovolené v Jugoslávii potkal Němce s novým PORSCHE 911 a hned jsem se do tohoto vozu zblázdnil,teď jsem si ho koupil a nemůžu s nim jezdit protože nějaký hlupák na ministerstvu neďelá svou p...
Tak to gratuluju, jste člověk, který ví co chce a to je fajn, takových lidí je v tomhle státě málo.I proto je dobře, že se můžou vozit auta i takto stará. Tako vé Porsche tady člověk nesežene, takže jiná možnost, než dovoz není.To že jsou na ministerstvu hovada tak s tim souhlasim, celá vláda je banda debilů, kteréá by to už měla konečně zabalit a nejvíc pan Šimonovských, ten jim kraluje v debilosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.07.2006 01:05, RE: poradna
Tomáš napsal:
Tak to gratuluju, jste člověk, který ví co chce a to je fajn, takových lidí je v tomhle státě málo.I proto je dobře, že se můžou vozit auta i takto stará. Tako vé Porsche tady člověk nesežene, takže jiná možnost, než dovoz není.To že jsou na ministerstvu hovada tak s tim souhlasim, celá vláda je banda debilů, kteréá by to už měla konečně zabalit a nejvíc pan Šimonovských, ten jim kraluje v debilosti.
Pan David má pravdu, Mercedes není nic pro nás...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.07.2006 08:21, RE: poradna
Václav napsal:
Pan David má pravdu, Mercedes není nic pro nás...
Domnívám se ,že pan David má pravdu jen částečně,jak tady ,tak v zahraničí je k mání spousta sraček,ale nedávno jsem v SRN narazil na pár kousků a byl jsem překvapený jak měly málo najeto,jednalo se o 190 tky v benzinu cca 160tkm,jedna měla dokonce jen 115tkm u ní jsem slintal asi 20 minut krásná hnědá metalíza a interier jako nový a žádný stočený tachometr,prostě nádhera,to pochopí jen nadšenec.V průběhu posledních15let jsem těchto vozů několik vystřídal a po různých golfech IV,focusech atd. jsem narazil na jednu ukázkovou190tku 2,5 TD s 245tkm kterou v pohodě a bez oprav používáme .Bohužel tyto vozy nemají globální homologaci,takže dovoz asi jen na jiné doklady,pokud se opět nevymyslí něco jiného.Takže všem nadšencům zdar!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.07.2006 22:44, RE: poradna
wendys napsal:
Domnívám se ,že pan David má pravdu jen částečně,jak tady ,tak v zahraničí je k mání spousta sraček,ale nedávno jsem v SRN narazil na pár kousků a byl jsem překvapený jak měly málo najeto,jednalo se o 190 tky v benzinu cca 160tkm,jedna měla dokonce jen 115tkm u ní jsem slintal asi 20 minut krásná hnědá metalíza a interier jako nový a žádný stočený tachometr,prostě nádhera,to pochopí jen nadšenec.V průběhu posledních15let jsem těchto vozů několik vystřídal a po různých golfech IV,focusech atd. ...
Muzete nekdo rict kde je popsana ta hromadna homologace ? Jaktoze ji tak kvalitni vuz (ve sve dobe) nema ? Jde o stáří vozu ? Díky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.06.2007 10:27, ad: "Co se týče najetých kilometrů je málo pravděpodobné, že by auto najelo za tolik let „jenom“ 180 000 km. Tak stará auta mají většinou najeto hodně přes 300 000 km a v tom je právě problém."
to vůbec nemusí být pravda. Jeden z mých vozů je Audi 80 r.v. 1987 a má najeto cca 150.000 km. Koupil jsem ho v Německu v roce 1992 z první ruky, měl všechny prohlídky se spolehlivými záznamy. Vlastníkem byla žena, byů to druhý vůz v rodině. Druhým až třetím vozem byl i u nás. Proto tomu odpovídá stav km. Stále ještě posuzujeme tyto věci pohledem rodiny, která si uškudlí na jedno auto. V Německu není vyjímečné, že vůz má každý člen rodiny.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.